Je lepšia plávacia podlaha alebo dlažba?

Zdravím, idem si po radu. Staviame nový dom. Už dlhšie zvažujeme či dáme vinyl, plávačku alebo dlažbu. Podlahové kúrenie už máme zaliate,takže najvyšší čas sa rozhodnúť. Je vynil hodný tej vysokej ceny alebo stačí kvalitná plávačka? O dlažbe sme počuli že je studená,je to tak? A je lepšie bledú alebo tmavú podlahu. Predsalen tu máte určite skúsenosti. Ďakujem za každú radu 🙂
Odpovedať
@mia091 je to vec názoru, niekomu dlažba studená nepríde, mne áno a nechcem chodiť v papučiach celý čas. My sme dali drevené parkety, ale tie sú trochu drahšie. Inak by som volil laminátové parkety. Dnes sa vyrábajú naozaj kvalitné a odolné lamináty a podľa mňa sú na dotyk príjemnejšie ako vinyl. Ale znovu je to len vec názoru 🙂
Odpovedať
...ja som sa dlazby bál,ako pise miroslav 33,ten isty nazor o papuciach mam aj ja.Preto som dal Haro Disano Aqua Classic SandEiche.Plavajuca my pride zasa velmi hlucna,mame ju momentalne v byte,a ,,chudak kto byva pod nami"k tomu mame este 3male deti, a kuchynu som nechcel,,sprzniť "dlazbou,takze aby to bolo hlave vode odolne,a malo dobry prestup tepla.A vo vinyle ma zasa odradzaju Ftaláty.
Odpovedať
Máme dlažbu,tiež sme to strasne dlho riešili. Je studená,aj napriek tomu,že máme podlahovku. Začali sme bývať teraz v prechodnom období a keď sa ráno zapne kotol pri podlahovke,do večera sa už nezopne,keďže ten dom drží teplo strašne dlho a je studená jak hento...neznášam papuče,ale musím ich mať,lebo keď dlhšie stojím v kuchyni,je mi proste zima. Jediná výhoda je,že sa nebojím,že sa to tak skoro znici,vybehnem z terasy dovnutra obuta a nebojím sa poškriabania,či napr presúvam stoličky nie úplne opatrne. Už nám aj tresol hrniec na zem a nič sa nestalo. A ďalšia výhoda že celé prízemie máme bez prechodových líšt (všade jedna dlažba -technicka,wc,kuchyňa,pracovná). Na poschodie dávame plavacku. Ak by som mala bungalov,bez mihnutia oka dávam drevo (menšia plocha,čiže nie až tak obrovská investícia)
Odpovedať
@mia091 Do izieb drevenú, chodba a kúpelňa dlažbu.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme zvolili plavacku, laminatku. Na dlazbe by mi asi nohy odisli, ale to pisem za seba, mne to proste nesedi ta dlazba. Dlazbu mame na chodbe, v kupelni a technickej. O to ci tmavu co bledu - treba to hlavne zladit aby to pasovalo navzajom. Podlaha k dveram, pripadne k onam no a aj k nabytku. Ako celok aby to posobilo na oko dobre.
Odpovedať
Byvam par tyzdnov v dome a jedina vec co mi na dlazbe vadi je jej tvrdost. Ked som sa vybaloval a behal cely den po dlazbe, tak som si koli komfortu dal papuce. Ale ked tam normalne existujem, tak mi to nepride a normalne bosou nohou. Teraz ma dlazba 23C a je prijemne chladna ked je vonku teplo, taktiez je prijemne tepla pocas vykurovacej sezony takze tie bludy o studenej dlazbe sa mi nepotvrdili.
Odpovedať
Profilova fotka
My máme dlažbu v bungalove v celom dome .Aj v spálni a izbách. Nemám pocit , že je studenšia ako laminát. Ja by som nemenila V zime rýchly nábeh tepla a v lete je to príjemné. Prechodné obdobie sme ani necítili .
Odpovedať
@rkorba To nie sú bludy len ty nepriznáš omyl, tak budeš tvrdiť, že biela je čierna.
