Vonkajšie schodisko do podkrovia

Ahojte verim ze mi niekto poradíte. Prerabam v rodičovskom dome podkrovie bude to samostatná bytová jednotka s vlastným vchodom. Samozrejme elektrina voda plyn je spolocne. Práve mi doniesli schodisko ktoré vedie k tomu vchodu. Teraz mi vzniká otazka schodisko ma 20 schodov. Bude problem s tym aby mi to niekto skolaudoval kedze to schodisko ma na jednom ramene bez podesty 20 schodov. Dakujem Vam z odpovede.
Odpovedať
@deuz Kto naprojektoval - navrhol schodisko?
Odpovedať
@chrobak7 ja sam sebe pretoze som to nejako neriesil a nemyslel som si ze musi byt max 18 schodov na jednom ramene
Odpovedať
@deuz Treba to nechať na ľudí znalých predpisov. Tu si pozri § 27: http://www.epi.sk/zz/2002-532 A máš na to stavebné povolenie?
Odpovedať
@chrobak7 este nie pretoze sa mi práve robi projekt kde som zistil to o tých schodoch pretoze mi volala projektantka ze kolko vlastne schodov bude na tom schodisku...a neda sa to nijako obísť alebo ako by som to nazval??? Takze jedine prerobiť celé schody ano?? So štýlom ze dajme tomu 10 schodov podesta a 10 schodov
Odpovedať
@deuz A keby si spodnú podestu spravil vyvýšenú napr. o 2 schody? A až z nej by si viedol schodište.
Odpovedať
@chrobak7 pozeraj takto nejako to vyzera
Odpovedať
@deuz Už keď je to hotové, je neskoro špekulovať nad iným riešením. Nechaj to tak, možno sa pri kolaudácii nad tým ani nepozastavia. Tie normy nie sú sväté, vždy sa to dá nejako obísť nejakou výnimkou. V najhoršom prípade (keby mali námietky voči počtu schodov) dole vyrobíš z dreva takú podestu, ktorou zakryješ ten spodný, príapdne aj druhý schod. Po kolaudácii to zase odstrániš. Neprerábaj to. Škoda peňazí. Inak pekné schody. Kde ti ich robili? Mne by sa také hodili do pivnice: http://www.modrastrecha.sk/blog/chrob...
Odpovedať
Podla mna ti to ratat nebudu. Skor ma zaraza ze samozrejme voda elektrina plyn spolocne-to podla mna samozrejme nieje. Teraz je vam luto penazi,za pripojky neskor mozete lutovat.
Odpovedať
@chrobak7 vies co jedna firma v Topoľčanoch mi to robila. No uvidim mozno nakoniec sa na to vykašlú bolo by to najlepsie tak no sak co uz ale tak je možnosť stale ako to zmeniť lebo v strede je podpera čiže keby som ich prepolil napoly tak stale ta vrchná časť stoji k tomu len navarím podestu a posuniem to celé takze sa to da
Odpovedať
@atlaska vies co nie kvoli prípojkam € su ale su vynikajúce vzťahy takze toho sa nebojím
Odpovedať
@deuz Môžeš mi poslať kontakt na tú firmu do súkromnej správy? A koľko vyšlo takto dlhé schodisko?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@deuz Je super.Vies mi napisat pribliznu sumu?Dakujem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@deuz Dobry den, mohla by som poprosit kontakt na schody, ktore mate na fotke? dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Zdravim chcem sa opýtať na schody.cena dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@deuz môžem poprosiť kontakt na tú firmu.dik
Odpovedať
dobrý deň, viem že je to už starší príspevok, ale mohla by som aj ja poprosiť kontakt na firmu, ktorá Vám tie schody robila aj cenu? som z Topolčian a potrebujeme vonkajšie schody na poschodie rodinneho domu, alebo niekto , kto ste tu pisal a bol vam zaslaný kontakt na firmu, budem Vám vďačná, samozrejme do sukromnej správy,dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@deuz kto vam robil to shcodisko a cena? tiez potrebujem nieco take.vdaka
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Mohla by som aj ja poprosit kontakt na tu firmu, ktora vam robila schodisko?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?