Kedy a čím brúsiť anhydrid?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte. Kedy a čím je dobre brúsiť anhydridový poter? stačí pred tým ako sa bude lepiť dlažba, alebo po vyliatí nejakú dobu? Ďakujem
Odpovedať
1
2
brusit nebrusit, brusit nebrusit .... Vsetky pre a proti a hlavne dovod brusenia chapem, ale ked som bol vcera pozriet vyliatu podlahu (baumit 2000) tak ziadna krusta sa zatial nevytvarala a to som si kupil i surovak, ze to vrchne mlieko vysurujem a pozametam. No pozriem to este poobede, kedy bude 48h po zaliati 8-)
Odpovedať
@rkorba Kto ti robil anhydrit, aka je cena?
Odpovedať
@originalx p. Svercel a cena je zmluvna podla dohody, ale prezradim, ze bola najnizsia na trhu co som oslovil 6 poterarov.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Zdravim všetkých.. Tak ako treba brusiť anhydrit?Ake su skusenosti s odstupom casu, kto lepil a nebrusil? Myslim tam kam pojde dlazba..? Pod parkety nebrusim Mam cca 5 tyzdnov od vyliati, pod kotol a zasobnik chcem dat cca 2x2 metre dlazbu a zacat vykurovat. Moze sa nieco pokazit? Dik
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Ja som uplne zabudol na brusenie a uz ma polozenu dlazbu v chodbe, technickej a spajzi. Penetrovali samozrejme... ale brusit sa nebrusilo. Ten kto nebrusil, ako ste na tom po case? :-| PS: neviem co je to ten slem...podlaha sa mi zda rovna bez nejakej dalsej skrupiny ci slemu... 4 mesiace resp. cele leto zrel a schol bez kurenia, ziadne praskliny.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Ahojte, chcem sa vás spýtať ohľadom brúsenia anhydritu. Ako veľmi prašná je táto robota? Môžem natrieť stropy ( poprípade aj steny) pred brúsením , alebo mám počkať. thx
Odpovedať
Profilova fotka
@igorkoo kedy xces brusit anhydrit.? kolko dni po vyliati.?
Odpovedať
@igorkoo kolko je prachu pochopis, az po bruseni, su to kyble prachu a urcite by som s malovanim pockal.
Odpovedať
Profilova fotka
@mimms už je to dosť dlho , čo mi vyliali (21.jan.) Týpek , ktorý mi to robil nedvíha telefón a nereaguje na sms.Hneď na začiatku sme sa dohodli aj na prebrúsení, len sa mu akosi nechce.Pred týždňom som si to chcel sám prebrúsiť,no došla tá pliaga do môjho života.Nemôžem nikam a nikto ku mne. Farby už máme doma, ale asi predsa len počkám. @rkorba ďakujem za názor. ešte otázka na teba. Ty si nemusel prebrúsiť podlahu ? Mne to tiež robil pan Švercel. Miestami mám pupčeky ,v podstate v každej miestnosti , ktoré treba zbrúsiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@igorkoo cim skor prebrusis, tym lahsie aj vyschne.. davaj si pozor aby pred dalsim prekrytim bol anhydrit aj dostatocne vysuseny ako pise vyrobca... ked vies spustit podlahovku je to jendoduchsie prajem hlavne bezproblemove uzdravenie.., !!!
Odpovedať
@igorkoo nuz zaplatene dostal a tak to bohuzial na slovensku chodi. Zavolaj mu z ineho cisla :-) Anhydryd sa musi vyliat v celku, lebo ked si daju fajciarsku co si urcite dali, tak po jej ukonceni by mali obsah hadice vyliat von a nie pokracovat v miestnost. Mne to vyliali na podlahu uz taky zatvrdnutejsi pricom sa ho snazili gumakmi "udupat" a na tych miestach vznikli zakonite nerovnosti a praskliny. Ale celkovo som spokojny, vsade inde to dopadlo dobre :-p Brusil som so zenou (tlacila priemyselny vysavac) celoplosne i ked som nemusel koli nerovnostiam ale aby som si lepsie pripravil podklad pred lepenim dlazby. Bruska v ramirente cca 50E a za par hodin hotovo.
Odpovedať
Profilova fotka
@mimms hneď ako to bude možné, prebrúsim. Pokládku dlažby plánujem až v lete,tak hádam to dovtedy preschne. Ďakujem za prianie, našťastie to u mňa prešlo dosť rýchlo, ale stačilo raz. 😓 @rkorba aj keď som ich kontroloval, pokiaľ sa dalo ,tak výsledok je taký aký je . Niekedy som mal pocit, že prišli ku mne iba fajčiť a občas niečo spraviť. Chystám sa mu zavolať z iného čísla,aby som vedel dať adekvátnu recenziu . Našťastie praskliny ja nemám, len pupčeky . Prebehol som podlahu aj s 2m vodováhou,na priesvit celkom dobre a aj vodorovné všade. Tak je dobre ,ak si spokojný.Profi firmu si predstavujem trochu inak. vďaka
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@igorkoo Mne vylievali anhydrid cca 11. decembra 2020, tri dni po tom som vrchný šlem pozametal tvrdšou metlou. Brúsiť anhydrid sa chystám až po omietkach, niekedy v apríli/máji. Majiteľ tvrdil, že prídu prebrúsiť keď im zavolám, mám to v cene anhydridu. Takže som zvedavý 😄, dúfam, že sa nebude zatajovať ako u teba... Čo sa týka rovinnosti, totálna rovina na 2,5m vodováhe, pomerané krížom krážom po celom dome. Maximálna spokojnosť.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?