Máte niekto pozinkovaný plot z ťahokovu? Aká bola cena?

Zobraz úvodný príspevok
Velmi sa nam paci pozinkovany plot z tahokovu, nie vysoky, tak 160 cm. Planujeme plot bez spodneho murika. Mate niekto takyto plot? Kolko vas vysiel? Ci to ma vôbec zmysel dat nacenovat.... Potrebujeme cca 18m plus 2,5m posuvna brana????
Odpovedať
@peter_vilimek a ceny su ake za dane praskovanie? Pisal som som im mail...2 tyzdne bez reakcie. Tak neviem ci su solidni.
Odpovedať
@peter_vilimek dakujem za reakciu, ale podla tvojej dalsej odpovede je asi to praskovanie najlepsie, ci nie? a myslis, ze je teda potrebne to zinkovat? Dakujem.
Odpovedať
@tomino9 ja som nasla jednu firmu, co robi praskovanie za 22eur/m2 pri branach bez vyplne, brany z tahokovu za 28eur...
Odpovedať
Je ale pravda ze praskova sa nedostane vsade a uz vidim ako ten privareny tahokov ostane zo strany kde je privareny nenastriekany... Ja idem moju natierat polyuretanovou a spravim si to sam poctivo. Ak to za 10 rokov budem lokalne opravovat prezijem to.
Odpovedať
@peter_vilimek a tebe kto povedal že neexistuje nič lepšie ako prášková farba? Predajca? Videl si výsledky zo skúšiek napr. v soľnej komore? Aby si dosiahol výbornú odolnosť pre vonkajšie prostredie musí byť splnených dosť podmienok napr. špičkové odmastnenie , žiadne ostré rohy, dvoj vrstvové práškovanie(najskôr vypáliť základ a potom kryciu farbu) a aj tak stále to na tom zostane že sa prášok všade nemusí dostať. Kým pri mokrej farbe ktorá sa ma schopnosť spojiť s podkladom stačí bežné odmastnenie a nemusia sa odstraňovať ostré rohy a hrany. Výhoda práškovej je rýchle nanesenie farby a pri tak pri veľa metroch výrazne nižšia cena táto výhoda sa stráca pri lakovaní práškom pre vonkajšie prostredie. Máme vo firme oba typy lakovania a riešili sme veľa požiadaviek zákazníkov
Odpovedať
@sysell ak nie je zvar po celom obvode k profilu musí sa aby sa dosiahla odolnosť pretmeliť okolo spoja plechu a profilu tmelom vhodným ktorý znesie 200°C tak aby sa nemohla korózia šíriť od hrán.
Odpovedať
@hostacka v praskovej lakovni ti vedie napraskovat aj zaklad ktory dokaze nahradit zinok, ale zinok je zinok. ale mam na mysli zinkovanie elektrolyzou, nie ziarove zinkovanie, lebo to vyzera s prepacenim ako ogrcane
Odpovedať
@jumt to je tvoj nazor, ale pozri si kladivkove testy
Odpovedať
tomino 9 predpokladam ze ta brana na fotke je tvoja.tak v prvom pripade je na nej uz to poviem ze zle,ze tahokov je navareny na joklovinovu cast.my ju robime tak,ze vsetky kusy z tahokovu su odnimatelne od hlavnej joklovinovej casti.dovod je ten ze sa kazdy kus dá samostatne povrchovo upravit .po nafarbeni ju na mieste stavby iba osadime a listami prichytime tahokov o joklovinu.a ked nahodou pride k nejakej reklamacii ,tak ti v praskovni nemozu povedat,ze ved to bolo privarene a farba sa tam proste nedostala.v tvojom pripade sa to moze stat,ze farba sa nedostane medzi spoje ale ver mi ze dazd urcite po case ano.a potom ti reklamaciu urcite neuznaju.toto tvrdim na zaklade svojich skusenosti a nie ,ze jedna teta povedala.odpoved na tvoju otazku je praskova farba aj so základom.
Odpovedať
tomino9 a este nieco ,peter_vilimek ma pravdu v tej elektrolyze ,urcite je lepsia ako obycajne pozinkovanie,a robia ponukaju ju tie lepsie firmy ktore robia praskovanie.ale ako som povedal vela bran sme spravili iba so zakladom a potom popraskovali a nebol problem.
