Velux strešné okna

Profilova fotka
Ahojte, do obyvatelneho podkrovia staršieho domu ktoré prerábame chceme dať nové okna podľa vás plastové alebo drevene ?
Odpovedať
@kokosqa ak budeš dávať sadrokartonový záklop a stropy/šikminy/ maľovať na bielo jednoznačne biele. Drevené sú náročnejšie na údržbu. My tiež prerábame starší dom a dávali sme biele 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@kokosqa Vlani som menil krytinu na streche. Chcel som dať drevené strešné okno. Nejakým omylom mi poslali plastové. Majstri namontovali a som spokojný. Odstupom času tvrdím, že možno aj lepšie tak, hlavne z hladiska údržby.
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 nevieme sa rozhodnúť či na šikminy dať tatranský ako aj povodne je alebo aj tam sádrokartón nakoľko na stropoch starý tatranský meníme za nový, ale zas nechcem z toho podkrovia mat vyzorovo chatu.. takze ešte sa rozhodujeme kde všade tatranský pôjde, čo sa týka údržby tak plastové hej?
Odpovedať
@kokosqa jednoznačne plastové, drevené potrebuješ po čase prelakovať, tým že na ten drevený lak praží slnko nonstop tak to až tak dlhý čas teda nebude. Plastové len pretrieš vlhkou handrou celý rám a vybavené. U rodičov sme mali staré drevené (ešte z roku pána) a pred rokmi pri výmene strešnej krytiny vymenili za plastové biele. Aj na základe tejto skúsenosti som vedel že chcel jedine plastové. Teda aby sme si upresnili, obe sú drevené, akurát jedno ma priznaný prirodzený vzhľad dreva a povrchovú úpravu lak, druhé je poplastované.
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 ďakujem pekne za názor 🙂
Odpovedať
@kokosqa urcite poplastovane
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?