Aká je cena za pokládku pvc?

Zobraz úvodný príspevok
prosím o info aspon priblizne kolko je cena a pokladku pvc 64m2 lepeneho bez materialu a lepenie list okolo 37bm? bez prípravy podkladu... cca 6h práce, material na mieste zlozený, balíky 2m široke
Odpovedať
1
2
@shotocan @janka11b Nepomôžem si, ale zdá sa mi, že si akosi nerozumiete. Teda neviem, či hovoríte o tom istom. shotocan - ty si najprv uzrejmi, akú podlahu vlastne chceš mať. Lebo vinyl click systém a lepená je diametrálne odlišné. Click systém má hrúbku cca 5 mm a lepený vinyl má hrúbku cca 2-2,5 mm (preto je aj rozdiel v prestupe tepla - nie z dôvodu lepenia). Ak chceš dávať ten lepený, tak ďalšie náklady budú na vyrovnanie podlahy. Pre lepený vinyl musí byť podlaha dokonale rovná, každá nerovnosť, napr. aj zrnko piesku o veľkosti 1 mm ti urobí na podlahe hrbol. Click systém s podložkou dokáže drobné nerovnosti zakryť. Tie hodnoty odporu prestupu tepla sú teoretické. V praxi ti miestnosť vykúri podlaha, či tam máš lepený 2mm vinyl, alebo 5 mm click vinyl alebo 7 mm laminátovú podlahu v podstate rovnako. Rozdiel v spotrebe je zanedbateľný. Ak by ti tak veľmi išlo o čo najmenší odpor prestupu tepla, tak si daj čistú liatu betónovú podlahu, alebo keramickú dlažbu. Podlaha má aj iné vlastnosti, ktoré treba zohľadniť pri výbere, nie iba odpor prestupu tepla. Napr. kročajová hlučnosť, pocitová teplota, keď sa nekúri, odonosť voči poškodeniu a pod. A cena za pokládku bude viac - menej rovnaká, nech si vyberieš akúkoľvek podlahu. Úspory v pokládke budeš počítať na max. pár desiatok EUR. Stovky ani usporené tisíce EUR to nebudú. A ešte na to zvárané PVC - asi si ešte nevidel pokládku klasickej PVC podlahy v rolkách. Tá sa lepí a spoje sa "zvárajú" teplovzdušnou tavnou pištoľou pomocou gumeného pásu, ktorý sa do medzere nataví a zvyšok sa zreže. Tu je to názorne vidieť - to len aby si sa tak nečudoval: https://www.youtube.com/watch?v=25vxB...
Odpovedať
Profilova fotka
Nooo ďakujem za vysvetlenie. Takže teraz rozmýšľam či ten systém click alebo lepením. Skôr click teda na tu vinylovu podlahu. Vinyl chcem preto že aj v lete je na pocit teplejší ako laminátová podlaha. Keramika moc tepla v lete nieje čo mám odskúšané.
Odpovedať
@chrobak7 ja rozumiem ...tomu že on tomu nerozumie. "Takže teraz rozmýšľam či ten systém click alebo lepením. Skôr click teda na tu vinylovu podlahu." Koľko ? Veľa Čo veľa? Čo koľko? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@janka11b ale dobre a tomu rozumiem ,len vy sa tu furt motate jak okolo horúcej kaše
Odpovedať
@shotocan aha, no dobre. Ty dáš PVC a nato click. A my sa motame? Hmmm
Odpovedať
Profilova fotka
@janka11b bozeee môj. No tak som to zle napísal .oprava použijem vinylovu podlahu ktorá sa nebude lepiť ale spájať systémom click. Ono je pravda že tie pretupi tepla niesú až tak veľké pri oboch systémoch.
Odpovedať
@silvuska267 Pekny den , cital som ze VAS manzel POKLADA pvc VEDEL BY AJ v Petrzalke cca 27 m2 nalepit a za aku cenu?
Odpovedať
A ja mam nalepeny click a je to super, aj keď podlahari prskali...
Odpovedať
@sasian Ahoj, prosim Ta, ako ste to nakoniec vyriesili? Da sa polozit nove PVC na stare? Potrebujeme vymenit stare PVC u mamy v jednej izbe a neviem ako postupovat. Ale predstava ze len hodime nove na stare by sa mi pacila x-) Dik.
Odpovedať
@maminecka2 da sa, ale je tu riziko, ze do nového sa casom pretlacia spoje toho stareho, dnesne role maju aj 4 metre sirku, takze sa to da spravit z jedneho kusa, ale kedysi bolo lino len 140 a spajalo sa (kadejako) a tie spoje sa pretlacia (vidim to v robote na chodne uz po roku). Neviem ci je to stare lino lepene. Keby nebolo strhnut, ked je lepene zas tam hrozi riziko, ze pojde dole aj s betónom a budete musiet davat poter alebo nivelak.
Odpovedať
@zita19 Diky, musim zistit ako to tam je, a hlavne ci nam dvere dovolia dat este jednu vrstvu, bo este aj orezavat dvere- to uz by bolo nad sily mojho muzika a svagra :-D Ale je mozne ze nakoniec to dame urobit firme, len ci sa niekto bude trhat o zakazku cca 15m2, hm. To pretlacenie spoja by mi ani nevadilo, je to taka nie moc vyuzivana, skladovo-zehliaco-krbikova izba. Este premyslam nak click systemom, lebo bojovat s 4 m sirokou rolkou, jooooj. Idem este pokukat rozdiel medzi PVC a vinylom, bo netusim, pre mna vsetko jedno x-)
Odpovedať
@maminecka2 je to jedno. ci vinyl ci PVC v rolke. Akurát klick vinyl ma este nosnu vrstvu pod PVC vrstvou Ak tam das lepene stvorce, ci obdlzniky na stare lino, no neviem. Ja som to nalepila do kupelne a netusim preco sa mi tie stvorce poposuvali, poodstavali rohy... Proste des a hroza, mam pocit, ze to pruzne lepidlo umozni mikropohyby a potom sa to casom uplne doser... Na dvere ti poradim fintu. Ak ide len o par mm, tak sa to da vyriesit ak chlapi navlecu podlozku (taku co sa dava pod matice) na pant. Zvycajne futro ma tolko vole navrchu, aby zas dvere nedrhli o firštok
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 Diky za osobne skusenosti, toto pomoze najviac ;-) Vo firme slubia cokolvek a potom sa clovek len rozculuje :-x
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Obnovujem tému. Sú v Bratislave a okolí partie montážnikov, ktoré by nám urobili pokládku lepeného vinylu v roliach šírky 3 resp. 4m cenovo výhodnejšie ako veľkí predajcovia typu Breno/Jutex a pod.?
Odpovedať
dobry den,prosim Vas,dovolim sa pripnut do tejto diskusie. Mam zaujem o lepenie PVC podlahy s vytahovanymi listami. Prosim najde sa ti majster / firma,ktory mi nam vedel pomoct.Jedna sa o cca 130m2. Prosim surne o pomoc. dakujem!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ahojte. Tak isto by som mal záujem o pokladku linolea cca 16m2.Lokalita Zahorie Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
No....ako vidím,je to tu samí Mongol.načo sa zapájate do debaty ,keď neviete o tom ani hrubé H.žasnem nad úvahami a blbovonami čo tu píšete.šak keď nemáte ani predstavu poriadnu,že ako na to,tak radšej držte hubu.
Odpovedať
Profilova fotka
Až na pár výnimiek....
Odpovedať
@marek_horvath uľavilo sa ti? Aspoň si si mohol prečítať co píšeš, lebo nakoniec ten ten Mongol si ostal ty
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?