Praskajúca vinylová podlaha

Zobraz úvodný príspevok
ahojte mam otazku ohladne vinylovej podlahy. do celeho domu okrem kupelne, technickej a vchodu sme davali vinylovu podlahu. kurenie mame v celom dome podlahove vodove nastavene na 35 stupnov. na betonovy poter isla este podlozka 1,5 mm Acoustic LVT plus a na to podlaha Classen Sono 4,5 mm AC5/33. po par mesiacoch byvania na mieste kde mame kuchynske stolicky a stol nam zacal praskat vinyl a niekde aj odlamovat. chcem sa spytat ci ma niekto skusenosti v com asi nastal problem. byvame v dome 4 mesiace a hneva ma to lebo podlaha nebola z najlacnejsich. dakujem za odpoved
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Hmm a nie su te casti vystaneve viacej slnku a teplote napriklad? Ja som pocula o vinylke to, ze by nemala byt na moc slnecnch miestach, ze potom zvykne moc pracovat
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
ja som sa docitala ze max 27stupnov kurenie nastavene nemohlo to byt tym?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Zdravím, chceme ísť dávať do celého domu ( bungalov cca 92 m² vinylovú podlahu...ale obchodak čo s tým robí mi tvrdí že tam musia byť prechodové lišty na dilatáciach( cementový poter) ktoré tam nechceme...podlaha je base click4.5mm plus 1.5mm podložka...má niekto niečo podobné? Či je pravda že mi to pri podlahovom kúrení utrhne.
Odpovedať
Profilova fotka
@dominika5991 sám obchodak čo s tym robí ti radi a ty mu neveríš 🙂
Odpovedať
@dominika5991 sice laminat.. ale.. ja som to tiez tak chcel dat a tiez ma obchodak presvedcil ze musia byt vsade v prechodoch inak hrozi katastrofa. Urobil som dobre. Na listach je vidiet ze ta plavacka sa naozaj hýbe..
Odpovedať
@dominika5991 mam rovnaku dilemu ako ty, mame do 70m2 obyvacko-kuchynu s chodbou a tiez nechcem davat prechodove listy, co som tak zistoval bolo, ze musim dat lepeny vinyl (treba nivelacku) tak teraz zvazujem kompozit s integrovanou podlozkou, ktory je hrubsi ako vinyl (7,5mm) a klik je v pevnej podkladovej doske, na ktorej je vinylovy naslap, tz. ze klik spoj by mal byt pevnejsi ako pri 3-4mm vinyle...a pri dobre urobenom poteri netreba ani nivelacku...
Odpovedať
@marek_norway ano to bolo povedané aj mne ze jedine lepený ale ten sa mi vôbec nepáči, co sa týka toho hrubšieho vinylu ten má na spodu korkovú podložku co by mi nesplnalo vykurovanie podlahové keďže korok je izolant.. Som.s.toho zúfalý
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
caute,ja mám vinyl krono a tiež po 3r katastrofa šupa sa,žltý pás cez celu obývačku,fľaky .Keď som už dal toľko peňazí za vinyl tak som to nehal na firmu všetko ( poter , uloženie) No a teraz som ho dal reklamovať a už bolo že používam iný prostriedok ako ponúkajú 😂,potom že som ho oblial vriacou vodov …A už to je 2 mesiace a neprišlo ani vyjadrenie ako to dopadlo som zvedavý čo vymyslia.Pridávam aj fotto
Odpovedať
@vajo15
Odpovedať
@vajo15
Odpovedať
@vajo15 to uz je na vyhodenie, bude sa to suchat uz vsade. Mam obycajny z hornbach, ale nic take nemam,a ziadna profi firma atd.. cca 3roky
Odpovedať
Neviem preco si ludia vyberaju klikaci vinyl !!! Ked este pod to date maku podlozku, resp pruznu , co to asi bude robit na spoji ?! Tak isto staci mierna nerovnost. Tie spoje su neni z titanu... Ved nasucho ich vylamete rukou. Ked vinyl, tak lepeny rovno na nivelacnu hmotu
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zabak10 toto nic nema s clickom, jednoducho sa odlepuje horna folia, smejd produkt skryty za znackou krono.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?