Uchytenie tramov do venca

Dobry den. Mate niekto skusenost ako uchytit tramy na ktore pojdu nasledne laty 2.5cm do venca? Bude to sluzit len ako skladovacie, nie obytne podkrovie. Tramy nemozme ukladat hore na veniec pretoze prisli by sme o cast ulozneho prioestoru, Strecha je pultova takze aj tak tam neostane vela priestoru. Hrubka tramov bude 200x100mm a dlzka tramov 5,3m. Je tu hned niekolko otazok: 1.) Ako uchytit tram do venca z boku. Jendym riesenim su tramove papuce (WB32), avsak tu sa trosku bojim toho, ze papuca ma dlzku pre ulozenie tramu len 7.5cm a teda ci je to dostatocna dlzka pre ulozenie tramu. Drua otazka co sa tika tramovych papuc je, ci je to vobec dobre riesenie (hlavne co sa tika nosnosti...). 2.) Treba tramy dodatocne kotvit v strede o krokvy ktore drzia strechu? Je pri rozmere 200x100mm a pri ulozeni 7.5cm po stranach tram dostatocne silny na taketo skladovacie podkrovie? 3.) Co pouzit na uchytenie tramovej papuce do venca? Je to zelezobeton C 25/30... (Chemicka kotva, napatova kotva, pripadne postacia samorezky do betonu THDEX 10x90 mm) Pripadne mate niekto skusenost s uplne inou technikou pre takuto realizaciu?
Odpovedať
Profilova fotka
Neboj sa ísť do tých papuc, tých 7,5cm je dosť ved zboka to poriadne naskrutkujes a ja som to dával na tie klasické kotvy fischeracke 8 po 4 ks na jednu papucu, strihnúť to nemá šancu a tie kotvy vo vibrovanom venci tak držia že razovy utahovak to na doraz dotahoval, a co sa týka zataze, na tých papuciach som mal asi 5paliet ytong položených a nepovolilo nic 😊
Odpovedať
@tomasino Cize si daval chemicku kotvu? Vie mi poslat odkaz?
Odpovedať
Profilova fotka
@customerik nie čosi, kotvu fischer co je na foto na doraz nabijes dnu a potom som s razomvym utahovakom dotahoval a max keď 1cm sa ešte vysunul smerom von
Odpovedať
@tomasino ked sa mozem spytat aky mas rozmer tramov (vyska, sirka, dlzka)? Su kotvene len cisto na papuciach alebo mas ich este niekde v strede kotvene nejako resp poprepajane medzi sebou?
Odpovedať
Profilova fotka
V tomto ja som šiel podľa statiky, sú to fosne 20cm vysoké, 5cm široké a dĺžky rôzne ale v princípe sú skladané z dvoch častí ktoré sú v strede položené na nosnej priečke na venci a celý strop je zviazaný kde sa dalo prikladám foto, a nemám celý strop takto, väčšina je vlastne,, v murovaná " do obvodového muriva
Odpovedať
Profilova fotka
Ešte doplním že v strede som tie fosne ešte tak isto kolmo poskrutkoval do kopy a na Elka každú tretiu dvojicu prikotvil o vnútorný veniec, na foto to este není lebo to som robil až neskôr
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@tomasino daval by si tie papuce aj na drevene tramy? Ja nemam zelezobetonovy veniec, ale mam tam pomurnice a do nich by som chcel davat takto papuce ako ty. Do papuc budem davat 150x70x3000 hranoly. Cize mala dlzka hranolov, bude to len zahradny domcek. Len mi ie o to, ci to ta papuca udrzi
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Poradte. Je toto riešenie dobré (zo statického hľadiska)? Jedná sa o strop prízemia, podkrovie obytné. Dĺžka trámov 5500mm, rozmer 100x200mm. Pod trámami nebude žiadna nosná priečka ani ziadne podopretie. Čo vy na to?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?