Liate podlahy- výškový rozdiel

Profilova fotka
Plánujem do chodby obývačky a kuchyne liate podlahy, ostatné izby drevená podlaha v hrubke 15 mm. Dolievať výškové rozdiely nivelačkou nechcem kôli cene. Vytvoril by sa rozdiel cca 12 mm medzi podlahami. Ako to riešiť? Je to problém? Bude to vadiť? Má to niekto tak? Dom je nový, nie prerábaný tak radšej by som mala všetko v jedenej výške.
Odpovedať
@medzev Dá sa to riešiť, tiež to tak mám .
Odpovedať
@medzev su nabehove prahove listy. Len ten skok bude trochu viac,podlahu nepolozis na poter,musi ist podlozka. Pri liatej podlahe tak ci tak musi byt nivelacka, neexistuje poter co by bol idealne rovny. Liata podlaha takmer vsetko skopiruje. Zalezi este aka,ci epoxid alebo polyuretan. Polyuretan ca hrubka 3mm a ten neschova skoro ziadnu nerovnost.
Odpovedať
Profilova fotka
@jozefsv bude to plyuretanova podlaha, poter máme dobre urobený, je rovný, možno to budem riešiť nejakou tenšou drevenou podlahou v izbách a nábehovými lištami.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak je výškový rozdiel cítit? nevadí to?
Odpovedať
@medzev poter urcite vyzaduje nivelacku hoci najtensiu moznu. Ak nechcete vyhodit kopec penazi za neuspokojivy vysledok,ani by som neuvazoval a vyrovnal to. Pri liatej podlahe vidno vsetko,priehlbiny,kopce... a ked nato zasvieti svetlo tak pod uhlom vidno vsetko.
Odpovedať
Profilova fotka
@medzev nezabudni ze potom ani zarubne-oblozky nemozu byt dole narovno, ale musia byt zarovnane podla vysky podlahy v danych miestnostiach.
Odpovedať
Profilova fotka
@medzev ja idem davat tiez nivelizku na cca 23,5m2 v hrubke 5 mm kedze mam v tychto miestnostiach dlazbu inde budem davat tiez drevenu podlahu..Spotreba nivelizacky by mala byt tak do 200kg co je 8 vriec po 10 eur = 80 eur.80 eur je v porovnani s tym ze ides davat drevenu podlahu vela?
Odpovedať
Profilova fotka
@dart9 mam 65 m2 a chceli sme to dorovnavat na 1 cm. povedali ovela ovela vyssiu cenu nivelacky, a takisto nezanedbatelny je znova proceces schnutia co zase predlzi cas stahovania.
Odpovedať
Profilova fotka
@medzev cena materialu asi 400 eur..schnutie do pozadocanej vlhkosti je pri letnych teplotach max 28 dni..je to na vas ale ja by som ten rozdiel 1 cm v novom dome urcite nechcel
Odpovedať
Profilova fotka
@dart9 Ďakujem za info, nejako to musím vyriešiť. Hľadám tenšiu drevenú podlahu, podarilo sa mi nájsť 10 mm, tým pádom sa mi rozdiel znížio o 5 mm. Uvidíme aká bude cena.
Odpovedať
Mame uz vyzrety betonovy poter. Bol robeny pred mesiacom. Na vyzrety betonovy poter sa ma dalej robit nivelak a nan pojde liata podlaha (polyuretan). Za ako dlho sa po vyliati nivelaku môže liat polyuretanova vrstva?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?