Tieniace pásy vs. tieniaca sieť

Profilova fotka
Pekný večer prajem. Dilema do ktorej varianty ísť. Susedia z oboch strán, plot je pletivo takže betónový plot nie je reálny. Poprosím vaše skúsenosti. Ide mi o to aby bola čo najmenšia viditeľnosť medzi nami a susedmi. Poprosím postrehy od toho kto má tieniacu sieť so 100% tienením že ako reálne vidí susedov vedľa v záhrade. A potom ako by ste riešili medzeru v plote keď sú pásy ak by ste ju chceli prekryť viď. foto. Ďakujem krásne za názor.
Odpovedať
1
2
Nemusi byt ten volny pas ..ci vy uz mate taky plot? ...my sa chystame tiez na tie pasy tieniace a daju sa naukladat takze medzera tam nevznikne
Odpovedať
Profilova fotka
@zdenka091085 áno taký plot tam už je tak preto to riešim. Viem že je aj takáto varianta plotu ale s tým už neurobím nič. Keby mám tento tak neváham a sú pásy. Ale takto neviem. Pekný večer prajem ešte.
Odpovedať
By som tam asi skusila nejaky sposobom proste ten pas pripevnit, vsak uchytit by sa to dalo kadecim.
Odpovedať
@zdenka091085 Takto nahusto to vieš aplikovať iba na plotové diely 2D. V prípade, že máš plotové diely 3D, tak tie pásy neuložíš tak, aby nevznikla tá medzera. @anavy89 To chceš úplne znepriehľadniť ten plot? To si potom mala dať iný typ plotu, napr. murovaný alebo z betónových panelov. Ak aplikuješ pásy, zostane tam ten priehľadný pás. Je to taký problém keď tam ten pás je? Kto ti tam bude vidieť? Potom daj nepriehľadnú sieťku. Existujú s rôznou hustotou, hľadaj tú najhustejšiu. Ale to je riešenie tak na 4-5 rokov, ak ju dobre uchytíš. Pod dobrým uchytením sa myslí, prichytávať tú sieťku cca každých 10 cm. Ak to uchytíš redšie, tak do roka ti vietor tienenie potrhá. Inak podľa mňa tá plachta na plote zo zváraných panelov vyzerá horšie, ako tie pásy s prípadnou medzerou.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 áno tá medzera mi vadí, lebo pekne vidno keď sedím na terase čo robia susedia a ja to proste nechcem. Keďže sme takto na sebe tak by som chcela mať trošku súkromie. Ploty tam už boli. Áno viem že existujú rôzne hustoty a to sa aj pýtam že aká je viditeľnosť pri tej 100%.
Odpovedať
@anavy89 existuju aj take uzsie pasy, tie sa davaju do tejto casti ak mas 3D plot
Odpovedať
@anavy89 100% je 100%, teda nepriehľadný. Susedia dali 80% a bežne cez to nevidím. Musel by som prísť úplne k plotu a aj tak by som videl len ak by tam bol pohyb alebo siluety. Tiež záleží od toho, na ktorej strane je viac svetla. Zo svetla do tieňa nevidíš, naopak trochu.
Odpovedať
@anavy89 Odfotil som ti ten 80% plot, takto cez neho (ne)vidieť. Slnko svieti z druhej strany.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 ďakujem pekne za fotky. No budem uvažovať teda že ako to bude lepšie.
Odpovedať
Profilova fotka
@aknelka1232 áno? nenašla som nič také ešte
Odpovedať
@anavy89 urcite ano, mame to tak spravene, ale robila to firma, popozeraj este na nete
Odpovedať
@anavy89 asi to bude toto https://www.ploty.sk/krycie-pasky-the...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@anavy89 Ono je to skôr ako tienenie pre pletivové ploty, ale dá sa to natiahnuť aj do 3D panela do toho ohybu. https://ploty-tn.sk/obsah/tieniaci-pa...
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@aknelka1232 usetrim ti peniaze aj naladu.Tie male pasky ani nepozeraj! Vyzera to otrasne a to je slabe slovo.Lebo tie medzery na tomto type pletive su sikme a ked tam das pasky tie tak to urobi tak skaredy kontrast medzi tymi velkymi rovnymi otvormi kde budes mat pasku velku to je vpohode ale ako tam das do tych malych tak to je tak nechutne ze koniec.Ja som tiez daval tie pletivove dielce(nerozmyslal s vtedy a neuvedomil ze ked dam pasky tak tam ostanu take "hole" miesta.Kupil som pasky o rol dva a zrazu tie prazdne medzery.Tiez som rozmyslal nad vsetkym moznym.S tymto typ nic pekne nevymyslis.Siet je podla mna strasnw skareda a patri do zahradkarskych oblasti😄 ako lacny variant.Ja by som ti poradil neviem ake mas financne moznosti atd ale ja by som tie panely co mas nafotil a predal na bazare hoci kde a kupil ten iny vzor pletiva aby tam neboli tie medzere a kupil pasky.Tie pasky su inak super a mas roznej kvality taktiez.Tiez uz by som vedel ktore ano ktore nie.Ale ak nechces aby ti do dvora videli tak s tymto typom pletiva nerozmyslaj ani.Od malych pasok do tych medzier ruky prec
Odpovedať
Profilova fotka
@rado220 ono vsetko moze vlastne ostat a len sa natiahne nove pletivo, nie?
