Cementovy poter Receptúra - Malo cementu?

Prosim vás, ak sa robi klasicky zavadnuty cementovy poter ako sa teraz bežne robia. kolko by malo ist na to cementu? lebo čo som čítal zbežne na internete, tak vraj na kubik poteru ma ist 350-410kg cementu.. No poterari čo mi to maju robit v piatok. tak na mne potrebnych 7-8 kubikov doviezli cca 1600kg cementu.. ak som to vydelil 8 kubikmi. vychadza to iba na neakych 200kg cementu na kubik a to mi povedal pan do telefonu, že to vzal ešte aj s rezervou, že jemu sa material stale musi zvyšit, že stale berie rezervu.. čo si myslíte o tom ? ak vam robili poter, dohliadali ste na neaky pomer cementu aby ste ho tam mali a nevznikli neake problemy, napr droliaci sa poter / nekvalitný poter? mate neaku radu alebo typ? mam ešte dokupiť cement? vďaka všetkym za rady
Odpovedať
Profilova fotka
@lukyhe cca na 100 l/1 vrece cementu..robil som poter na terasu daval som podobne,nic sa nedrolilo,poter bol tvrdy..
Odpovedať
poterar mi pisal, že chcu davat prakticky iba 1 a pol mecha na 0,25 kubika poteru čo je v prepočte 6 mechov cementu na kubik. čiže 150kg cementu.. čo som pozeral teoriu na internete, tak piše sa 350kg cementu na kubik.. ked som mu napisal ,že si cement dokupim a aby tam šlo aspon 2 a pol mieška na 0,25 kubika. čiže 250kg na kubik.. tak mi napisal, že to bude na škodu, že nebude ten poter Elasticky a po spusteni kurenia sa rozpina a može popraskat. že ak to chcem takto tak musim pripadnu reklamaciu vziat na seba.. čo si o tom myslíte? čo by ste teda robili vy ? aka je teda realita? rozumiem niečomu zle ohladom toho cementu a poterov?
Odpovedať
ved a mate referencie na nich ? ak ano ? tak naco riesite ? hlavne, ze to bude rovne ... sak to nebude garaz nie ?
Odpovedať
@lukyhe nepoviem čo by som robil iba toľko že u mňa dávali 2 vrecia (aspoň keď som sa díval) na jednu tu mašinu ale aký objem mala netuším. V čom bude betón elastickejsi keď bude menej cementovy? Jedno čo by som teraz riešil pri poteri je to aby vrch zahladili strojovo a nie len ručne. Lebo tam kde bol zasuchany viac bol ok ale boli miesta čo sa vrch vydrolil
Odpovedať
@lukyhe v prvom rade sa obráť na svoj stavebný dozor. ten je kvalifikovaný a kompetentný spraviť rozhodnutie. či takých majstrov rovno vy******, alebo to bude OK.
Odpovedať
keby niekoho zaujímalo v roku 2022. Tak cementovo pisekovy poter od poliakov v hrubke do 7cm sa hybe cca 9e za štvorec s materialom, čiže cement, piesok, sklenne vlakno a plastifikator. Robili sme 99 štvorcov. a mal somdo 8cm priemer tak som platil 10e. No keď sme sa dohadovali navrhli mi ,že mi dovezu 27 ton piesku, do poterov šlo cca 13 ton a 14 ton mi ostalo. ten mi nechali za 150e tak som platil 1150e. A za 150e mi nechali 14 ton piesku, čo sa mi zdalo celkom ok tak som bol za. Aby som nezabudol, štandardne davaju do 200 litrovej mašiny čiže jednej davky 1,5 vreca cementu čiže 37,5kg. to vychadza na kubik 188kg cementu. ja som si ale cement dokupil a tak davali 2 vrecia. čiže mi to vychadzalo 250kg na kubik. na cely dom mi šlo 80 vriec čiže urobili 40 mašin. Ak to sedelo na presno ako hovorili, že jedna bola 200 litrov. tak mi do domu šlo 8 kubikov na 99 štvorcov , z toho vychadzam, že priemer som mal 7,8-8cm hrubku. po dokupeni cementu ma to vyšlo piesok teda počitat nebudem ten nazvyš,, 1000e som zaplatil poterarom + extra cement aby som mal lepšiu pevnost, 60e. čiže 1060e za 99 štvorakov poter hrubky 7,8-8cm. Robili mi to včera tak zatial neviem aka bude rovina. PRemýšlam či už dnes po 24 hodinach to možem ist trocha poliat a či možem po tom chodiť. čo si myslíte? Ps: Cement som daval 42 5 N - štandardne davaju 32 5 N
Odpovedať
Tych 200L v mašine sa berie presne na objem bubna? Lebo ak ide o klasickú miešačku, tak tú nikdy nikto nezaplní na 100%. Tá mieša v určitom uhle náklonu, takže nejde rátať s plným objemom bubna.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?