Odpovedať
@mia091 vinyl by som už nedal, keď tak tak mineralnu kompozitnú podlahu. Mi to ideme dať do celého domu. Za pár mesiacov môžem dať nejaký feedback... Nechcem tu robiť žiadnu reklamu ale pozri si rozdiel medzi spomínanými produktmi: https://www.facebook.com/372389006228... Na tej stránke najdeš ďalšie videá
Odpovedať
@ekino13 super, ďakujem
Odpovedať
@ekino13 Dobry den aka je cena kompozitnej podlahy za m2.
Odpovedať
@mia091 -nezabudni si prečítať aj také niečo.http://www.modrastrecha.sk/forum/podlahy/praskanie-laminatovej-podlahy-kaindl-10mm/.. Preto som si dal všade dlažbu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
ešte raz-https://www.modrastrecha.sk/forum/podlahy/praskanie-laminatovej-podlahy-kaindl-10mm/
Odpovedať
@mia091 ak maš dost penazi daj si drevene parkety alebo plavačku drevenu... ak maš malo penazi tak si daj tu najlacnejšiu z najlacnejšich laminatovu plavačku a šetri a vymen za par rokov za poriadnu drevenu....drevena podlaha nema konkurenciu čo sa tyka pohodlia a komfortu a to ma byt v rodinnom dome... dlažba je pre ludi čo radi chodia po tvrdom a studenom.
Odpovedať
tak ako spominal ekino dnes už máš kvalitné tzv. kompozitné podlahy pozri napr. Core tec.sk celkom zaujímavá záležitost
Odpovedať
Profilova fotka
My sme dali kompozit a je brutálna čo sa týka vzhľadu - na nerozoznanie od dreva na prvý pohľad. Skvelo sa po nej chodí.
Odpovedať
Profilova fotka
Dlažbu len do kúpeľne a wc, inde by som ju nedával, ešte možno kuchyňa. Kamarát ten vybrali korkovú podlahu pár dní dozadu, viem že dlho okolo toho chodili, čo dajú. Spomínal, že by tá podlaha mala byť teplejšia ako napríklad laminát. A majú aj dobrú životnosť
Odpovedať
Mam dlazbu a je to na ho...no. Na tonu ho...ien Preco? Hlavne je tvrda. Potom krehka. Nozik ju znici ak dopadne pod zlym uhlom. Ci keramika alebo gres. Tvrda na nohy hlavu aj pohar. Pohar ma vacsiu sancu na laminate. Na dlazbe sa rozbije. Ale nic nevydrzinaveky. Laminat popraska casom (ale poznam 15rocne laminaty co nejavia znaky poskodenia ak ked su len na xps). Vynil som nemal.
Odpovedať
Ideme aj my do kompozitnej... predtým sme o tom vôbec nepočuli ale dosť sa nám to pozdáva. Takže ďakujem za rady všetkým 😊
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@123choco123 veľmi pekne to vyzerá. My tiež rozmýšľame nad kompozitnou podlahou. Akú značku a odtieň ste zvolili? Hľadáme podobný. Chcem sa ešte opýtať, či sú na podlahe vidieť "čiapky". Na laminatovej stačí prejsť na boso a hneď je to vidieť. Pri deťoch by som chcela niečo jednoduchšie na údržbu. Ďakujem pekne
Odpovedať
@lthlinka na laminatovej vidiet, ale teda u nas bolo vidiet capky len prve tyzdne a to myslim, ze z dovodu, ze sa este nejako prach drzal, ale teraz uz nevidiet 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@123choco123 ahoj, je tá kompozitná podlaha aj mäkšia oproti klasickej plávajúcej podlahe? ja som zatiaľ rozhodnutý pre dlažbu do celého domu okrem izieb.tam chcem vinyl od Gerflor.
Odpovedať
Dnes dcerenka vyliala ale 3l vody na seba a keby tam bol laminat, tak ho uz zajtra vyberam. Diky bohu som nesetril, dal dlazbu a mam pokoj.
Odpovedať
My sme nakoniec dali laminát Egger ☺️
Odpovedať
@123choco123 Podlaha je naozaj krásna. Môžete mi napísať výrobcu? Ďakujem pekne 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@mia091 aky je to odtien konkretne? 🙂
Odpovedať
@hosmanikova myslím,že Dub Mocca Walley 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@wawel krono
Odpovedať
Profilova fotka
@igorkoo @igorkoo je podľa mna je tvrdšia 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@lthlinka tapkY vidno nie je a ak si pozrieš moj album nájdeš myslím aj odtieň aký mame už si nepamätám .)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?