Dvihnute rohy cementoveho poteru

Zdravim, Prosim o radu. Nas poter ma cca 8 tyzdnov. Prve 2 tyzdne sme polievali, potom opatrne vetrali. Avsak vsimol som si, ze na poteri su vsetky rohy v izbach zdvihnute o cca 1-1.5cm. V rohoch pod poterom je vzduch. Ked sa na to postavim, je vidiet aj citit ako to pruzi. Firma co robila poter si mysli, ze to bolo sposobene prilis rychlym schnutim hornej vrstvy poteru. Ich rada bola poter opat v rohoch navlhcit a zatazit. Dal som do rohov po 50kg. Pomoze to podla vas? Alebo zbrusit, ci nivelak? - to sa mi ale tiez nezda, rohy by ostali vo vzduchu.
Odpovedať
1
2
@matus_pt navlhcit 2mesacny beton aby sa zohol je zabavna rada.firma odhalila preco na sk padaju mosty,oprsi ich a pokrutia sa.
Odpovedať
@matus_pt ked zbrusis tych 15mm tak ti nebude vadit ze medzi EPS a poterom je rovnaka vzduchova medzera?
Odpovedať
@matus_pt my sme mali rovnaky problem, navyse nam aj popraskal. Nam davali beton z domiesavaca z betonarky. Bolo tam privela vody, preto sa to stalo. Mozno je to aj vas pripad. Pri betonovom poteri je najlepsie ked si to miesaju chlapi sami na dvore. Co sa vas tyka, tak viem, ze pri stavbe clovek riesi financie atd. Ale mozno by som zvazil ten beton vysekat a dat poriadne nanovo. Snazit sa od tej firmy vytrieskat cim vyssiu kompenzaciu. Alebo ho dat niekomu znivelovat. Ale poriadne, do uplnej roviny. Ale neviem ci to nebude podobne drahe ako novy poter. Vysvetlim: my sme nivelovali, ale vysledok toho nie je uplne idealny. Popraskane casti sme zosili. Vysledok je ten, ze v dome mame krive podlahy. Kebyze to vidis tak to nepocitis, ale ja to proste citim. Napriklad dali sme skrine, tak vidim, ze hore je skrina o 1cm krivo. Pri inych nabytkoch to tiez naserie. 2 mesacnemu betonu nepomoze ani svatena voda. V druhom dome nam robili poter na dvore v miesacke, ziadne polievanie nic a je pekne rovny. Nechcem Ta moc strasit, ale rozmysli si to. Ja, teraz kebyze si mozem vybrat tak to vsetko vydrbem do prdele, nakopem toho chuja co to robil do riti a dam urobit nanovo. (chuja myslim, sefa. ten co to stahoval urobil peknu robotu) Hlavne sem napis nazov firmy a meno cloveka co je za to zodpovedny, nech takyto *okoti idu do VW montovat skrutky a nerobia ludom problemy. Tam maju systemy ktore im zabranuju robit chyby, takze tam moze robit hocijaky dement.
Odpovedať
Profilova fotka
@matus_pt rohy na cementovom poteri sa viac ci menej dvihnu vzdy, ja ked som robil poter, tak mne praveze hovorili, ze polievat nemam len mam nechat uzatvorenu stavbu a ta vlhkost sa tam udrzi a na poteri som nemal ani prasklinku. rohy sa sice mierne zdvihli cca 1-2mm, co ale nebolo nic hrozne. V tvojom pripade by som rohy len zosekol a je vybavene. Tie rady, ze daj cely poter prec kvoli rohom su dost usmevne.
Odpovedať
@hasacisko no tak mozno sa usmievas pri 1-2mm ale ked sa Ti zdvihne o 1-1.5cm, mas nabytok krivo, resp. musis sa so vsetkym srat ako dement aby bolo rovno, potom ked chodis po miestnosti tak pocujes ako niektore veci hrkaju tak jasne, je to stale blbost, usmevne. Mozno o 1-2-3-10 rokov si tak povies, ze si to mal urobit. Ale OK, usmievajme sa. Ta vzduchova medzera 1-1.5cm pod poterom tiez nevadi, vsak? (aspon by som tam nalial nivelacku alebo nieco co ju vyplni). A inak teda my mame skoro vsade plavacku, ale ak chces dat niekde dlazbu tak by som si dobre pockal ako sa ten poter bude spravat ked zakuris. Aby si potom nenariekal este aj kvoli popraskanej dlazbe. My mame dlazbu len v pomerne malych kupelniach, kde to nebolo az take zle.
Odpovedať
U nás sa poter tiež niekdev rohoch pozdvihol,ale cca po roku klesol späť.Je to spôsobené nerovnomerným schnutim betónu.
