Parador MODULAR ONE - skúsenosti

Prosim ma niekto reálnu skusenost s touto kompozičnou podlahou? Pripadne ak mate odporúčania na inu kvalitnú “zdravu” podlahu, budem rada .... Dakujem pekne
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
my mame kupenu este sme ju nepolozili tak skusenost este nemam 😉
Odpovedať
@patusiiik velmi som zvedava ako vyzera v priestore, na tej vzorke to moc nevidiet ,... 🙂
Odpovedať
...ja som ju mal v plane kupit ...uz bola aj cena u predajcu dohodnuta,nakolko spoluziak so strednej,ju dakedy pokladá(...ako zivnostnik)...nechce sam verit jej dozivotnej zaruke,tak som to odriekol. ..ale vyzera super,musim povedat! ..nakoniec som kupil HARO AquaClasic Sand Eiche Landhaus Diele(velkoformátovu tusim 190mmx2050mmx9mm. ...ale hlavne som ju kupoval kôli tomu ,ze splna ,,modreho anjela"!!! celoplosne som ju nalepil,pouzivame ju este len menej ako mesiac,a paraaaaada,hlave sa nemusime bàť,ze sa to v kuchyni vyduje,ak by sa daco vylialo,a zabudli sme to zotriet.prikladam foto. prajem az ,,poriešite" tù,,správnu "podlahu👍
Odpovedať
@radusko01 a to lepidlo bolo tiez ok? :-)
Odpovedať
@radusko01 vyzera tiez velmi dobre 😄👍 mna inak trosku znepokojujú tie lepidla ... aj pri drevenej podlahe - tiez ak ma byt na podlahovku je lepená a este ju treba nalepit ..... samozrejme si nerobim nádeje, ze v dome nebude vsetko uplne “bio eko” ... ale toto mi pride take trosku kontroverzne, ze chceme prirodne materialy a musime ich lepiť chémiou - damozrejme to neodsudzujem a tiez je to jedna z moznosti a tazko povedat co je “mensie zlo” 🙂
Odpovedať
...yo s tym lepidlom mate pravdu obaja. ...jedina ,,náplasť"na oko...ze je to az pod podlahou,ale vypary sa budu sirit,tak ci tak,to je fakt
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula2017 ako ste sa nakoniec rozhodli? my prave spekulujeme, rozhodujeme... medzi qucikstep laminat - majestic a parador modular one. Ja fakt neviem! Cenovo rovnaké.
Odpovedať
@andreaerdna na 90 percent ideme do dreva 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Mne ju práve položili do domu, modular ONE Spirit dymovy.. Je pekná akurát teraz riešim jej ochranu, kúpil som prostriedky na to, jedným sa ma vyčistiť a druhým sa ma natrieť najprv jedna vrstva potom druhá, ešte neviem ako to resne urobiť tak som sam zvedavý ako to celé dopadne..
Odpovedať
Profilova fotka
Cakam na nu. Beton tmavosedy a druhe dub memory bruseny. Teraz ma dojst
Odpovedať
@martuska2 prosím ťa daj sem potom fotku keď ju položíte, ďakujem! 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@luckapav no to este pocka par mesiacov. Vizu s tou podlahou je takto,vuac foto u mna v albume
Odpovedať
Článok sa načítava...
No ja som si vybral Parador Modular One a uz by som to neurobil. Potreboval som podlahu, ktora bude tepla v lete a v zime dobre povedie teplo od podlahovky. To by ako tak sedelo, aspon pocitovo; aj ked popravde to nemam s cim porovnat. No nikto sa nestazuje na chladnu podlahu. Problem podlahy Parador Modular One je ohromna chulostivost na poskriabanie, najma pri stahovani nabytku, posuvani sedacky, skrine a podobne. Ta podlaha sa neda poskriabat ako bezna podlaha. Ona sa totiz rovno podriape. Vrchna vrstva je extremne tenka, nema na sebe taky ten lak, co maju bezne laminatky alebo vinylove podlahy. Urobil som pokus - mal som tri vzorky podlahy (parador modular one, parador vinyl 5.3 a bezny laminat), zobral som srobovak a rovnakou silou urobil ryhu na vsetkych troch. Vid foto, co to urobi na parador modular one. Na zvysnych dvoch zostal skrabanec, ale radovo mensieho rozsahu. Vrchna vrstva podlahy ModularOne sa jednoducho trha. Parador to predava ako vlajkovu lod, ale podla mna to je vyvojovy omyl a slepa ulicka. Za chvilu to stiahnu z ponuky alebo nahradia modelom 2.0, kde domyslia tento brutalny nedostatok.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@sarik123 dobry den, my ju mame kupenu a teraz ste ma poriadne vystrasili. Nie je moznost to reklamovat?? Ved na stranke pisu triedu zataze 23/33 co je vyssia trieda a garancia pre domacnosti je 99 rokov... Neviem teda co to presne zname a ale toto naozaj nie je v poriadku. Riesi ste to nejako?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@nasersitto uz mate polozenu? Spokojna? Tiez nad nou premyslame.
