Ako znizit hrubku zateplenia

Ahojte, idem zateplit sikmu strechu, na hrubku izolacie 30 cm (isover domo plus) a dat na to sadrokarton .. podkrovie bude neobyvane, bude to len taky sklad, pripadne trucovna 🙄 lenze tam kde ustia schody by sme narazali hlavou na sdk.. aku dat izolaciu v mieste vystupu, aby hrubka bola 16 cm cize hrubka stresnych hranolov? Nech to je kludne drahe , nie je to velka plocha... Rovno pur pena alebo ciste drevo? Vdaka za napady
Odpovedať
@vlado0991 napr. purenotherm.
Odpovedať
https://www.woodcote.sk/stavebniny/do...
Odpovedať
PIR doska kasirovana hlinikovou foliou, pripadne ta fenolova alebo resolova pena.
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado0991 nalepiť bublinkovú fóliu, toľko vtstiev, koľko sa zmestí., prekryť pevnejším materiálom. Francúzi používajú bublinkovú fóliu s hrúbkou niekoľko cm.
Odpovedať
Vdaka, aspon ze su nejake moznosti...pozrem ceny a dostupnost a podla toho sa rozhodnem
Odpovedať
Medzi krokvy sa PIR bude davat lepsie. Je to huzevnatejsi material ako krehka fenolova pena, asi aj lacnejsi, nepozeral som aktualne ceny. A Kingspan zvykne byt lacnejsi, ako Bauder.
Odpovedať
Daj tam strešné okno.
Odpovedať
@jan45 ešte ak by si napísal aké bude "U" pri hrúbke napr. 100mm .....
Odpovedať
Profilova fotka
@kntsz pri správnej montáži U=0,27-0,3
Odpovedať
@jan45 Takú hodnotu považujem za chiméru, jedná sa iba o izolovanie uzatvoreným obyčajným vzduchom do malých guličiek. Ak by to však predsa nejakým zázrakom dosahovalo také hodnoty, tak je to stále prinajlepšom na úrovni normových hodnôt medzi polyuretanom a XPS.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 na jednej stavbe som pouzil tuto skladbu dvojmo..., nechapal som..., maly zazrak... ale slovac si to neda.., pojde po klasike...: ked olej, tak castrol ked lepidlo, tak mamut.. ked folia, tak fatrafol.... ked tehla tak ytong.... ked ockovat..., tak neee... 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@kntsz pochybujem U sa pod hodnotu 0,35 pri EPS hr. 10 cm dostane ťažko, uvádzam bublinkovú veľkoobjemovú fóliu hr. 5 cm, to je polovica hr. EPS
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jan45 keď sa nad tým zamyslím sedliacky rozumom, tak ak by to Vaše riešenie bolo naozaj také dobré tak by to asi niekto meral a predával. Veď je to skoro zadarmo a výsledok "úžasný". Takže asi niečo nesedí.
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 vo Francúzsku je to bežný produkt, u nás sa už 30 mmm hrúbka predáva, ale len na dopyt, propagujem aj iné riešenia, ktoré sú používané dokonca v rozvojových krajinách a u nás nie. Nie nadarmo sme v čistení odpadových vôd najzaostalejšia krajina vEÚ.
Odpovedať
@jan45 môžete mi dať odkaz na tento produkt, prosím?
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 https://shop.reca.sk/bublinkova-folia...
Odpovedať
@jan45 a kde som písal o EPS ?
Odpovedať
Profilova fotka
@kntsz všetky penové hmoty vyrábané šaržovo majú približne rovnaké parametre odlišujúce sa za štvrtým desatinným miestom, údaje výrobcov sa pri výpočtoch nepoužívajú.
Odpovedať
@jan45 normové hodnoty od 0,041 EPS 20 kg/m2 až po fenolovú penu 0,025 je približne rovnaké ? - to mi je fakt novinka......
Odpovedať
Profilova fotka
@kntsz 0.024 má vzduch, má rovnakú hmotnosť ako fenolová pena? To sú údaje z letákov, našiel som aj poradie vzduch, pena,vákuum, ostatné izoolanty, takže naše doberanie nemá konštruktívny význam
Odpovedať
@jan45 jenom napriklad aerogel ma dokonce lepsi parametry nez samotny vzduch 0.020-0.015. Pri snizenem tlaku (nechci psat vakuu) dokonce az 0.007. Takze pod hodnotu vzduchu je mozne se dostat ale to samozrejme nevylucuje ze uvadene hodnoty nejsou pravdive ja proto ale zadne dukazy nemam…
Odpovedať
Profilova fotka
@raziel628 teplo sa šíri vedením, sálaním a prúdením, stále ale je to prestup hmotou, ktorá to umožňuje. Vo vákuu nie je hmota, preto teplo nevedie. Ak ho nahradíte hmotou (aerosol) môžete zlepšiť jeho parametre?
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado0991 ja som daval okrem vaty(isover profi) Tepelnu izoláciu DAPE Arktik parotesnu ako vrchnu vrstvu..je to bublinkova folia pokryta hlinikovou foliou,je to izolacia aj parotesna zabrana v jednom..ako pise @jan45 dokaze nahradit 9-10 cm beznej izolacie pri hrubke 16 mm..takze odporucam pouzit 14 cm kvalitnej izolacie a navrh 1,6 cm tejto..malo by to dat tych 30 cm beznej izolacie..
Odpovedať
@jan45 nemam to z vlastni hlavy ale je to mozne diky Knudsenova difúze/efekt (nebudu to prepisovat co to je stejne bych to napsal spatne😄 ). Vyzkum na pouziti aerogelu se zabyva i NASA… jeho parametry jsem nasel i v diplomovych praci (nikdo nerozporoval). @dart9: zvlastni je ze v technickem liste to ma horsi parametry nez EPS… samozrejme diky reflexi folie muze odrazet vice energie ale rict ze to nahradi x cm eps bych si opravdu netroufl navic vyzaduje instalacni mezeru takze to ve finale neni az takova uspora na misto…
Odpovedať
@jan45 pre mňa to nie je doberanie. Otázkou je, či sa nájde projektant, ktorý to dá do projektu a teda tým prevezme za svoj návrh plnú zodpovednosť. Ak vy ako projektant áno, tak nevidím problém.
Odpovedať
Profilova fotka
@kntsz takže sme to uzavreli, som projektant, používam nové materiály , ale to nezáleží len na projektantovi
Odpovedať
Profilova fotka
lambda izolacii postavenych na reflexii sa znizovanim teplot zhorsuje. vyrovna sa beznym izolantom, teda , ta folia tak ako aj sivy eps a ine reflexne izolanty, funguju lepsie ako ine izolanty v lete, no v zime nie, a na slovensku mame 3/4 roka zimu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?