Môže byť prístupová cesta k pozemku vedľa môjho plotu?

25. apr 201530

Totižto sused má záhradu vzadu a chce vedľa môjho pozemku spraviť prístupovú cestu do svojej záhrady a tam dať vymerať stevebné pozemky. Zatiaľ je to iba orná pôda - záhrada. Potrebuje k tomu aj súhlas odomňa ako od suseda? My sme rekonštruovali 50-ročný dom a náš dom s garážou je postavený ešte v minulosti skoro na hranici cca 50 cm. Pri rekonštrukcii keď sme si vybavovali stavebné povolenie nemali k tomu pripomienky a stavebné povolenie nám bolo vydané. Na garáži sme osadili odkvapové rúry, ktoré presahujú až za hranicu pozemku ccy 20 cm vo vzduchu a už ma nato suseda upozornila. Čo máme s tým teraz robiť?

Vopred za odpoveď ďakujem.
Mária

 • Suhlas od vas ako taky nepotrebuje, pokial splni vsetky zakonne podmienky. Vy mate moznost vyjadrit sa a podat namietky ak nejake budu. Namietka, ze vy ste si dali Vase odkvapy nad susedny pozemok je irelevantna. Nas sused si kedysi tiez postavil terasu na hranicu pozemku a ostresie a odkvapy na nase...vsak co 😐 Sneh aj vsetko ostatne, ze pada na cudzie mu bolo sumak. Takze v tomto Vas nemozem podporit. Suseda ma pravdu. Slusne by bolo skratit ostresie a posunut odkvap nad vlastne. Este otazka, ked ste vy rekonstruovali a susedia nemali voci vasej stavbe namietky.....zda sa Vam moralne rozmyslat nad tym, ze vy im problemy robit budete? Lebo vy ste expandovali do cudzieho a nechce sa Vam to menit...... 🤔 Ak som Vasu otazku pochopila nespravne, ospravedlnujem sa. Inak ...... 😛

 • Tie vase okapy mate v projekte? Ak ano a oni nemali namietky,smola je na ich strane,mate to postavene podla projektu a podla stavebneho povolenia.
  To ze bude sneh padat na kraj cesty by im nemuselo za tak vadit, ako bude vam vadit promenada momentalne nakldanych a po dostavani osobnych auto popred dom😞
  namietat proti ceste nema velky vyznam,ak stavba RD na uzemi kde chcu stavat je v uzemnom plane obce.

 • Predpokladam, ze garaz stoji povodna a vy ste dodatocne osadili ryny. Podla platnych zakonov by ziadna cast strechy nemala presahovat nad cudzi pozemok, sused vas teda upozornil opravnene.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Návrhy, technické riešenia, predaj geotextílií, geomreží, tvaroviek a iné na výstavbu oporných múrov, strmých zelených svahov, stabilizáciu základov.
  Elektroinštalácie, revízie, bezpečnostné systémy, štruktúrovaná kabeláž, projekcia. Pôsobíme v okresoch BA, MA, SC, DS.
  Protišmykové riešenie mokrých a klzkých podláh.
  Články od našich partnerov
  Odstrihnite sa od zateplenia
  Klasicky nadčasová kúpeľňa
  Keď maľovanie a stierkovanie nie je len o estetike
  Archív článkov od partnerov