Podlaha bez betónovania

Profilova fotka
Ahojte. Chcem vymeniť starú drevenú podlahu pod ktorým je suchý piesok. Avšak nechcem betónovať ani poter. Chcem to takto. Vyniesť piesok dať HDPE izolačnú fóliu Hranoly Medzi minerálnu vlnu Osb dosky Je to správny postup? Má to niekto podobne? Ďakujem
Odpovedať
@david_muzicek daj hdpe fóliu EPS150s a OSB.
Odpovedať
@david_muzicek a co tak fermacell?
Odpovedať
Profilova fotka
@david_muzicek ako dosiahnes rovinatost pre hranoly ???
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr úprava piesku?
Odpovedať
Profilova fotka
@david_muzicek Čo to je za podlaha, kde sa nachádza, čo tam má robiť tá minerálna vlna ?
Odpovedať
Profilova fotka
@martosko písal som. Drevená podlaha, obývacia izba, izolovať
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari namiesto Osb dosky? Alebo na to?
Odpovedať
@david_muzicek mame v starom dome podobne - vykopali sme kus hliny, dali strk, daku foliu, na to hranoly, medzi ne izoláciu a my sme dali klasika palubovku. Ty kludne daj osb a na to co chces. Hranoly nie je problém vyrovnať.
Odpovedať
Profilova fotka
@david_muzicek cela ta skladba je bez konceptu. ak chces difuzne otvorenu podlahu tak ju nemozes na konci uzavriet zaklopom z OSB dosiek. do 2 rokov je to plesnive/zhnite.
Odpovedať
@david_muzicek od fermacelu komplet podlaha. Bez hranolov. Podsyp-izolacia-fermacell...
Odpovedať
@mgx nemyslím si. Ak tam nie je nejaká abnormálna vlhkosť. Máme spravenu takto podlahu, cast su klasické palubky, časť v chodbe sú osb a na tom vinyl. Mali sme to nedavno odokryté, zaujímalo nas, ako to tam po 10 rokoch vyzerá a nic tomu nie je. Pozri si niekedy prerabky starych domov v Británii. Oni často zachvavaju stare postupy, ale pouzivaju aj nove materiály. U nas majú ľudia zbytočné obavy a všetko by najradšej zabetonovali.
Odpovedať
Profilova fotka
@akvi - ak mas cast palubku, tade prebytocna vlhkost odide prec. Ale urobit uplny zaklop z parobrzdy je rizikove.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@akvi správna poznámka, v anglicku pri prerábkach podlahy vyhodia všetko, potom nejaká folia, ďalej tplnú izoláciu nedávaju 🙂 , potom OSB a potom hoci aj dlažba, či palubovka netvrdím že to nevydrži 30 rokov , ale ... min. vlnu bysom nedával, skor polystyren, aj je na spodu hydroizolácia, (dobrá) tak osb dosky , aj keď su ako parozábrana či parobrzdy, myslím nevadia
Odpovedať
Pozri tu: https://www.modrastrecha.sk/blog/trad... Trademan to riesil tradicne. Apropo to iste chcem pouzit pri rekonstrukcii terajsej garaze na dielnu 😉
Odpovedať
@david_muzicek pozrite na nete bud sucha podlaha rigidur alebo pouzitie cetris dosiek.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Zdravím aj my musíme urobiť ešte v jednej izbe podlahu. Sú tam dosky a pod tým hlina alebo co to je... V ostatných izbách mame betón... Ale túto jednu súrne potrebujeme prerobiť a ci teda vie niekto poradiť ako najlepšie a rýchlo spraviť podklad. A po tom na hotové budeme dávať plavacku aby sme to nemuseli betónovát a aby nám to zároveň neplesnilo lebo toho sa bojím najviac že keď tam nebude betón tak to bude plesniet. Muž chce použiť ten fermacell ale ja som nie veľmi s tým stotožnená
Odpovedať
Pre vas fermacell myslim idealne riesenie. Preco sa s ferm. Nestotoznujete?
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari lebo je to sadra. je iné dať fermacel na vyrovnanie v činžáku a iné v RD
Odpovedať
@jan45 pane prosim nastudujte si nieco o materialoch ako fermacell. Je mi luto ale skvara sa uz do podlah nedava a a pokial chcete vysvetlit realizaciu ferm.podlah v RD kontaktujte napr RD-Rymarov a tam vas usmernia a naucia nieco nove.
Odpovedať
Profilova fotka
@david_muzicek takze piesok chces vyniest? tak si mozes urobit nejake nozky na tie hranoly? ma sa to kde zapriet? co je pod pieskom? , ked chces osb dosku, tak jedine, na hranoly, s vlnou<cena> keby si chcel osb davat na eps, tak to ti treba s perodrazkou, a to je babracka 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?