Problem s vinylovou clic podlahou

Ahojte, Mame sprave spravenu vinylovu plavajucu podlahu Gerflor Creation 30 clic. Obyvacka je spojena s kuchynou a chodbou. Rozmery: obyvacka s chodbou = 35m2, kuchyna = 9m2 V tejto velkej spojenej miestnosti som nedaval prechodove listy, hoci dilatacie v poteri su (vid cervene ciary na foto). Podlaha sa zacala dvihat (v spojoch) v strednej casti, kde je jedalen a prechod do kuchyne a tiez v kuchyni. Vid foto. Myslite, ze toto je presne ten problem, ze sa nespravili vsade dilatacie? (nechcel som mat listy v strede obyvacky...). Pri stenach dilatacie su. Alebo to moze byt problem samotnej podlahy? Gerflor clic ma specialny zamok, ze sa v podstate kolmo do seba zasuvaju diely za zaklepavaju gumovym kladivov, alebo zatlacaju valcekom. Podlaha ked sa spravila vyzerala ok, teraz ked sa kuri to zrejme pracuje a dviha... (v inych mensich izbach do 20m2 problem nemam) Co by ste mi poradili? Rozmyslam spravit dilataciu (prerezat vinyl) a dat prechodovu listu na hranicu kuchyne/obyvacky... aj ked sa mi to moc nepaci. Myslite ze to pomoze tomu? Inde si neviem predstavit, ze by som daval prechodove listy. Tiez neviem ci ten Gerflor uz nebude mat poskodene tie zamky v spojoch, ked sa dviha... Mate niekto skusenosti s Gerflorom alebo podobnym problem s vinylovou klik podlahou?
Odpovedať
Toto by som riešil s predajcom podlahy. Podľa fotiek nie je jasné, či je to podlaha s LVT alebo SPC jadrom. LVT musí mať častejšie dilatáciu, lebo má väčšiu rozťažnosť. Ale na všetky otázky by Vám mal vedieť odpovedať predajca. Je mi jasné, že teraz asi neviete ísť na predajňu, ale mailovo určite budete vedieť spolu komunikovať. Z osobného názoru tá dilatácia na prechode do kuchyne by tam mala byť, lebo podlaha sa rozťahuje po celej ploche a ten prechod je pre ňu prekážka. Preto ju vlní v tej časti.
Odpovedať
Profilova fotka
Materiál pracuje pôsobením tepla a čím väčšia dĺžka bez dilatácie, tým väčší problém. Možno to skresľuje na foto , ale aj popri stene to tam je dosť natesno , akoby tam dilatašná škára ani nebola. medzi obývačkou a kuchyňou by som to predelil a dal prechodovú lištu , nech sa to má kam posúvať. Niekedy pomôže aj 5mm a je po probléme.
Odpovedať
@vladohe pri stenach je vsade dilatacia okolo 9mm, nevidno to na foto tak si mi ine nostava, len to rozrezarat a dat prechodovu listu pri kuchyni.... a dufat ze to pomoze... skoda no, viaceri pisali na ms ze davali plavacku v jednom kuse, a nemali ziaden problem... tak som aj dufal, ze moja obyvacko-kuchyna to zvladne
Odpovedať
@palo231 tiez som rozmyslal nad vynilovou podlahou ale bolo by povedane ze je to "guma" ktora pracuje pri podlahovom kureni. Vacsinou byva problem aj pri velkych oknach kde svieti slnko na podlahu.
Odpovedať
Profilova fotka
V našej obývačko kuchyni to tiež bude na väčšiu dlžku 10,5m a neviem ako to spraviť, možno by bolo riešenie dať popri stene škáru 1,5cm a nejaké vhodné lišty k tomu, ale to prv budem musieť odkonzultovať, nech potom s tým nebudú zbytočné problémy .
Odpovedať
@palo231 robievam pokládku takých podláh, preto som písal to vyššie. Laminátová podlaha nemá až takú rozťažnosť, čiže sa dá položiť v celku aj po celom dome. Bohužiaľ vinyl na jadre LVT("gumenom jadre") má veľkú rozťažnosť. Dilatácia aspoň. 1,5cm po obvode a pri veľkých priestoroch aspoň každých 4-5 metrov prerušiť prechodovkou ( spraviť dilatáciu). Vynil s SPC jadrom( "minerálnym jadrom") má vyšší kročajový hluk, preto je veľa krát súčasťou zo spodnej časti už podložka. Výhoda, nemá takú roztažnosť a rovnakú odolnosť. @vladohe má pravdu, spraviť dilatáciu a aj pri stene zväčšiť aspoň na 1,5cm.