Odpovedať
@sonau @dusan72 vyzera, ze poter sa vie dotvarovat aj po roku, takze skusat to po 2 mesiacoch nemusi byt uplne zly napad. Predpokladam, ze ten poter stale nie je uplne suchy. @igor256 poter robila firma, ale starostlivost bola uz na nas (nechali nam nejaky papier), takze to sme asi nezvladli, napriek tomu, ze som o tom vedel a snazil som sa o poter starat najlepsie ako som vedel... to ze nemozem vetrat 3 mesiace mi bohuzial nenapadlo. Stavebny dozor si tiez mysli, ze zatazenie rohov sa zvykne robit, navrhuje pouzit napr. stojky z debnenia - to vsak tiez nieco stoji s neistym vysledkom
Odpovedať
@matus_pt muzu se zeptat co to je za poter (vyrobce) a jaka je jeho sila a zda mate danou nejakou vyztuz…. Jako ze se rohy atd hnou o 1-2mm ok muze se stat ale 10x tolik… to je opravdu divne. Uprime bych se obratil na technologa vyrobce poteru (ne realizatora) at to ohodnoti… z toho co tu pisete vam dal dodavatel za navod me prijde ze jednodusi by bylo se starat o zivou pandu nez vas poter… ja byl pokropit poter jednou a cca 5 dni na to se pokracovalo v dalsich pracich a bez problemu… osobne bych to reklamoval at firma doda rovinatost dle normy… proto jim platite a ne ze to pokazi a hodi na vas.
Odpovedať
@matus_pt bohuzial beton uz stvrdol,hydratacia cementu,to nie je cesto.neviem si predstavit ze by som mal v rohoch izieb doka stojky ako dekoraciu.
Odpovedať
@raziel628 je to cementovy poter v hrubke 5-7cm od Mipo potery. Aky je presne zlozenie toho poteru netusim... ako to viem zistit? Poter som objednaval vystuzeny vlaknami, ale pri realizacii som nebol, bol tam moj otec, takze to neviem uplne potvrdit ci to tam naozaj je. (viem to nejak overit? napr. v sprchovych kutoch by to mohlo byt vidiet?)
Odpovedať
@sonau to ze beton uz stvrdol som si myslel aj ja .. a zacal som vetrat asi viac ako som mal. a co ludia co vravia, ze im poter aj po roku klesol/stupol ked zacali/prestali kurit?
Odpovedať
@matus_pt aha myslel jsem ze jste meli lity poter z mixu (nejak jsem prehlidl ze je to sucha smes delana na miste). 5cm by melo byt dostatecne. Jinak vlaken je nekolik typu ty nejmensi jsou jako silnejsi vlas cca 2-5cm dlouhe (jestli se nepletu) pokud je to dobre uhlazene tak to videt nemusite na povrchu ale u nas obcas jakoby nejaky “vlas” trcel. Navic jestli mate nekde nejaky zbytek z hadice/kyble nebo tak tak kdyz to rozlomite taky by to melo byt dostatecne videt(aspon u nas to tak bylo). Ne mam na to skolu ale co se mi zda tak bud byl spatne pripraven podklad ale spis si chteli ulehcit praci a dali tam vice vody nez se ma… Byl se na to nekdo podivat z firmy na miste?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@raziel628 prikladam fotku ako to vyzeralo pri realizacii.. s firmou som zatial len telefonoval, odporucali to zatazenie, uvidim aky bude stav po tyzdni.
Odpovedať
@matus_pt z te fotky toho moc nepoznam:-/ nemate fotku toho pytle co tam byl? Jinak mimo ten zmineny problem, je ostatni ok? Rovinatost (mimo ty rohy) - max 2mm na 2m. soudrznost atd…?
Odpovedať
@raziel628 http://www.cemmac.sk/dev/language/sk/...
Odpovedať
@raziel628 okrem rohov to vyzera fajn.. inac tie rohy som zatazil cez vikend, nakreslil som si ciarku a teraz som to po 2 dnoch skontroloval a je to nizsie, tak 0,5cm (ale zataz som z rohov prec nedaval), napisem update z tohto experimentu po par tyzdnoch 🙂
Odpovedať
@matus_pt to dejte vedet protoze ze by s 5cm betonem hnulo 50kg se mi uplne nezda navic v dobe kdy ma “100%” pevnost… spis si myslim ze proste prehnali s vodou / nedali plastifikatory a ted to zkousi…. ale vzdelani na to nemam tak uvidime🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@matus_pt MIPO potery robi cementovu zmes na mieste (estrich, piesok, voda). Ja osobne nemozem povedat na ich realizacie ani makke F, vsade bola 100% kvalita a rovinnost 2m/<2mm, v podstate vsade kde robili poter oni sa mohla klast podlaha bez nivelizacnych orgii. To ci pouzili plastifikator alebo vlakna je irelevantne, skrutenie poteru dochadza vtedy, ked nie je spravne osetrovany a horna cast vyschne rychlejsie ako spodna- v podstate sa to sprava ako bimetal, kde horna cast poteru sa skrati, ale spodna nie=vysledok su zdvihnute rohy.. Pri tychto teplotach treba poter polievat kludne mesiac, nevetrat (alebo minimalne) a ak uz k skruteniu doslo, skus to zatazit na krajoch (ale 50kg je malo, aspon 500kg) a polievat poriadne. Poter by mal schnut v celom horizonte +- rovnomerne. Ak si starostlivost dodrzal v zmysle doporuceni MIPO, tak reklamovat. ALe co si pamatam, mne hovorili udrziavat vlhky a vetrat minimalne kym neprejde 28dni.
