EGGER kompozit- zlá pokládka?

16. apr 202190

Zdravím, idem sa opýtať kde by mohla byť chyba. Pokladali nám podlahu v dome, novostavba. Podlaha je určená bez prechodov, čiže nemáme prechodové lišty. Betón pod podlahou je vyliaty už 4 mesiace. A naskytol sa problém že v dvoch izbách presne tam kde by boli lišty sa začala dvíhať podlaha asi týždeň od uloženia. V čom môže byť problém? Ďakujem.

 • @anavy89  Dilatačné medzery pri stenách sú dostatočné? Od pokládky sa zmenila teplota v interiéri?

 • @milanpl  áno sú a teplota je rovnaká

 • @anavy89  Ak nie sú prechodove lišty a podlaha je uložená na viac ako cca 8 metroch bez prechodovej lišty môže sa stať že sa vám niekde opiera o stenu a tak sa môže stáť že sa trochu dvíha.Dilatacna spara všade okolo stien a zárubní musí byť min. 1 cm treba to skontrolovať.Ak to všetko spĺňate a na potery máte vyliatu nivalacku a pod podlahou aspoň 3mm podložku alebo runo nemali by ste mat problem

 • Sponzor fóra
 • @pavol_slosar  pozriem sa nato, ďakujem pekne

 • Ak sa Vám to vydúva tam kde by mali byt prechodové lišty, tak je to preto, lebo ani EGGER kompozitna podlaha nieje určená bez prechodov. Keď sme pred vyše rokom vyberali podlahu do novostavby my zvolili sme vinyl quickstep click a tiež som čítala, že je vhodná na celu plochu bez prechodov, to píšu predajcovia, ale potom v návode na pokladku od výrobcu som našla, že dilatácia musí byt už aj len kvoli tomu, že napríklad na chodbe je iná teplota ako v izbách a vplyvom klimatických zmien podlaha “pracuje”. Mame teda prechodové listy ale iba na 3 izbách. Všetko je Ok. V návode na pokladku od EGGER keď si prečítate tak výrobca tiež píše, že na kompozitných podlahách musí byt dilatačná škára. https://www.egger.com/get_download/b8b670da-7f47-4259-b4f8-5b60de80da1d/Navod_na_pokladku_podlah_Comfort_Design_GreenTec_systemem_CLIC_it_SK.pdf

 • Nám to pokladala firma, ktorá dodala podlahu, keby sme trvali na pokladke v jednom kuse bez prechodových líšt na izbách, tak by nám v prípade vydutia podlahy ani neuznali reklamáciu.

 • @sandria  ďakujem za info, nám to tiež pokladali oni a sami vraveli že je to v poriadku. Takže uvidíme.

 • @anavy89  tak potom to určite reklamujte, keď sa vyduva podlaha, oni Vám musia zistiť kde je chyba.

 • isto by som to reklamoval vo firme, ktora vam to robila.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Laminátové ,vinylové a drevené podlahy od nemeckých výrobcov Classen a Kronoflooring , CPL interiérové dvere , profesionálne poradenstvo a servis .
  Laminátové a vinylové podlahy - ALSAFLOOR, KRONO ORIGINAL, EGGER, BALTERIO
  Interiérové dvere - DRE, HÖRMANN
  Drevené parkety
  Montáž parkiet a dverí

  Naša firma sa zaoberá poradenstvom, predajom, montážou dverí a podláh.
  Fungujeme ako maloobchod, ale aj ako veľkoobchod.
  Články od našich partnerov
  Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
  SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
  Akú dlažbu vybrať k historickým objektom?
  Archív článkov od partnerov