Živý plot

Ahojte, prosím vás nemáte niekto real foto živého plota? Niečo iné ako klasikcka a zelená farba. Rozmýšľali sme nad niečím do červená alebo ihličnan borievka modrá. Ďakujem
Odpovedať
https://www.slovensketrvalky.sk/produ...
Odpovedať
@truly Ak ti nevadí, že bude opadavý, tak krásne ukáže živý plot zo zlatého dažďa.
Odpovedať
@bigjamajko ceevienku som pozeral, síce ma ostne ale hádam by sme si zvykli. Viem ze icj je viac druhov neviem ci tu farbu mení alebo je stála.
Odpovedať
Profilova fotka
https://m.facebook.com/leonegarden.cz...
Odpovedať
@truly je to aj v tom texte - cervene su hlavne nove vyhonky - teda na jar. My sme sadili minuly rok a vyhonky su cervene este aj teraz.
Odpovedať
@truly cervienka nema ostne
Odpovedať
Profilova fotka
@mamato zlaty dazd dobre vyzera, to je pravda 😎 jeden taky plot som videl na zivo a len som cumel 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@truly ... photínia (červienka) nemá ostne. Ja mám dva korene (o ktorých som ani nevedela, že mám). Prerástla ich taká rozložitá tuja. Tá je už preč a tie dve chúdiatka začali rásť ako z vody. Nemáme ich ako živý plot, ale viac pre krásu, pretože sú pekné a tie červené výhonky majú po celý rok....aj keď píšu, že iba mladé sú červené. Sú na sever a odolávajú aj krutším mrazivým vetrom, ktoré sa aj tu občas vyskytnú 🙂
Odpovedať
@truly Ak stalozeleny a tmavsia farba, tak potom vavrinovec. ma krasne leskle kozovite listy, znasa dobre aj rez a je z neho velmi pekny zivy pllot :-)
Odpovedať
@zuzcek1988 tak na nete údajne ma, asi som prečítal zlý článok. Tak lepšie potom 🙂
Odpovedať
@truly urcite nema, nemusis sa bat. Mahonia je podobna a picha
Odpovedať
Myslíte že by bolo možné ho vysadiť do tohto pásu? Rozmer Sirka asi 20cm a hĺbka nejakých 15+ a dĺžka 15m. Povodne sme tam chceli len nejaké trvalky, malé kríky. Bude tam potiahnutá závlaha a odvodnenie navrtam cez suchy beton. Len neviem ci v tomto kvazy kvetináči niečo vyrastie
Odpovedať
Článok sa načítava...
Foto
Odpovedať
@truly tak v tomto prezije malo co 😵‍💫😵‍💫😵‍💫
Odpovedať
to červené s trnmi si mal na mysli dráč. a čo sa týka toho "kvetináča" tak ten beton ti to všetko v lete vysuší.
Odpovedať
@truly To kto ti tak do...al? 🤔 Ak to chceš do toho pásu v, tak je veľmi úzky. Korene živého plotu z hocičoho pevného a veľkého aspoň 1,5 metra ti to roztlačia. Vždy sa orientuje podľa pravidla, že aká je koruna, take su korene.
Odpovedať
Profilova fotka
@truly .... nedavaj tam nič živé. Ak chceš tienit od suseda, urob plot z prutenych panelov. Vyzerá to pekne a prirodne. Na nič vysoké to vhodné nie je a nízke ti nepomôže tienit a navyše to ani nebude pekné.
Odpovedať
No tak to žiaľ vyšlo no. Ono to až tak zle nie je keď je to už dokončené, len museli by ste vidieť zvyšok kam to smeruje tak podľa toho sa to orientovalo. Teraz by som to už asi spravil inac. Navyse tam išla dosť veľká hĺbka o strku a proste sa to tam nedalo spraviť tak aby tam bola čistá zem vedla chodníka. Sused vedľa tam ma všetko vystrkovane až ku plotu a tam tesne betonovy obrubník a ak by som to nechal len na jednom obrubniku tak by tam rástla trava k nim alebo ku mne.... Navyse tam ma nádrž na vodu pod tým takže tam je celkovo problém hocičo vymyslieť. Ináč to fakt nešlo. Jedine co sa dalo ako tak zmeniť je len Sirkai ktorá teoreticky mohla byť o 5-10cm väčšia ale to je všetko. Celý ten priestor je pre chodník a suseda dvihnuty na strku. Neviem fakt, určite tam nechcem trpait rastliny, Zavlažovanie tam bdue to už mám predpripravené, cize sucho tam nebude, otázne je len to ci by to tam vôbec držalo.... Jeden vietor poriadny a...
Odpovedať
@truly ja by som to zrusila a dala zamkovu dlazbu. Toto je velky extrem pre rastliny. Mozno letnicky ako napr.aksamietniky by tam prezili, ale nic krickove ako je cervienka, vavrinovec alebo tuja tam nevydrzi. Este ma napada, ze mozno brectan by prezil, je stale zeleny, nenarocny, len potrebuje oporu. Keby obrastol plot, vyzeralo by to tiez pekne
Odpovedať
@zuzcek1988 ďakujem Susedia tam už zasadli niečo ako živý plot a ďalej dve tuje takže trosku to tam už toho roku zarastie. Tiež sa ich musím spýtať akú hĺbku tam majú v tom priestore lebo veľa to nebude tiež. Napadli ma ešte nejaké sklanicky alebo niečo vyššie no. Doma máme dracenu v kvetináči a ma vyše metra a žije 🙂 a ma menší palc ako to co mam tam ja. Ako ne presviedča len diskutujem Nvmeviem co tam dám fakt. Ide skôr o hĺbku alebo sirku?
Odpovedať
@truly aj hlbka aj sirka je naprd 😂😂😂 skalnicky su odolne, ale nizke. Skus si mozno este postudovat travy, tie su rozne, aj do extremnejsich podmienok. Ale na tvojom mieste by som zasla do overeneho zahradnictva, povedala co a ako, nech poradia. Ja ked si neviem rady, vzdy idem k nam do miestneho zahradnictva a viem ze mi pomozu
Odpovedať
A este ma napadol skalnik, skus kuknut https://www.zahradaonline.sk/okrasne-...
Odpovedať
@zuzcek1988 bal som sa ze das obe rozmery hhhhhh Ďakujem to budem musieť určite. Tie trávy nie sú zlý nápad
Odpovedať
@truly no nebudem klamat,ze je to dobre 😀😀😀 ale aj v prirode ziju rastliny v roznych extremnych podmienkach. Urcite sa najde nieco vhodne, len to bude chciet dobre premysliet. Mas cas prestudovat a zvazit, co bude vhodne
Odpovedať
@zuzcek1988 už to robím ako vidíš 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch

Odpoveď na príspevok od bigjamajko:

@truly je to aj v tom texte - cervene su hlavne n…
@bigjamajko prosím Vás o skúsenosti s červienkou...škodci, starostlivosť. Nežerú Vám to štítničky?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?