OSB + sietka lepidlo?

Profilova fotka
Dobry den, v podkrovi chcem na sikme plochy dat osb dosky + sietka lepidlo, myslim si ze ked dam athezny mostik na osb tak by to mohlo drzat a neopadalo by to, ma niekto skusenosti?
Odpovedať
@slobodny_slobodny preco nie rovno sdk alebo cetris dosky?
Odpovedať
Profilova fotka
@slobodny_slobodny preco by ti lepidlo malo odpadnut? ked neodpadne zo steny neodpadne ani s osb dosky ;)
Odpovedať
@slobodny_slobodny na dosku urcite nanes adhezny mostik bezne sa to robi takto
Odpovedať
Profilova fotka
@pistikus nechce sa mi robit rošť pod sdk a tak rozmyslam len latami zrovnat krokvy a na laty nasrubovat osb, a tak hladam niekoho kto je uz aspon par rokov spokojny/nespokojny s aplikaciou adhezneho mostika na osb. Ide len o tie sikminy, strop bude tatransky profil. Dost sa obavam prasklin na sdk lebo strecha je lahka plechová a u nás je dost veterno
Odpovedať
Profilova fotka
@jblaze videl som uz opadane podhlady(podbytia)
Odpovedať
Profilova fotka
@hoodlum viem ze to tak robia ale len z pocutia a tak tu hladam niekoho kto ma s tym skusenosti dobre ci zle
Odpovedať
@slobodny_slobodny no vidis super napad, a skusim ti vylepsit napad podla seba, za lacnejsie riesenie namiesto osb dosky nasrubuj SDK bez kadejakych profilov a podobnych sialenstiev, stvorak ta vide na cca 1,50 kdezto aj najtensia OSB doska 10mm ta vide 3,50 a nemusis sa patlat ani s adheznym mostikom natiahnes na SDK lepitko so sietkou a potom omietku, nema co praskat / vlastna skusenost /
Odpovedať
@slobodny_slobodny mozes bez obav
Odpovedať
@slobodny_slobodny riskujes praskanie na spojoch
Odpovedať
ak sa to dobre spravi, v interieri to vydrzi.... stablony/podbitia sa nie nadarmo sietkuju cez eps...
Odpovedať
Profilova fotka
@slobodny_slobodny ale to bolo vonku, a bolo to zle urobene
Odpovedať
@slobodny_slobodny najlepšie OSB+styrodur 2cm +sieťka +fasáda.. istota.. raz sme robili iba OSB a lepidlo a o 2roky sa všetko pooduvalo .a robili sme to odznova.. chceli ušetriť no nevyplatilo sa,stalo to viac času a peňazí..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majko22 on rieši interier.
Odpovedať
Profilova fotka
Robil som podobnú skladbu pre 9 rokmi a zatiaľ spokojnosť. Všetko drží, ako má. Ako adhézny mostík som použil EcoPrim Grip a prestierkoval som to Mapethermom AR2.
Odpovedať
@pistikus aha. To som prehliadol.. tak tým môj názor padá..
Odpovedať
Profilova fotka
@majko22 toto sa mi pozdava, asi pojdem tymto smerom. Jedna sa len o sikminy v podkrovi. Osb doska na to 3 cm styrodur prichyteny podlozkami a skrutkami a potom sietka + lepidlo + mineralna omietka. Ma s tym niekto skusenosti?? 🤔 Dakujem chlapi 🙂
Odpovedať
@kavar jedna otázka....keď už tam bude sdk.ktore stačí vysadrovat. Načo by tam dal sieťku a lepidlo a ešte pucovku/stierky? Vyhodené €!!!!
Odpovedať
@jblaze odpadne to preto že OSB má iný povrch ako stena. OSB má impregnáciu. Čiže sa musí buď zrušiť,alebo odhezny mostík. Niekedy je lepšia osobná skúsenosť ako teória od Pc.
Odpovedať
Profilova fotka
@tominohorvath mne zatial nic neodpadlo
Odpovedať
@tominohorvath no len nato, lebo je haklivy na praskanie spojov 🙂 a ked dakomu vadi praskanie a mikro trhliny ta nech investuje !!! ja osobne by som v zivote nepriplacal za nezmysel !!! / mne osobne nepraskol ani jeden spoj na 48 m2 strope / no ale dakto chodi po dome so vztycenou hlavou a namiesto pod nohy pozera na strop 🙂 ano je to blbost na N-tu, ale aj haklivym ludom treba dat nejaku radu 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?