Vzdialenost od plota

Profilova fotka
Dobrý deň. Chcem sa spytat ci niekto nevie ci existuje nejake ochranne pasmo od domu alebo plotu kde moze druzstvo obrabat pole. Mam taky problem..mam jednopodlazny dom a vzdialenost od vonkajsiej obvodovej bocnej steny po koniec pozemku je 3.5metra..preto ma zaujima a hlavne sa bojim ze ak druzstvo seje a obraba pole hned pod oknami a v pripade ze v lete nejaky vandali zapalia napr. psenicu tak mi moze zhoriet dom ... Preto ma zaujima ta vzrialenost ci tam nieje nejake ochranne pasmo medzi domom a druztevnou podou.. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
je ochranné pásmo, v tom ste nemali stavať dom. Tak isto ohrozuje požiar Vášho domu obilie na poli.
Odpovedať
@peter_sabol toto ste buď Vy, alebo niekto iný, tu už riešil. Skúste pohľadať tému.
Odpovedať
@halnas Riešilo sa, že niekomu jazdili traktory za plotom. Bolo to v tejto téme, ale vyzerá, že je vymazaná: https://www.modrastrecha.sk/forum/zah... @peter_sabol Neexistuje nikde definované ochranné pásmo. Pozemok za tvojim plotom niekomu patrí a ten si tam môže sadiť čo len chce. Je to orná pôda už od plota, takže majiteľ ju môže využívať v celej ploche, ako mu patrí. Takisto aj ty si môžeš za svojim plotom zasadiť takmer čokoľvek. To, že máš za plotom pole si predsa vedel, keď si dom kupoval alebo staval. Opatrenia si si mal urobiť ty. Ja mám pole z 3 strán a tam som postavil 2,5 metrový betónový plot. A neverím, že sejú až pri plote. Orú a sejú cca 1 - 2 metre od plota, traktor sa nedostane až k plotu, riskoval by poškodenie plota.
Odpovedať
ako neviem ci uz ked je dom postaveny vam to pomoze, museli ste vidiet, ze tam to pole je a ak je to sukromny pozemok moze si na nom robit predsa co chce
Odpovedať
Skôr by som sa obával postrekov. Tie sú častejšie ako požiar. Ale to ste mali mať vyjasnené na začiatku. Teraz už len vzajomnou dohodou.
Odpovedať
Profilova fotka
Vseho vsudy mi to pride ako dost nestatne riesenie postavit si doma hned tako kvazy ani nie pri poli ale rovno na poli. Postreky, hnojenie, orba, ako to nebude isto nic prijemneho
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?