Odpovedať
@darinna1 ano .len sa jedny odsrubuju a nove nasrubuju😄 akurat o nieco viac stoja tie druhe.Ale nie je to zase nejaka extra investicia.
Odpovedať
@rado220 no mnoho ľudí by ti povedalo, že "dobrý vtip"... pre niekoho už z princípu nepredstaviteľné, vymeniť dielce len preto, že... okrem toho 2D panely sú slušná pálka (aspoň teda pre mnohých ľudí - zvlášť, keď kupujú tie najlacnejšie dielce a už 4mm sú pre nich drahé, lebo v Merkury majú iné po 12€ (3,2mm drôt a obrovské oká)... )
Odpovedať
@worker_falcon tak ono zavisi kolko BM chcu riesit ,ja si nepamatam presne ale mam pocit ze na jednom panele bolo ale 23e, takze na 25BM je to len 230e.Urcite lepsia varianta ako za tisice nejaky okrasny plot alebo ine verzie,podstatne je kolko BM riesia a hlavne ci by sa im podarilo a za kolko predat tie panele co maju.
Odpovedať
My máme tieto pásy ako výplň a sú aj úzke do tých úzkych výstupov na plote, zajtra cez deň môžem odfotiť. Určite lepšie ako tá sieť čo po čase vietor roztrhá. Nevidno cez to, pokiaľ fakt sa nepostavíš k tomu a nenazeráš k susedom.
Odpovedať
Profilova fotka
@elliottka môžem poprosiť o fotku? Ďakujem pekne
Odpovedať
@anavy89 páči sa
Odpovedať
Nechápem ľudí čo si myslia že vám susedia pozerajú na každý vás krok? Mna teda nezaujíma čo susedia robia doma. Je to celé take divne dnes.
Odpovedať
Profilova fotka
@anavy89 myslim ze pre vas by bolo vhodne toto riesenie ak Vam vadia aj male skary https://www.pohodanaterase.sk/vypln-d...
Odpovedať
@sappa reklama? alebo si robíš srandu? medzi tými zvislými pásmi sú všade aspoň 5 mm medzery.
Odpovedať
@spikerhc no neviem co si mam teraz o tebe mysliet, mozno prave ty si ten uchylak, co smiruje susedov a krici, ze je smirovany 🤔 Ked mam vonkajsiu sprchu a bazen a chcem sa kupat na Adama, tak akoze nemozem ani u seba doma? Ci taky ako ty na mna zavolaju policajtov, za "nahotu" a pohorsovanie mladistvych, na vlastnom ??? Ked nie doma tak v dnesnej debilnej dobe kde sa moze clovek zrelaxovat? PS ked investor setri na plnom betonovom plote (nerata sa smiesny panelovy), tak potom musi vymyslat somariny, ako to napravit.
Odpovedať
@rkorba si vyprosim aby si písal take veci. To že človek nesleduje susedov a je mu jedno aký majú plot je uchylne hej? V dnešnej dobe ťa na Adama môže hocikto vidieť z dronu a s tým nič nespravis. My mame terasu nad plotom a čo teraz s tým spravím? Postavím si 4metrovy plot aby má niekto nevidel? A pokazim si tým výhľad? A to mame na terase bazén…
Odpovedať
Profilova fotka
@worker_falcon reklama urcite nie s tymto nic nemam. Videl som to na zivo ked som bol so znamym pozerat jeden dom neviem aka je tam zivotnost kedze to bolo neosetrene drevo ale k susedovcom nebolo vidno a ani od ulice na pozemok iba uplne zblizka a ak to ma byt uplne nepriehldne tak skratka potom cisty beton lebo inak tam budu vzdy bejake medzery kadial sa moze clovek pozriet....
Odpovedať
Profilova fotka
@sappa ahoj, asi si si to dobre nevsimol. Cez to vsetko vidno. Ak si oproti tak ani nie, ale len trosku zboku a uplne zboku cez to vsetko vidno, akoby tam plot ani nebol. Oci si odmyslia tie latky a vidiet vsetko co je na dvore. @spikerhc nepozeraju kazdy krok, ale oko zabludi. Ako nase, tak aj ich. Ani mna nezaujima co susedia robia, nemame zatial plot, (len kusok, tam kde naozaj treba) ale neda sa nedivat sa k nim na zahradu, ked mi tam smeruje kuchynske okno.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?