Dávali ste náter - nivelačku pri pokládaní plávajúcej?

4. okt 201490

Oco povedal, že je to nutné dať aby sa neprášilo. Že sa bude drobiť ten betón ako sa bude po dlažbe chodiť a z toho pôjde prach. Mne sa zdá zbytočné dávať nivelačku, keď podlahy sú rovné.

 • my sme na potery davali izolaciu - penetrak + Ipa a na to uz potom neslo nic, len ta pena tenka, co ide pod plavajucu.

 • my sme nedávali nič len penu a teraz ľutujeme. Betón sa začal drobiť a podlaha nám praská /zvukovo/ pri chôdzi.

 • Pokiaľ ja nekvalitný povrch betonu tak ho je nutné zbrúsiť a napustiť hlbkovou penetráciou.Pokiaľ je krivý tak zbrúsiť vyrovanať.Kvalitne rovno urobený beton nepotrebuje niveláciu.

 • Sponzor fóra
 • my sme davali nivelacku, lebo sa beton troska drobil..da sa na nivelacku nalepit ipa a na to uz len folia proti vlhkosti a ta tenka pena pod plavajucu?

 • tak toto zaujíma aj mňa...

 • @katrinkab  Ak je podlaha rovná, netreba robiť nivelizáciu. Nivelizácia sa používa na vyrovnanie krivej podlahy. Predpokladám, že ide o cementový poter v novostavbe, lebo v panelákoch sa betonové potery dajako nedrolili.
  Aby sa zabránilo prašnosti a droleniu treba, ako už napísal kolega, natrieť hĺbkovou penetráciou. Ale pozor, naozaj hľbkovou. Myslím, že to brúsenie možno nebude až tak potrebné, záleží od poteru.

 • Stanislavao - na potery Ipu? to hádam nie. nemýliš si potery s platňou?
  ja som neniveloval a ani nebudem. pod plávačku by mal ísť penetrák + fólia + podkladová penová fólia.
  podla predajcov výrobca bez fólie pod plávačkou neuzná žiadnu reklamáciu

 • Ak ide o novostavbu, je predpoklad že sa poter droliť nebude, ale videl som už všeličo... Jednoduchá skúška pevnosti napomôže zistiť to. Stačí vziať dvestovku klinec, nájsť miesta ktoré sa vám zdajú "pochybné" a skúsiť zarýpať do poteru. Ja robievam takúto skúšku minimálne na 5 miestach v miestnosti v rôznych bodoch. Ak sa nedrolí a neodskakujú celé kúsky kameniva, odporúčam použiť penetráciu, alebo ak chcete istotu, natrieť podlahu následne špeciálnym disperzným náterom na betón.

 • Ak chceš pokoj v rodine tak to urobte,ak chcete ušetriť treba sa otca opýtať,či by nestačilo tak ako píše antonmesaros a ďalší.

 • Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Floor & Wall design s. r. o. - Najlepšie epoxidové a polyuretánové podlahy pre Vás! Autentické pohľadové betóny, benátske štuky...
  Maľované umývadlá, obklady a keramika z Mexika. Originálny interiérový dizajn.
  Naša firma sa zaoberá poradenstvom, predajom, montážou dverí a podláh.
  Fungujeme ako maloobchod, ale aj ako veľkoobchod.
  Články od našich partnerov
  Ukážte vašu záhradu v dobrom svetle
  Tehly HELUZ FAMILY 2in1 predbehli dobu a normy
  Nebojte sa veľkého formátu!
  Archív článkov od partnerov