Odpovedať
Profilova fotka
@marlo ano polozena je cerstvo ale este nebyvame tak tazko povedat aka bude odolna ale je pekna a prijemna na dotyk 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@marlo dub spirit prirodny
Odpovedať
Profilova fotka
Takze polozena je asi mesiac. A teda za mna ta modular one cele zle. Uz su hlboke skrabance pritom tu este nebyvame a prehyba sa pod nohami su take pukle. Podklad bol rovny. Kompozit drevodekor v detskych su tam uzsie lamely..zatial lepsie..nemam nic negativne. Ale ta siva drahsia ma teda sklamala
Odpovedať
My uvazujeme nad touto. https://www.parador.sk/parador-classi... Ani neviem ako sa delia kedze je tam vinylova, kompozitna, modular one a SPC.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@martuska2 @nasersitto @martuska2 nejake cerstve skusenosti a nedostatky prosim aj z Vasej strany? dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@karol_sandl prosim ake su to prostriedky? To su speci od paradoru? Kde ste dostali info o udrzbe a pouziti? dakujem vopred
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@ninison cerstva skusenost, kliky sa rozpadavaju, cele sa vlni a je doskriabana ako keby mala 200rokov. v byte sme mali 18rokov parador laminat a veru skriabance skoro ziadnu, teraz byvame ani polrok a cele zle, musime dat dole zarubne, urobit dilatacie pri každej miestnosti a dať lišty ktore su skarede fuj...z chodby ju asi aj vyhodim a dam dlazbu, ktoru som nikdy nechcela. keby nebola položená kuchyna tak tuto podlahu za 4000e vyhodím von a dam hocico ine
Odpovedať
Profilova fotka
Niekto skusenosti s Parador 600 classic?
Odpovedať
My mame tuto od paradoru a nic lepsie sme nemohli vybrat. Ona je o nie o svetlejsia ako na fotkach. https://www.parador.sk/parador-classi...
Odpovedať
My mame tiez od Paradoru Modular One. Chceli sme nieco prirodne ziadny vinyl ani SPC. No drevo je drahe, a Modular one vysiel v pomere prirodne, cena a kvalita najlepsie. Samozrejme ze vinyl asi len tak neznicite ale zas to co ide do vzduchu a este ked si predstavim podlahove kurenie ktore to tam zahrieva. Modular one ma prirodnu nosnu dosku a povrch je z polypropylénu, to je ten material co sa pouziva aj na zdrave flase, ci zdravotnictve, potravinarstve, necakam ze bude vyzerat uplne dokonalo ale zas ten pocit tepla a krasny dekor, ja som velmi spokojna. Myslim si ze kazdy si musi najprv ujasnit co od podlahy ocakava. neda sa vsetko aj zdrave, prirodne a zaroven nesmrtelne bez znamky akoby ste po podlahe kazdy den ani nechodili, nezili na nej. My sme mali predtym drevo, no ked syn hral futbal cez koronu doma, cely povrch bol od lopty spaleny, nuz aj to bola spomienka.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Profilova fotka
Tak pomalicky vyhadzujem z noveho domu 1,5rocnu podlahu modular one. 5000e v haji vyhodene peniaze. Nikdy to nekupujte, vyzera akoby mala 200rokov a robili tu stahovaci. Doskriabana znicena vyduta skripe ohyba sa. Len neviem co dat aby bol klud
Odpovedať
Profilova fotka
@martuska2 mrzí nás vaša skúsenosť s PARADOR Modular ONE. Áno, jej povrch je menej odolnejší ako napríklad spomínaný laminát, no ak chcete, poškrabete akúkoľvek podlahu. V tomto máte pravdu, povrch Modular ONE je menej odolný ako laminát a ak niekto hľadá predovšetkým odolnosť, nech siahne po inej kolekcii. V inej diskusii pred mesiacom a pol ste písali, že nosíte doma papučky, po tomto čase opäť oživujete staršiu diskusiu tu a tiež na Facebooku. Priložili ste fotografiu diery v podlahe (viď nižšie), ale takúto dieru nespôsobí pád polievkovej lyžice z úrovne hlavy, testovali sme to. ako píše aj @neplenova nad vami, nedá sa mať všetko. Keď píšete, že je vydutá, škrípe a ohýba sa, je to chyba pokládky a nemá to s produktom nič spoločné. O zlej pokládke ste písali aj na Facebooku: „je to zla podlaha s vela povrchovymi poskodeniami po roku byvania a bola aj zla pokladka. Skripe vyduva sa, rozchadzaju sa kliky. Stupnem nadvihne ma..vyduje sa inde. Dilatacie mame. Mozno aj velka kuchyna to robi“
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@marlo si spokojny aj s prestupom tepla, pretoze tieto kompozitne od parador s hrubkou cca 6mm maju dost vysoky tep. odpor oproti lepenym vinylovym podlaham...
Odpovedať
@solidway viete mi poradit, ktora vasa podlaha s integrovanou podlozkou ma najmensi tepelny odpor? Je lepsie na podlahove kurenie dat lepenu vinylovu podlahu, alebo kompozitnu? pripadne ake druhy, lepena kompozitna alebo klik system? s integrovanou podlozkou, alebo bez?
Odpovedať
Profilova fotka
@gizmo16 Dobrý deň, veľmi nízky tepelný odpor má kolekcia Basic 5.3 - a síce len 0,024 m²*K/W, a to už aj s integrovanou podložkou. Aký druh podlahového kúrenia plánujete? Basic 5.3 Kolekcia je tu https://lnk.sk/kogt Nízky tepelný odpor má aj kolekcia Classic 2070, tiež s nosnou doskou SPC, kde je vinyl len jednou z vrstiev (na rozdiel od celovinylových podláh)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?