Ako ukladat dlazdice 30x120 gres

pokladka na podlahove kurenie , vytane su tipi a triky velkost zubov na hrebeni popripade odporucane znacky materialov a vase skusenosti. za odpovede velmi pekne dakujem
Odpovedať
Murár nevie?
Odpovedať
@dedo758 co ty by si nezvladol polozit dlazbu?
Odpovedať
Čoby nie... :-) Ale na taký veľký formát radšej skúseného človeka.
Odpovedať
@dedo758 ved prave, taky velky format by som spravil radsej sam, nez to nechal dod*bat murarovi...
Odpovedať
Profilova fotka
Prajem príjemnú zábavu. Lepidlá tie najplastickejšie odporúčam len od Ceresit ,Murexin, napr .http://www.ceresit.sk/produkty/cm22/. V žiadnom prípade sa nedajte prehovoriť predajcami na lacné lepidlá. Majú vysoké zmrašťovanie neudržia tak veľké dlaždice.Veľkosť zubu 10-15 mm nanáša sa na obidve strany dlaždice. Podklad musí byť úplne rovný a suchý na min 12% zbytkovej vlhkosti , podlahové kúrenie pustené dva tri dni vopred na 15-18°C.Pri veľkých oknách treba pri priamom slnečnom svite tieniť pri pokládke a tvrdnutí lepidla . Stačí na okno zavesiť armovaciu sieť. https://www.youtube.com/watch?v=woc05... https://www.youtube.com/watch?v=dy0kx...
Odpovedať
Profilova fotka
Ak je hladkaa pozicat si sklenarske prisavky je lahsia manipulacia
Odpovedať
Profilova fotka
A hlavne pozri ci je pekne rovna,aby nebola zohnuta jak koliska. Lebo sa zena zblazni,ked bude umyvat. Svagor ma presne hentu istu a bola kriva a debil mu to prekladal po dlzke pol na pol a tam vznikli vyskove rozdiely skoro pol centimetra.este nechal aj malicke spary a teraz ked ides,tak sa podkynas o nu. Obrazne povedane.ale je to brutalne videt. Bolo treba ju len o kusok odsuvat,napriklad do stvrtky a nie spoj,do stredu vedlajsej dlazby. Lebo dnesne dlazby su krive jak pes. A mozes mat dlazbu odkial chces...
Odpovedať
Presne tak nám firma na bytovom dome sfušovala schodisko a podestu. Dlažba 30x60, rohy padnuté 2-3 mm, prekladaná na polovicu, neskutočne to vidieť...
Odpovedať
@agac @pipulkoo @dedo758 formáty okolo a cez 90cm sa kladú s tretinovým presahom nie na polovicu. Je to z dôvodu, že pri dlhých a úzkych dlažbách nie je možné zabezpečiť presnú výrobu. Existuje pár výrobcov, čo vyrábajú kalibrované presné veľké formáty s garanciou presnej roviny ale majú astronomické ceny.
Odpovedať
@mesarosanton toto je pan !! jasne strucne odpovede dakujem
Odpovedať
@pipulkoo nestras hadam to pride v poriadku, ocakavam prehnutie no nie az taketo :) .
Odpovedať
@agac velmi pekne vsetkym dakujem za rady budem informovat hadam aj pocas prac robota bude svojpomocna kedze mam nieco uz porobene po stavbach ,nie som vseved tak takto cez modrustrechu sa clovek nauci az az a nepotrebuje ani skolu :) , inak som tesar a nemam strach z roboty. ba naopak robota sa ma boji :))))) veselu velku noc vsetkym
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tiez dakujem za rady, zidu sa v buducnosti. Mne majstri v byte lepili murexinom a na tretiny. Dlazbu cca 25 na 60, a kamos sa smial ze ma okaslali ze murexin, vidim ze fuseri teda neboli. Brali 17e na meter cca, murexin som platil zvlast. Robili aj obklady. Dvaja to polozili za dva a pol dna cca.
Odpovedať
Profilova fotka
@slavoslav ved to som aj svagrovi hovoril ze to nemoze prekladat cez polovicu.no nedal si povedat.a to maju bielu dlazbu.byvaju rok a uz tam je videt jak je to zajdene,lebo sa to neda umyt v tych jamach.musela by umyvat kazdu dlazdicu po dlzke zvlast.
Odpovedať
Profilova fotka
@weggie 17 eur je dost.
Odpovedať
Aj formaty 60x60 so prehnute. Pokladal mi majster s nivelacnym systemom a aj tak su sem tam schody. Dlazba villeroy boch, ze vraj vyborna znacka.
Odpovedať
@otec73 ten privlastok perfectna snacka je len marketing a uz ma to sere no stim nic neurobim. nam uz dorazili do blavy,pondelok ich Ideme vyzdvyhnut tak som zvedavy aka kvalita pride
Odpovedať
Posli potom fotky, ako to vyzera :) Ludia hovoria ze tie velke formaty davaju punc luxusu, ale este som to nevidel , tak neviem ...
Odpovedať
@dusantt tak sa chod pozriet do hociakeho nakupneho centra tam mas vsade 60x60.
Odpovedať
Mne sa zda 60x60 malinky format. Ked uz velky tak aspon 100x100, 150x150
Odpovedať
@rkorba ano toto som si uvedomil hned ako som odoslal prispevok, ale neivem, mna to nejak neberie, nejak to nevnimam :D doma mam len 25*60-70 cca... ale 20*20 by som si asi vsimol potom... ale ako pise originalx, 150+ , pretoze jeden z rodiny mi hovoril ze makal u nejakych bohacov a tam dosli obkladaci a robili s nejakym formatom 2x2 metre.. proste 1 obklad na celu stenu, netusim co to bol za system... cize len z pocutia..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?