Odpovedať
@tomasuli , @matus122 , @vladohe vdaka za nazory a odporucania Dne som vybral jeden rad medzi kuchynou a obyvackou a necham to tak par dni (tlak sa snad uvolni a rozlozi). Protom spravim dilatciu a prechodovu listu. Zrejme zopar lamiel vymenim za nove. Vyzera ze niektore tie vydvihnute lamely sa v spojoch vyhli/deformovali a len tak lahko sa to samo nevyrovna. Chcelo by to pritlacnu ocelovy valcek. Co sa tyka dilatacie pri stenach, nikde nemam pocit ze by sa podlaha natlacila/posunula k stene, takze predpokladam ze tie spary netrteba zvacsovat. Neviem ci je to vlastnost vinylovych podlah alebo slabost konkretnej znacky, ale mam taky pocit akoby tak podlaha "nedokazala plavat" a posuvat sa ako celok v miestnosti... ale skor mi to pripada, ze sa roztahuje a spoje lamiel nedokazu ten tlak presunut, tak sa vydvihli. Zaujimalo by ma, ako by sa ta podlaha spravala, keby ju kladiem otocenu o 90 stupnov (kolmo na hlavne dilatacie betonov). Teraz mam rovnobezne dilataciu betonu s pozdlznym spojom lamiel. Ak by to bolo kolmo, bolo by to cikcakovo previazane...a mozno by sa ten tlak inac rozlozil. Ale netrufam si odhadnut ci by to bolo lepsie alebo horsie riesenie. Mozno by sa to vlnilo inac/inde, mozno by vyskakovali priecne spoje namiesto podlznych... (orientaciu dlazby som volil s ohladom dlzku izby a prechody do inych izieb)
Odpovedať
@palo231 správny poznatok. Ak by si to kládol od okien, tak zasa by sa to správalo ináč. Niekedy sa drevené podlahy preto kládli smerom od okien, ale tú prechodovku by si tam musel dať tak či tak. Nevyhol by si sa jej, Preto začali rýchlo hľadať všetci výrobcovia riešenie a tým bol SPC(kompozitnom jadre/stone-plastic composit) alebo aj ináč, kompozitná podlaha. A čo sa týka, tak tento problém majú všetky LVT vinylové podlahy(na gumenom jadre = veľmi ľudovo povedané)
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasuli mozem sa opytat,ci odporucate kompozit? Citala som,ze jw pwvnejsi,stabilnejsi,ze nereaguje tak na teplo od podlahovky. Bojim sa toho ako cert 🙂 je mozne robit bez prechodovych list kompozit 114m2?
Odpovedať
To su vecne problemy a najhorsie ked v predajni nevie nikto poradit, nam predajca poradil ze si mame dat nivelacku a dali sme lepeny vinyl pri podlahovom kureni. (drahsia investicia ale oplatilo sa) Ziaden problem. Vinyl je super ak je to spravne urobene.
Odpovedať
@mravvcek kompozitné podlahy sú stále vinylové podlahy, len je to jadro tvrdšie, čiže pochôdzne bude tá podlaha hlučnejšia, ale zbadali bývate to len pri dupajúcich deťoch. Ja osobne som za kompozit, ale na celej ploche 114m2 by som ho nekládol v celku. Každá podlaha potrebuje aj dilatácie, len to už závisí od výrobcu ako to má nastavené. To Vám vie povedať predajca podlahy, ako často má byť.
Odpovedať
Ja mam quickstep vinyl a v jednom kuse cca 60m2 a bez najmensieho problemu...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mravvcek dobry den my mame kompozit arbiton v celom dome bez dilatacie. Mame to vyse roka a zatial v poriadku. Kompozit nepracuje tolko ako vynil.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť či dilatovať kompozitnú vinylovú podlahu coretec nad dilataciou poteru, alebo nie, nerád by som to delil ale ak musím tak musím, podľa manuálu nieje nutné do 400m štvorcových, ale čo ak je pod tým už dilatacia betónu. Ďakujem.
