Aký použiť olej na drevenú podlahu?

Ahojte vie mi niekto poradiť s čím preolejovat novo položenú drevenú podlahu.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@marekflint urcite nenalette nejakym osmo smejdom , skuste napisat tu info@dubove-parkety.sk pan Toth vam urcite poradi a mozno aj objedna olej, oni pouzivaju nejake francuzke, no bezny clovek sa k tomu nedostane
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som natieral OSMO a už by som tiež zvolil niečo iné.
Odpovedať
Profilova fotka
@marekflint @stif0 islo o nezotretu vodu na lavo je vzorka od saxoparkett s osmo olejom v strede dole, je od duboveparkety z Kosic na pravo je vzorka z hornbachu hore je agat masiv
Odpovedať
Pouzite lanovy olej. My mame takto natretu podlahu v celom dome.
Odpovedať
@jblaze Tiež mám podobnú skúsenosť s Osmo olejom od Saxo. Ide niečím odstrániť táto "vlastnosť"? Existuje nejaký spôsob údržby, ktorý by toto minimalizoval?
Odpovedať
@marekflint no ja som praveze s Osmo olejmi /interierovymi/ velmi spokiojna, mam ich v 2 domoch.. v jednom uz 10 rokov.. Resp. s tvrdovoskovym olejom, ziadne flaky nikde nikdy nevznikli.. A to u nas dostavaju dlazky riadne zabrat..
Odpovedať
@akvi U mňa konkrétne tento: Osmo 3032 tvrdý voskový olej bezfarebný, polomatný. Neviem, či je to slabou vrstvou, alebo je chyba niekde inde, ale každá nezotretá tekutina zanechá fľak. Keď to prebehnem olejom na hadričke, škvrny zmiznú, ale to nie je riešenie, ktoré by ma uspokojilo.
Odpovedať
@milanpl pouzivam ten isty.. ziaden problem..ale ja mam dlazky natrete aj dekoracnym voskom, potom 2 az 3 vrstvy tvrdovosku a ziaden problem..
Odpovedať
@akvi Počet vrstiev je to, čo už nijako neskontrolujem. Netuším, aké postupy v Saxo majú. Ale nevylučujem, že to môže byť tým.
Odpovedať
@milanpl no jednoznacne malo vrstiev..a este ak bez dekoracneho vosku, tak si viem predstavit, ze tu prvu vrstvu drevo vcucne uplne a minimalne dalsie dve to pyta, aby to bolo ok.. Isla som koli tvojmu prispevku pre istototu kuknut dlazku pod parapetou, kde mam kvety a obcas sa stane, ze pretecu a nik si nevsimne, ze co tam..a nic.. :-D
Odpovedať
@marekflint moja mamka drevené podlahy umýva kokosovým olejom, vsiaka to dlho, ale krásne to vonia, najprv pretrie a potom sa prejde kokosakom :)
Odpovedať
@lenikkk4 haha to si robíš srandu, to je nejaký babský recept nie? To som nepočul ešte..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@marekflint hartwasch oil od adleru
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@majsterdreva presne nad Adlerom uvažujem, mám ošetrenú podlahu na terase olejom od Adlera. Máte osobnú skúsenosť? Podeľte sa s nami o poznatky na olej na dlažkovicu. Ďakujem krásne.
Odpovedať
@matko291 pracujem s adlerom ,na dlazkovicu v interierii sa pouziva hartwaschol v exterieri bodenol
Odpovedať
@jblaze @majsterdreva odporúčate mu všetko tvrdé vosky. On sa pýta na ošetrenie novej čerstvo položenej podlahy. Neviem ako iné značky ale osmo má na to - údržbový olej bezfarebný.
Odpovedať
@pistikus to nie su vosky ale oleje a su urcene na nove drevo ako aj na udrzbu.olej sa casom odbura treba ho doplnit to je cely zmysel udrzby.
Odpovedať
Profilova fotka
@majsterdreva a je možné si vybrať aj odtieň?
Odpovedať
@matko291 ano prva vrstva je farebna a druha bezfarebna
Odpovedať
Profilova fotka
@majsterdreva prepáč a aký odtieň? žiadny vzorkovník som nenašiel.
Odpovedať
@matko291 je tam 6 odtienov vola sa to legno color
Odpovedať
Profilova fotka
@majsterdreva ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
ti co mate realne skusenosti s osmo voskami - ako dlho po natere to zapacha?
Odpovedať
@akvi ak to tu este sledujes, neporadis? mas tu o osmo voskoch viac prispevkov zpred par rokov, takze skusenosti urcite mas 🙂
Odpovedať
@gashtaan neviem či išlo o OSMO vosk, alebo olej - v každom prípade čerstvo urobená skriňa mi smrdela pekne dlho (hádam aj 3-4 týždne). Drevenú podlahu po montáži bolo tiež dosť cítiť aspoň týždeň - dva a to bola vyrobená podstatne skôr ako sa montovala - ale tam bol 100% použitý OSMO olej.
Odpovedať
Profilova fotka
@lrdk a bol to znesitelny zapach, alebo sa s tym len tazko dalo fungovat
Odpovedať
ked nam polozili podlahu, tak ju olejovali lanovym olejom, aj na, z neho za pohar nechali. Bolo to asi tyzden citit, ale fakt nic strasne. Teraz som od nich objednala olej na podlahy, odporucili mi FEYCO MATTÖL 1410M
Odpovedať
@lrdk ja som natieral stupnice schodov OSMO moridlom 3541 a potom tvrdovoskom 3088 v dvoch vrstvach valcekom. Odvtedy je to tyzden a na moj vkus to dost zapacha. Tlaci ma cas, chcem tie schody dokoncit, ale kym sa toto nezlepsi, nechcem s tym zasmradit cely dom...
Odpovedať
@gashtaan veľmi záleží od teploty. Teraz v lete bude zapach intenzívny, ale za týždeň by to malo byť ok. Ked sme natierali v chladnej miestnosti, tak to ťa až tak nezabilo 😂 ale aj 2 týždne to bolo ešte dosť cítiť. Ale reálne, ja ešte aj po mesiaci som mala problém, ale ja som precitlivelá 😅
Odpovedať
@gashtaan a ani PN-tech tvrdovosk nebol na tom lepšie.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?