Stačí do detskej tenšia drevená podlaha?

Ahojte všetci, je bezpečné dávať podlahu drevenú "dlãžkovicu" v hrubke 18mm na rošt (cca 4cm) a nebude sa to lámať? Ja sa veľmi obávam, či nemáme radšej kúpiť hrubšiu (28mm), lebo to má byť v detskej izbe, decká sa tam budú jašit... Manžel má presviedča že tá tenšia stačí, ale on nie je extra technický typ, skôr je lakomy ak to tak musím povedať, chce ušetriť aj tam kde nemusí.
Odpovedať
@dazdovka no to ani omylom neuvazuj o 18mm. Teraz sme robili striesku a plne podbitie z 15mm obkladu a prehybalo sa to teda riadne... Na pristresku mame z OBI to, co oni predavaju ako palubovku, tusim 20mm to ma, no ani omylom by som to na dlazku nedala.. Mame palubky v celom dome, tusim 25-ky.. To je adekvatne..
Odpovedať
no zalezi aj ake ma rozostupy ten rost ...
Odpovedať
@dazdovka Kde som ja kupoval pod 21mm ani nemaju a aj to bude chciet dost husty rost. Ja som siel do 28mm ani sa to nehne. Pod tych 21 nech nejde, tam bude minimalny rozdiel na cene ... A hadam rata aj s tym, ze to bude musiet brusit. Ono na takych ludi niekedy len spravny argument. Mozno mu staci povedat ze hrubsie mu dlhsie vydrzi, ze to moze viac krat prebrusit a bude to ako nove, takze to bude nakoniec lacnejsie 😉
Odpovedať
@jurajm17 kvalitnu palubku brusit netreba. To samozrejme nic nemeni na tom, ze ako pises, pod 21 by som nesla..
Odpovedať
co usetri na hrubke da do hustejsieho rostu 😄 a zas ta 28 nieje o tolko drahsia ...
Odpovedať
😄 ked vlastna manzelka povie ze manzel je lakomy, to je take mile a pekne... poznam takych niekolko, uz spolu nesu 🙂 drzim prsty
Odpovedať
@marekjahoda naaa tak ako niekedy to tak byva. Ale nebude tam az taky cenovy rozdiel, no co sa tyka kvality tak isto. Kupil by som ten hrubsi bez debaty
Odpovedať
@akvi @shadowmilan @jurajm17 @marekjahoda @megs8 vďaka vám všetkým za reakciu, no on si to porovnáva s našimi priateľmi, ktorí šetria kde sa dá a toto si myslí, že bude postačovať, keď aj im tak stačí mať. Kupujeme z severské drevo . sk či tak nejak... On je celkom fajn chlapec ináč, ale na seba si rád utrati, no do detskej by stačil aj starý koberec na betóne.
Odpovedať
@dazdovka no ked pozeram tu stranku, co si dala, tak palubovka najtensia je tam 21, asi vedia, ze preco.. 18-ka je tak tatransky profil, resp. perodrazka na obklady, nie na podlahu..
Odpovedať
@akvi pozerala som sa na kategóriu perodrazka, silu tam aj 14, aj 18mm, 21 a 28 https://www.severskedrevo.sk/kategori...
Odpovedať
@dazdovka no veď píšem, že nie je uvedená v palubovkách, čiže nie je určená na podlahu.
Odpovedať
inak, z toho severskedrevo by som nekupil ani na podpalky. je tu par tem ze su to smelinari. pozri radsej slovdv - hladaj cez google
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dazdovka @marekjahoda veru, ja by som im tiez bars neverila, treba hladat osvedceneho vyrobcu.. Ja odporucam BPP BB.. Nemaju sice na stranke palubovky, ale realne ich predavaju, aj rozne obklady a terasovky..
Odpovedať
@marekjahoda severske drevo = slov-dv
Odpovedať
@jurajm17 mas pravdu, aj som hladal ale nenasiel som. vies, je teraz tych priekupnikov z Polska mega vela.
Odpovedať
Profilova fotka
@marekjahoda nie su spolahlivi? uz som o nich pocul od znameho, ale hladam tu nejake temy ale nepodarilo sa mi najst, neviem ci to zle hladam, v com je s nimi problem?
Odpovedať
@steffan33 teraz kto. slovDV alebo ti, co predavaju na bazosi a lacnedrevo atd.? Lebo SlovDV je z nich najspolahlivejsi podla vsetkeho. Ti z oravy, to su len priekupnici s mokrym drevom pochybnej kvality.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?