Presvetlenie spálne

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, viete mi poradiť ako by som presvetlila a zladila spálňu , je tu tatranský profil a spálňa je orientovana na severnej strane. Nábytok meniť nechcem, je to masív, ale skôr farby doplnkov (závesy, obliečky, vankúšov, koberec a lampy )aké vybrať aby to aspoň trochu presvetlilo izbu...uvažujem nad zrkadlom, ale čítala som že prináša zlé sny...máte skúsenosti s tým ? Ďakujem za rady
Odpovedať
som si myslel ze tato prerabka, alebo teda presvetlenie uz skoncilo a ono sa este pokracuje ? 🙂 co vsetko sa tu bude este menit?
Odpovedať
@matej_r heh to som si myslel aj ja, no tak ono ta vselico casom napadne co by este bolo fajn
Odpovedať
@ernesti4 ďakujem 🙂 tiež som to netušila, ale dopadlo to lepšie ako som čakala , niekedy sa oplatí riskovať 😄
Odpovedať
@matej_r neviem, čo ma napadne časom, zatiaľ mám už rámiky čierne a pár dekorácií...už len premalovat steny a potom uvidím ako to ukáže a čo ešte doplniť ....možno prerobiť 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@zuzijak ahoj, robila si ešte nejaké ďalšie úpravy v spálni?
Odpovedať
mate niekto v spalni vyriesene nejako aj podsvietenie postele? 🙂
Odpovedať
@janeth a k čomu to má slúžiť?spálňu mám v noci zatienenú, susedovci často svietia ,takže pre oriantáciu stačí malé svetlo ktoré na posteľ nesvieti priamo
Odpovedať
Tak ako pri spaní prekáža presvetlená miestnosť, vadí aj úplne tmavá. Údajne má do miestnosti vchádzať zvonku jemné nepriame svetlo, intenzitou ako mesačná noc. Takto sme vraj od prírody nastavení... (zistili to americkí vedci z XXX univerzity) 🙂 🙂 🙂
Odpovedať
@janeth ja mam pripravenu zastrcku pre podsvietenie postele, ale zatial som sa ku tomu nedostal 😄 (mozno ak sa dostanem ku zatemnovacim zavesom, lebo zatial nejake to svetlo z vonku staci) mam "levitujucu" postel a bolo/je v plane ze dam nejake led pasiky zospodu po stranach postele + nejaky pohybovy senzor a predstavujem si to tak, ze ked zlozim v noci nohy z postele, tak senzor zareaguje a sa zapne svetlo na nejaky cas 😄
Odpovedať
@peter_bar to by mňa skôr budilo , každý viac reaguje na väčšiu zmenu intenzity, malé stále svetlo pri ktorom vidíš len kde je nábytok mi nevadí vôbec, tam je i spotreba len rádovo vo W na ledky, stačí nechať zapnutú len TV v pohotovostnom i to musím priamo ledku zatieniť
Odpovedať
@petersd tak to som ešte nepočula. Mne je najlepšie, keď je čo najväčšia tma. To tak vo mne navodí to, že je čas spánku.
Odpovedať
ja by som veru nemohol spať niekde, kde je veľa svetla, mám s tým dosť problém.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@habit a mne ti to napríklad zas vôbec nevadí. Ak sa mi chce a potrebujem sa vyspať, tak mi je jedno, či som niekde v tme, alebo v svetle. Ak som unavená, tak zaspím tak či tak
Odpovedať
@zita19 "No a este by som zmenila nater stien na svetlucku modru, tyrkysovu,"... no teda, to sme tu v dobrej spoločnosti. Ružová, tyrkysová... Lepši to už byť nemôže 🙂
Odpovedať
@miso555 mas problem s farbami? Ja nie
Odpovedať
@miso555 farby v spálni? ked spím ich nevnímam takže je úplne jedno čo je akej farby, na spánok to istotne nevplýva hluchý majú budík na silnejšiu zmenu svetla,blikanie rovnaká intenzita ich nevzbudí
Odpovedať
Nejaka foto, ze ako to vyzera teraz sa nenajde? Tak pre porovnanie pred a po..