Odpovedať
@ratislav pridávam fotku
Odpovedať
Profilova fotka
@ratislav tento typ podlahy sa poklada plavajucim sposobom , nie je teda potrebne prevziat dilatacie podkladu do podlahy . Podlahu dilatujte samostatne po celom obvode a v pripade pokladky do cleniteho priestoru rozdelte plochy tak , aby boli dilatacne skary v miestach pod uzatvorenymi dverami . Presne instrukcie vam musi dat predajca , alebo navod na pokladku , ktory musi byt v kazdom baliku podlahy
Odpovedať
@parkett_mann Ďakujem pekne za odpoveď.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@palo231 ako ste vyriešili tu vydutu podlahu? My mame presne tu istú a spravilo to aj nam.....podlaha sa vydula reklamovali sme ju a doviezli nám paletu novej podlahy do celého domu.....vrak chyba bola v nekvalitnej podlahe, výrobca chcel ušetriť.....za mňa vinylovu podlahu uz nikdy v živote..... 🤔
Odpovedať
@ena2906 medzi obyvackou a kuchynou som spravil dilataciu a zopar balikov som dokupil a povymienal kde to bolo najhorsie.... Nic som nereklamoval, lebo co uz s tym... Na podlahe mam kuchynsku linku, v 3 izbach mam vstavane skrine na mieru, vsetko na tej podlahe stoji, rovnako schodisko mam z takej podlahy (nastastie tam je lepeny vinyl) a plynuly prechod z chodby na schody.... Proste mam to v celom dome ten dekor a tu podlahu, a musel by som vsetko rozbit... Vyduva sa to.... Pravidelne zaklepavam gumovym kladivom, spoje zacinaju pukat pod nohami.... Je to otras. Tento klikaci vinyl a cely Gerflor je narit! Nikdy viac by som to uz nedal a nikomu to neodporucam. Ta podlaha vobec nevie plavat. Namiesto "plavania" len vytlaca spoje dohora (a to aj v izbach kde je mala plocha). Radsej lacnejsi laminat...alebo lepeny vinyl. Neostava mi ine len sa na to pozerat asi dalsich 10-15r kym nebude daka prerabka.... Otras podlaha!
Odpovedať
@palo231 aku podlozku pod plavacku si pouzil? Bol poter dostatocne rovinny, podla kriterii vyrobcu polahy? Podla mna, ta cast podlahy v obyvacke a cast v kuchyni sa voci sebe skrucali, a to sposobilo zvlnenie v mieste prechodu z miestnosti do miestnosti. Ludia co nemaju urobeny predel medzi miestnostami, a podlaha drzi, maju IBA STASTIE. Nikdy by som to nerobil, lebo to odporuje fyzike. Tiez nie je stastne, ked je plavajuca podlaha zatazena viacerymi tazkymi vecami. Kuchynska linka na plavacke, je nestastne riesenie, ale keby bol medzi miestnostami prechod, mozno by sa to nestalo. Ak bola podlaha v kuchyni zatazena linkou, v obyvacke nabytkom, tak ten cca 100cm dlhy spoj medzi miestnostami, nemal sancu vzajomne pohyby udrzat.
Odpovedať
@albhert tam je poblem v samotnej podlahe, v jej materiale.... (podlozka ziadna, poter rovny) Ja som mal dilatacie dostatocne vsade naokolo, medzi obyvackou a kuchynou som spravil dodatocne dilataciu, ale nic nepomohlo... Problem aj malych miestnostiach, ta podlaha nedokaze vobec plavat.... namiesto toho sa dviha v spojoch... Otazne je, ci to je/bol problem len urcitej serie v zlych primesiach materialu.... alebo celkovo ta znacka je narit. Kazdopadne ja som to nakoniec po roku reklamoval....a vyreklamoval som! Chceli mi doniest novu podlahu, co som odmietol. Dohodli sme sa na financnej kompenzacii. Rovnaku podlahu by som si uz nedal. Ked vinyl tak lepeny, alebo potom nejaky kompozit, alebo na inom zaklade....nieco odolnejsie. Metrialy sa kazdym rokom menia.... Kazdy ma v miestnostiach skrine, nabytky, postele, alebo kuchynsku linku na podlahe, rozne zatazeniae... Ta podaha to musi zvladat, alebo potom nech ju nevyrabaju.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?