Odpovedať
@mgx ja som od nich dostal odporucania na papieri, bohuzial uplne presne tam nepise ako dlho nevetrat. dakujem vsetkym za rady a odporucania, zatazit 500kg vo vsetkych rohoch v dome viem asi len tymi stojkami - rohov je vela aspon 30... a ako dlho by to malo byt zatazene? ,, mesiac / dva / tri?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@matus_pt nám sa to isté stálo,tiež od firmy mipo ale nie až tak veľa,nejakých 5mm
Odpovedať
Profilova fotka
to bol dobrý nápad liať vodu na ,,suchý beton,, poter. v zmesi kde je minimum vody, zrejme sa to zlialo, zhutnilo a kleslo. stačilo počkať, nič nerobiť. za viac ako 20r. sme poter nikdy nepolievali, vetralo sa minimálne a vždy zostal ako sa tam položil.
Odpovedať
Mám zmiešané pocity z tých novodobých materiálov, alebo technológií. Svoj RD som staval pred 20 rokmi "zastaralou" ručnou klasikou. Na dvore starý "nezmar" - 250 l miešačka a iba piesky, štrky plus cement zo stavebnín. Železo je iba v betónových stropných platniach, inde nikde -nič, nie to žeby bolo ešte v poteroch. Dodnes nič neprasklo, nič sa nedvihlo, všetko slúži ako má. Teraz stávame dom dcére, všetko sa rieši "novodobo" domiešavačmi, pumpami. Projektanti projektujú do betónu pomaly viac železa, než samotného betónu,... domiešavač nestihne odísť zo stavby a v betóne sa už robia praskliny (a môžeš polievať koľko chceš),... tu sa niekomu dvíhajú rohy poteru. ??? No, niekde bude asi chyba...
Odpovedať
Profilova fotka
@petersd neni problém v týchto novodobých materiáloch , problém je s novodobými majstrami a firmami! Vedia si len peniaze pýtať, ale poctivo spraviť svoju robotu, to nie.Samozrejme česť výnimkám.
Odpovedať
@matus_pt prosím ťa ako si dopadol s polievaním poterov. Mám úplne ten istý problém u tej istej firmy a s tým istým odporúčaním a to poliať a zaťažiť rohy už dávno suchého v rohoch zdvihnutého poteru.
Odpovedať
@frzywrz nakoniec trochu zbrusili a praskliny zosili ...ale az po 8 mesiacoch. Dovtedy sme skusali zatazit, pomalicky zakurit, potom vychladit na 5 stupnov.... Tony dlazobnych kociek som nosil ako blazon. - to zatazenie velmi nefungovalo, mozno so stojkami na debnenie by to bolo lepsie, kazdy den utiahnit o jednu obratku a pokropit..ale pozicanie kopu stojek na vsetky rohy tiez nie je zadarmo. Kde to uplne najviac perovalo (na 2 miestach), tam poter zlomili a prasklinu zosili. V dilataciach to stale pruzilo, ked som chodil tak som pocul aj skripanie betonu o beton. Tam som to este zosil s tymto: https://www.mapei.com/pl/pl/produkty-... Na to este dojde nivelacka tento tyzden... no kebyze dam anhydrid, tak som uz mohol byvat 🙂 a mozno by ma ine problemy stretli
Odpovedať
@frzywrz @matus_pt mne sa stalo to isté ale s inou firmou. Ja si myslím že som urobil chybu ja a polieval poter až moc. Ale kto vie. Sranda je ze poter v rohoch pracuje celoročne. Vidno to na sokloch ako sa odlepujú od podlahy..
Odpovedať
@spee16dee ked tak nad tym rozmyslam, tiez som to asi velmi polieval... teraz by som to polial len jemne, maximalne raz a nechal zakryte mesiac igelitom
Odpovedať
@matus_pt @spee16dee Prosim vás, po kolkych dnoch od vyhotovenia poteru ste ho začali polievat? a akym množstvom vody cca ste polievali a ako často, že mate pocit, že by ste to mohli s tou vodou prehnať? vďaka
Odpovedať
@lukyhe už si presne nepamätám.. ale mam pocit ze som začal na druhy deň a minimálne týždeň som polieval
Odpovedať
@spee16dee a polievali ste skor ako betonovu platnu, alebo skor ako travnik len tak zlahka porosiť zavlažiť ?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?