Odpovedať
"uvažujem nad zrkadlom, ale čítala som že prináša zlé sny" Takto potom vznikajú rôzne hoaxy a hovadiny. Čo má prítomnosť lesklej plochy v miestnosti spoločné s audovizuálnymi vnemami, ktoré mozog vytvára v spánku? Nič. Prestaň veriť idiotinám a daj si tam zrkadlo. Poďakuješ mi potom. 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@petiar ludia su schopni verit kadecomu, to sa tym akoze vobec zatazovat nemusis. ale akoze tiez by som sa na to pozeral hlavne z toho praktickeho hladiska, co ako spravit.
Odpovedať
@maros_get nooo veď tak to je ale jasné. No máš pravdu, je neviem, či sa niektorí nudia alebo proste chcú byť zaujímavejšími, ale vedia si teda bárs čo vymyslieť
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu my sme to chceli tak pre orientaciu, ked v noci na wc alebo tak, aby bolo uplne tlmene, nie nejake speci vychytavky, zmeny farieb, len proste svetlo, nech sa nezakopcem 😄
Odpovedať
@betka8880 @duzu asi sme sa nepochopili, ja v noci chcem mat tiez co najvacsiu tmu, ale ked uz idem na wc a je total blackout, tak si potrebujem na cestu prisvietit ci? a toto by to riesilo. lepsie ako siahat po mobile, pripadne rozsvietit svetlo ine. taktiez nepisem ze tam ma byt intenzita svetla ako je na kuchynskej linke, ale kludne iba take tlmene ako niekto kto chce aby mu to svietilo nonstop, len nech jemne vidiet na cestu. taktiez silne nie je ok, lebo ta to akurat tak prebere.
Odpovedať
@peter_bar my sme tiez davali tak na spodok postele, na senzor a aj na schody presne pre takyto pripad ako popisujes, je to tlmene, clovek sa aspon nezakopne a nie je to take, zeby to cloveku vypalilo zrak 🙂 Len trvalo kym som vybral take aby to bolo aj funkcne a aby to aj nejako vyzeralo.
Odpovedať
@tinkerbell ahojky, pár veci som kúpila, ešte treba omalovat, môj akosi nemal čas, robili sme vonku minulý rok kanalizáciu, posedenie ...hádam tento rok to premalujeme ...
Odpovedať
@tinkerbell aj zrkadlo som dala, ožilo to , je tam viac svetla 🙂👌
Odpovedať
@zuzijak zrkadlo vyzerá perfektne, aj tie čierne vankúše a lampičky 👍 aj čierne rámiky sú super, ale viac sa mi páčili tie obrázky, ktoré si tam mala predtým (na predchádzajúcich fotkách) ja by som ich prehodila do tých čiernych rámikov. Aj košík v nočnom stolíku vyzerá dobre. Ešte vymaľujete a dokúpiš pár drobností, závesy, čierne úchytky a bude to vyzerať skvele. Už teraz to pôsobí o 70% svetlejšie a aj štýlovejšie, len tak ďalej 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzijak musim povedat, ze je to dost zmena oproti tomu povodnemu stavu a zase tolko sa tam toho nezmenilo, viac menej len take drobnosti a co to spravilo. Malovat myslis steny ci aj ten dreveny profil? Lebo padli tu spociatku hlavne take navrhy.
Odpovedať
Profilova fotka
vidis niekedy staci fakt malo a cela miestnost dycha tak povediac inou atmosferou. super to teraz vyzera a stacilo fakt len malo
Odpovedať
@tinkerbell ďakujem za pochvalu a za rady , vďaka tebe 🤗 je to oveľa živšie , fakt ma to teší a áno tie obrazy premenim za tie bledsie, ešte jeden košík dorabam tak budú dva , závesy dokupim a tie čierne úchytky mi dnes konečne manžel pomohol zaskrutkovat ....som spokojná , už len to maľovanie nás čaká 🙂🙃👌
Odpovedať
@adam77 áno máš pravdu, urobilo to dosť hlavne to zrkadlo a biele farby...no chlapa asi nepresvedčim pretriet na bielo ten tatranský , tak zatiaľ aspoň steny 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?