Akú hrúbku podlahového polystyrénu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte mame s Mijkomtaku dilemu, aku hrubku podlahoveho polystyrenu, kročajovej izolácie mame kúpiť, aby sa dobre zakryli vsetky trubky na kurenie, elektriku ,vodu,atd. Dakujeme za rady, podnety a namety. :-) :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@tino2 vyhovuje. K hrúbke poteru v diskuzii nad : na suchej podlahe leží roznášacia doska priamo na trubkách, Zalievanie trubiek nad 2,5 cm je odvodené od krytia výztuže, ale tam to má inú funkciu. Pri dobrej rovinnosti položenia môže byť krytie aj 0, ak je roznášacia vrstva dostatočne pevná je to postačujúce.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@blacksr to kúrenie by vám stačilo aj pri 10 CM...Tepelný odpor podlahy už bez tak nad prísnu novú normu 2,5 je zbytočný.Akurat ste preplatili materiál a natiahli návratnosť na x dekád...
Odpovedať
@mato666222 už to asi máte spravene,ale... betón má blbú vlastnosť a síce poreznost...obsahuje vzduchové bubliny ktoré izolujú a dokážu znížiť efektivitu podlahovou až do 20%...Jednoznačne anhydrit a zachovať pôvodnú izolaciu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@gkrivanek potrebujem položiť na podlahu rôzne hrúbky polystyrénu cca na štvrť domu. Vznikne mi výškový rozdiel medzi polystyrénami 1.5cm, ktorý zbrusim do stratena co najviac. Na to pôjdu trúbky podlahového kúrenia. Myslíš, že môže byť problém pri kúrení pri takomto prevyseni v okruhoch?
Odpovedať
@cveno nie nebude problem. Podlahovku treba pekne po jednom odvzdusnit a na rozdelovac dat samoodvzdusnovacie banky. Nerobi problem ani prevysenie 30cm. Pri stropnom chladeni je previsenie uplne bezne.
Odpovedať
@gkrivanek ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Existuje aj nejaky vypocet, aku optimalnu hrubku? Ak berieme, ze rozdiel v zime je cca 35 st. - 7 st. = 28 st. Ak laicky ma 2 st rozdielu =1 cm polystyrenu, potom do podlahy je idealny 15 cm. Alebo sa to pocita inak?
Odpovedať
@charles91 podľa mňa hrúbka záleží aj od hrúbky izolácií na obvodových múroch a strope
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
sedy EPS-100 ma lambdu 0.031, ak sa polozi 2x 110mm, dostaneme U mensie ako 15 U < 0,15 W/(m2K) ...konkretne 0.14 to je hodnota, ktora by jednoznacne mohla splnat jednu zo zasad (no mali by byt dodrzane aj dalsie) pre navrh pasivneho domu. Vsetko co je navyse bude asi zanedbatelne navratne. K tomu by sa ale mal vyjadrit profesional aby posudil presne hodnoty. No ako pomocka pre lajkov by to mohlo stacit. zdroj... https://iepd.sk/pasivny-dom/pasivny-d...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravim, v projekte mame izolacie podlah 4+4 Eps 150 neofloor. Bude to dostatocne?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?