Mozaikové parkety - máte skúsenosti s renováciou?

Profilova fotka
Máme v celom byte mozaikové drevené parkety, štvorce z takých dielikov. Má niekto skúsenosti s renováciou takýchto parkiet? Väčšinou sú tu diskusie len o klasických parketách. Medzi parketami sú niekde dosť široké špáry. Zaujíma ma či by sa oplatilo prebrúsiť a vytmeliť. Obávam sa, aby sa to nemuselo rozobrať, lebo to si neviem predstaviť. Ak sa tu nájde niekto, kto toto riešil, budem vďačná za vaše postrehy.
Odpovedať
Profilova fotka
@isiska dajte foto..... (Parkety sa renovovať obyčajne oplatí).
Odpovedať
Profilova fotka
@isiska treba pridať fotku, ako tie vaše parkety vyzerajú. No ako napísal predomnou, tak parkety väčšinou ľudia renovujú. Som zvedavý v akom ich máš stave. Lebo moji rodičia majú parkety a oni ich dávali iba prebrúsiť a potom ich lakovali.
Odpovedať
Profilova fotka
To sú také horšie miesta. Hlavne sa bojím, aby z tých špár nevypadol tmel po pár mesiacoch. Dlho sme to odkladali, ale už sú dosť ošúchané a tie špáry. Preto váham vymeniť alebo opraviť.
Odpovedať
@isiska my sme kupili starsi dom, kde sme mali parkety ulozene do rybej kosti. Kedze su parkety vo velmi dobrom stave a v dome bolo este zopar stvorcov uplne novych rozhodli sme sa ich zrenovovat. Trosku sa meni dispozicia, tak som parkety oznacila a rozobrala. Naivne som si myslela, ze najdem firmu, kt. bude ochotna parkety ulozit naspat,ale bohuzial, vsetci ma vysmiali. Takze teraz kazdy vecer teplovzdusnou pistolou zoskriabavam stary asfalt na kt. boli nalepene, nasledne si velmi fandim, ze sa mi ich podari zlozit tak ako boli a potom "uz len" prebrusim a navoskujem. Ak sa to nepodari skoncia v peci... Ak nahodou najdes firmu, kt, sa bude chciet zrenovovat parkety pocitaj cenu od 35€ /m. Ja zhruba o mesiac zacinam ukladat tie moje, tak ta mozem poinformovat ako sa mi dari, resp. nedari.
Odpovedať
Profilova fotka
@isiska ak sa to zbrúsi precízne vytmelí a nalakuje malo by to byť na ďalších X rokov v poriadku. (koľko bude treba zbrúsiť môže posúdiť na mieste parketár - aj to či sa to oplatí, prípadne niektoré miesta nahradia novými parketami ). Takéto parkety keď sa dobre vytmelia tak by tmel nemal vypadať. Samozrejme že nejaké špáry sa vždy dilatovaním dreva vytvoria.
Odpovedať
My sme tiez dali firme obrusit a nalakovat...v hornej neobyvanej izbe mame tiez, ale to uz manzel chce sam robit, lebo firma nam to pokaslala...
Odpovedať
Profilova fotka
@weronka ďakujem za zdieľanie skúseností. My v byte už bývame, takže si neviem predstaviť robiť to sama a rozoberať to. Tieto parkety čo máme my, tak tie by sa rozpadli pri rozoberaní na tie male dieliky a to ja teda neviem, či by som bola ochotná skladať znova. Hlavne kvôli času. Skúsim osloviť nejakých parketarov. Ale 35 € za meter je aj celkom dosť.
Odpovedať
@isiska ja som komunikovala aj s touto firmou https://www.z-parkety.sk/kontakt, minimalne poradia 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@isiska ak ide o cenu tak jedna možnosť ušetriť je -tmelenie a lakovanie, to zvládne priemerne zručný človek bez problému svojpomocne. Potom ostávajú náklady len brúsenie.
Odpovedať
Profilova fotka
@eagleowl môj manžel to určite robiť nebude. On nie je ten typ. Takže to bude musieť robiť firma. Nejde ani tak o to čo najviac ušetriť, len čo dostanem za tie peniaze. Ale nová drevená podlaha by stala asi viac. Keďže na internete som nenašla nič konkrétne o takých parketách ako máme my, založila som túto tému.
Odpovedať
Profilova fotka
nie som si celkom isty, ci nova podlaha by stala viac, jasne, ze je to o narocnosti, len co mne sused jedneho casu spominal, ze nejakych 26 eur za meter stvorcovy by ho to stalo, ta renovacia a vysledok ci bude taky ako ocakavas je podla mna neiste
Odpovedať
Urcite by som sla do renovacie. Parkety su parkety. Drevo... Sme na byte a len cakam kedy zateplia nech mozem laminat vyhodit 😂
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?