Podlahy z dosiek fermacell

Dobrý deň prajem, Prosím vás, vie niekto poradiť ako sa pohybuje cena prác za pokládku fermacell dosiek o rozmeroch 1500x500x25 na podlahu v jednej vrstve.?? Samozrejme aj s pretmelením všetkých priečnych a pozdĺžnych spojov. Nejak sa neviem dopátrať k akejkoľvek cene . Ďakujem
Odpovedať
a co tak oslovit firmy ... ja tipujem ze aby sa im to oplatilo tak cisto pokladka a pretmelenie pod 5e m2 nebude ...
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan - za 5 euro tak maximalne sam :). Len ten tmel stoji viac ;) http://www.cechpodlaharov.sk/pre-klie... (mrkni sekciu X). To boli ceny v roku 2008. niekde okolo 10-20euro/m2, bez materialu. podklad musi byt tip-top.
Odpovedať
Panstvo, dikes za reakcie. Po dlhom hladani, pisani mailov a telefonatov sa mi to podarilo zistit. Nie je to presne urcena, stanovena cena. Bolo mi povedane 10 az 14e/m2. Ale vsetko zalezi na dohode realizatora a investora.
Odpovedať
@mgx no ved ja len pre istotu keby niekto nieco 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Chcem sa len spýtať, lebo uvažujem nad týmito doskami na podlahu - prečo si to chcel tmeliť? To nie sú tie dosky s tým 5cm predsadením, čo sa potom ešte lepia a šróbujú dokopy? Alebo aj tie treba tmeliť? Nikde som sa o tom nedočítal. Vďaka.
Odpovedať
@petiar su to presne tie dosky. Presny dovod preco sa este tmelia spoje neviem. Ale pred 10 rokmi sme to tak presne robili aj v Holandsku. Ale myslim, ze je to koli tomu, ze aj na tych doskach sa niekde vytvori nerovnost 0,5 az 1 milimeter. Plus tie sroby ked ich privrtas cez dosky povytiahnu trocha vlakna na povrch. A keby si dal nato tenku 4 mm vinylovu podlahu tak ti moze na vinylovej podlahe v spojoch robit zle-nedobre. Preto sme to prebrusili a pretmelili tmelom ktory dostanes k tej podlahe. A taktiez ti to lepidlo, ktore das na preplatovany spoj moze vypucat na povrch. Praca s tym v celku ok. Akurat potom masakerne boli chrbat. Tazke su tie dosky. 🤣.
Odpovedať
@vladimir185 Ja som zatiaľ dával vždy dve vrstvy OSB krížom cez seba, ploše lepené a zoskrutkované. Akurát kvôli cene uvažujem nad tým Fermacellom ale ako vidím, istejšie budú tie OSB. Je ten Fermacell pochôdzny po pokládke? Myslím napr. či mi môžu prísť osadiť nové okno alebo spraviť omietky a nezničí sa to keď po tom budú behať. Vďaka.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@petiar je pochôdzny, ale najskôr sme robili omietky. Je to ako tvrdený sadrokartón... Nemal by navlhnúť...
Odpovedať
@petiar spoje netreba tmeliť, to je blbosť. Lepidlo + prešróbovať, to je všetko. Tmelia sa steny z fermacelu kvôli pohľadovej úprave.
Odpovedať
@petiar pri cene OSB bude fermacell podlaha lacnejšia. Okrem toho OSB dosky majú krátku perodrážku. Fermacell podlahy majú polodrážku dlhú až 5cm, vďaka tomu ti stačí položiť jednu vrstvu, nemusíš dávať 2 vrsty ako pri OSB. Ak by si použil len jednu vrstvu OSB, bude ti to vŕzgať práve vďaka krátkej perodrážke
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@vladimir185 Dík za tú poznámku o váhe dosiek - ja som to vôbec neriešil, ale teraz som vypočítal z objemovej váhy, že jedna môže mať okolo 25kg - je to možné? Na jednej strane super, aspoň to bude stabilné, ale teda neteším sa na to ukladanie. 🙂
Odpovedať
@peter977 To viem, OSB som vždy dával dve vrstvy, krížom cez seba, celoplošne lepené + skrutkované a do perodrážky som dával silikón. Aj tak už kde-tu trošku zavŕzga (podlaha má 4 roky). 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@petiar tak to si preplatil slušne. Tie podlahové prvky od fermacellu alebo Rigipsu sú úplne iná liga, čo sa týka pevnosti a nosnosti voči OSB.
Odpovedať
Ahojte, na fermacell ideme dávať dlažbu. Aký ste dali penetrak a lepidlo, ak niekto realizoval?
Odpovedať
@peter977 No vtedy tie OSB nestáli toľko, čo dnes. Každopádne - kúpil som fermacell dosky, tak potom dám nejaké fotky z realizácie. Hlavným dôvodom bolo, že to idem ukladať priamo na Liapor a do perodrážky OSB dosky keď sa dostane jedna gulička, tak to je o nervy. S fermacellom by to malo byť ok. Len neviem ako položím prvý rad, sú fakt riadne ťažké (mám 30mm hrúbku).
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?