Podkrovne schody aké?

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, potreboval by som poradiť s výberom stropných podkrovných schodov na povalu. Prikladám obr. stavebného otvoru... potrebujem poradiť aké schody by ste mi odporučili, hlavne rozmerovo, príp. skúsenosti s rôznymi typmi podkrovných schodov, montážou apod. Krov strechy je lepený väzník. Svetlá výška miestnosti je 2,60m. Vopred ďakujem za pomoc a rady!
Odpovedať
1
2
@trubiroh Asi tak?
Odpovedať
@ruren Áno, presne tak to chcem spraviť, ja chcem dať Fakro LWT 70x140 a výšku od vrchu väzníka po sadrokartón mám 57cm. Asi dám kastlík 70x180 a tých 40 cm navyše rozdelím na schodíky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Dobry den, chcela by som poprosit o radu. Mam v dome drevene stropy, s bielou patinou. Klasicke poklopy schodov na pojd su biele, cize by mi to tam dost kricalo. Rada by som poklop oblozila tym istym drevom, z ktoreho mam strop. Viete mi poradit, ktore schody na pojd maju ten poklop osadeny trochu vyssie, aby sa mi tam zmestil ten obklad? prip. nemate nejaky napad, ako to spravit? Dakujem
Odpovedať
@garby To maš tie schody v obyvačke, že potrebuješ obkladať poklop?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@bookeeper ahoj, chcel.by som sa opytat na kaslik na podkrovne schody co si robil na spustenie schodov. Ak to spravim takto, tak tie schody mozem v pohode namontovat iba na OSB dosky ako to tam mas? Udrzi to v pohode vahu a pod?....dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@peterp111 je to z OSB 25mm a cez ram schodov su vruty rovno do ramu. V pohode to udrzi. Je tam asi 8 vrutov s hrubkou 6mm.
Odpovedať
@bookeeper super dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Ahojte.aky je podľa vás optimálny rozmer ?Ake máte skúsenosti? Rozmýšľam nad 90x70. Nebude to malé? Ďakujem za rady
Odpovedať
@guco18 Optimálny rozmer neexistuje. Dvere sa kupujú podľa veľkosti otvoru. Ak tým nie si limitovaný, urob otvor pre čo najväčšie štandardne ponúkané dvere. A 90x70 - malé na čo? Ty tým prejdeš v pohode. Ale keď budeš niesť krabicu s telkou, alebo umelý vianočný stromček, tak sa natrápiš. Skús si vo veľkom kartóne urobiť otvor 90x70 a uvidíš, či ti to bude stačiť, alebo nie. Niekomu to stačí.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Chcem sa spytat ako nizko spustit ten kastlik. Strop budem mat znizeny o 18cm, spodok toho kastlika ma byt kolko vypusteny dole? Dakujem
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?