EPS NEO 100 ,piesok , igelit - ako skombinovať ?

Profilova fotka
Zdravím Chystám sa pokladať podlahový polystyrén eps Neo , základová doska nie je ideálne rovná a tak mi neostáva nič iné ako dať ho do roviny buď pieskom alebo mazaninou s perlitom. Zároveň by som rad dilatoval hydroizoláciu od eps igelitom 0,2 mm. Problém je že neviem ako to nakombinovať. 1. Možnosť . Mám dať najskôr na hydroizoláciu igelit a nerovnosti vyrovnávať pieskom/mazaninou na tento igelit a následne dávať eps? Nebude to takto robiť problém ? Takto mi to príde logickejšie z pohladu, že sa mi nude robiť rovina ľahšie . 2 možnosť priamo na hydroizoláciu dávať piesok na nerovnosti, potom zakryť igelitom a následne eps. Takto by to išlo asi zložitejšie Moja obava je styk toho piesku/mazaninou s igelitom ,či to nebude robiť nejakým spôsobom problém . Takto som to nikde na foto nevidel na MS. Vďaka za názor, hlavne či je 1. Možnosť OK alebo NOK
Odpovedať
Ja to idem robit tou prvou moznostou...i ked 99% ludi pod polystyren a medzi hydroizolaciu igelit nedava:) Vraj ma vyznam pri tekutej hydroizolacii..tam to moze reagovat..ale ipa vraj nie..
Odpovedať
@radoslavc ipa vraj nie keď nieje zhotovená na ropnej báze tak nerozlepta EPS no a kto určí či je alebo nie?? To niekoho tak boli 22€ za 100m2 fólie tak nech ide do riti. Ja osobne vždy dávam na každú stavbu
Odpovedať
@gkrivanek hovorim co mi vacsina hovorila:) tiez som dal igelit aj pod aj nad polystyren..
Odpovedať
Profilova fotka
mne ide skôr o ten piesok a vyrovnávanie . Igelit -> vyrovnanie pieskom na igelit ( Ok/nok?) -> eps To či dať alebo nedať igelit primárne neriešim , práveže ja ho chcem dať , len či je dobre na to dať piesok , či ten piesok pre ten igelit nenavhlne alebo nebude to vydávať nejaké nežiadúce zvuky Resp či je to technicky Ok ?
Odpovedať
@bobz312 pisal som, ja idem dat piesok na igelit...nie pod
Odpovedať
Profilova fotka
@bobz312 to je to tak strasne krive?? Podla mna to vaha poteru dotlaci a poteristi nasledne spravia rovinu
Odpovedať
Profilova fotka
@bobz312 ked tam das piesok naco este igelit? aj piesok bude "papat" eps?
Odpovedať
Profilova fotka
@jblaze piesok na nerovnosti na urobenie roviny nie na celú plochu.
Odpovedať
@bobz312 Ja som v jeseni daval EPS100 neo a vyronaval som nerovnosti suchym pieskom 0,2 . Najprv som s trojmetrovou latou roztiahol do roviny piesok a na to som dal tu čiernu foliu a až potom som kladol EPS. Keď som potreboval stupiť na už zrovnanu plochu tak som si vždy rozložil zopar tabul polystyrenu a stupal len na tie tabule aby sa nenarobili diery do piesku.
Odpovedať
Profilova fotka
ziadny nezmyselny igelit tam nedavaj, vyrovnaj preliaciny pieskom a hotovo .... neviem kto vymyslel tu blbost o "zozrati polystyrenu" asfaltovym pasom, ale je to uplny nezmysel!!! Polystyren by reagoval s asf. pasom iba ak by bol v pase decht. A take pasy uz najmenej 30 rokov neexistuju. @gkrivanek ...kazda IPA je zhotovena na ropnej baze, lebo asfalt je vzdy len z ropy a takisto polystyren je na ropnej baze, takze su ako brat a sestra :-D a davat tam medzi ne igelit je uplne zbytocne
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?