Rezanie list do 120 stupňov

Zdravim, pokladám v starom dome listy na podlahe kde mám aj taký roh že má 120 stupňov , problem je taký že také rohové koncovky niesu, chcem to urezat do uhla a spojiť lenže poradíte ako urezem taký uhol na pokosovej píle? Keď Max je 45 stupnov (90), ďakujem za radu
Odpovedať
Pridaj foto pily aby bolo vidieť stôl so stupnicou
Odpovedať
Však otoc listu a odrez na 30° alebo si kúp pokosnicu a odrez ručnou pilou
Odpovedať
Je to Metabo, prečo 30 stupňov ? Keď uhol má 120, malo by to byť 60 urezat nie?
Odpovedať
Pozri na foto, robí sa to takto. Samozrejme upraviť na tvoje potreby.
Odpovedať
@pantex Zita Ti píše dobre Ak máš roh 120 stupňový treba ti lištu odrezať na 30 stupňov
Odpovedať
@treborztv a keď mám listu 50 stupňov a keď ju urezem na 25 tak vôbec nesedí jakto?
Odpovedať
@pantex môžeš mať zle zameraný uhol, môžeš mať nepresnu uhlomer, ktorým meriax, môžeš mať nepresnu stupnicu na pokose, môže ti hadzat kotuc
Odpovedať
@pantex Mam Metabo KGS 254 M a nieje mi jasne aky mas problem. Uz tu bolo napisane, ze potrebujes 30st z jednej aj z druhej strany. Este moze byt problem ze prikladas listy kolkom ale montuju sa na nejake pliesky pod inym uhlom, ten uhol potom treba dodrzat aj pri pileni.
Odpovedať
@pantex Pocita sa to inak. Ak mam uhol rohu 120 stupnov tupy polovica je 60 kolko chyba do 90 takze lisry rezem na 30 Ak mam uhol rohu 50 stupnov ostry polovica je 25 do 90 je 65
Odpovedať
@treborztv alebo keď nemám predstavivosť spravím si sablonu z nejakej laty a rezem a prikladám, kým princíp nepochopím...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
V pripade plastovych list je aky postup? Na zrezanie pod danym uhlom je to doat tenke. Nedaju sa napr. rohove koncovky ohriat a prihnut na spravny uhol?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?