Odpovedať
@peter_vilimek myslis ten test kde sa urcuje tvrdost farby(plascitita)? Ak ano toto urcuju pocet plastickej zlozky vo farbe a dodavatel farby ti ju prida na poziadanie podla potreby lebo tam si priplacas a tam kde nepredppokldas deformacie ti nepotrebujes tolko tejto zlozky
Odpovedať
@peter_vilimek firma untermayer mi práškovanie veľmi neodporúčala. Bola to síce drahšia alternatíva, ale údajne nemajú s práškovaním dobré skúsenosti. Potom laik nech si vyberie. Hneď to u nás navodilo pochybnosti, čo je vlastne najlepšie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@chumo a pre všetkých ostatných, ktorí sa zaujímajú o povrchovú úpravu žiarovým zinkovaním, prípadne následne farbením. Dnes som si bol pre hotové pozinkované diely. Rám na bránu a lyžiny na sústruh. Všetko som si vyfotografoval priamo v expedícii v zinkovni. Ako vždy doteraz, všetko dokonale pozinkované. Na priložených fotografiách vidieť, že ani 8mm, ani 4mm otvory nie sú zaliate zinkom a ostali po zinkovaní otvorené a dokonca aj 8mm skrutka navarená na profila má závit tak čistý, že sa na ňu dá bez akéhokoľvek čistenia nakrútiť matica. Pani v technológii mi doporučila, že ak chcem povrch natierať farbou, tak bezpodmienečne použiť základnú farbu GALVINOL ktorá zaručí dokonalé spojenie zinkovaného povrchu s vrchným náterom http://www.efarby.sk/galvinol-zakladn... Celková hmotnosť častí na zinkovanie bola 21kg, z čoho zo 7 kg sa musel odpáliť starý zinok, lebo tieto časti už raz zinkované boli a táto operácia je za príplatok. Aj napriek tomu bola výsledná cena za pozinkovanie 21kg 18.-€ s Dph
Odpovedať
@jamk1 Skoda, ze som si neodfotil tie moje diery... Drviva vacsina bola uplne zaliata s nutnostou vrtat este raz... Kedze som mal s tym skusenost, tak som bol presvedceny, ze sa nemylim.... Ono sa to zjavne bude lisit zinkovna od zinkovne... A je mozne, ze na hrubke vrstvy sa da vopred dohodnut...
Odpovedať
Profilova fotka
@chumo Podľa mňa nielen zinkovňa od zinkovne sa líši, ale kvalita bude asi závisieť aj od toho, aký človek to dostane na robotu. Ja som mal zatiaľ šťastia a robota bola spravená perfektne. Na hrúbku zinkovej vrstvy som sa neinformoval, to Ti neviem povedať. :-)
Odpovedať
@jamk1 Galvinol na zinok netreba použiť v prípade polyvinilovej farby alebo polyuretánovej.Skúšal som Galvinol+ vrchnú alkyton a aj Polyvinil priamo na zinok.Obe farby držali rovnako dobre.Ešte som skúšal priamo na zinok polyuretanovú dvojzložkovú farbu a tá držala výrazne lepšie ako Aklyduretan s galvinolom ,či samotný polyvinil.
Odpovedať
Profilova fotka
@robobi Ďakujem pekne za informáciu. Práve dvojzložkovou polyuretánovou farbou chcem tie pozinkované veci striekať. :-)
Odpovedať
@jamk1 akurat natieram polyuretanovymi, na jednej pisu ze odporucaju na zinok daky primer, tazke s aplikaciou na zinok pocitaju, bude to ok.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@mimikl Dobrý večer ,viete mi nejaku firmu odporučit na bránu hliníkovú ,rada by som sa na nepozrela aj na ceny ,dakujem
Odpovedať
@ajka2323: Ahoj, my máme hliníkovú bránu od firmy Alumix. Skús si pozrieť ich stránku. Sme maximálne spokojní, s prístupom aj prácou. Môžem odporučiť. Potrebovali sme bránu, ktorá bude ľahká, pretože máme otváravé krídlo (nemali sme inú možnosť) v šírke cca 3,2m. Treba rátať s trochu vyššou cenou. Ponuky sme si dávali robiť viacerým firmám, aj na hlínkové, aj železné (upravené žiarovným zinkovaním+práškovanie). Po posúdení a porovnaní sme sa rozhodli takto. Treba posúdiť aj záruky na výrobok.
Odpovedať
Zdravím ajka 2323 a o aký typ alebo vzor hliníkovej brány je záujem /treba upresniť aj rozmer a pohon/ s pozdravom Kovinox
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Prosím vás všetkých, milí moji, hľadám už nejaký čas na internete firmu, ktorá by robila ťahokov brány nie z ocele, ale z hliníkového plechu. Ale zatiaľ márne :-| . Verím, že nejaká taká firma ale existuje :-D. Ak by niekto o nejakej vedel a dal by mi vedieť, veľmi by mi to pomohlo. Majte pekný deň :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my si robíme plot sami, z tvárnic...ale chceli by sme z ťahokovu bránku a postupne aj bránu...No najskôr nám treba bránku...zatiaľ sme dostali len jednu ponuku a priznám sa, trošku nás cena zaskočila.. bránka má rozmery 1900mm x 1250mm.. Viete mi poradiť asi ako sa ceny pohybujú? Resp. odporučiť niekoho prípadne... Ďakujem :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
@jenny567 prosim ta ako sa vola to drevo co mas na plote? Hladam plotove dielce plotovky a neviem nic najst. Potrebujem dlzku 2500mm dik
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@jenny567 ahoj,prosim ta čím ste natierali to drevo na plote? Ste spokojní? Tiez chceme takú výplň na plot
Odpovedať
@tomino9 ako ste bol spokojny s lemovaci i profilmi nakoľko hrúbka je len 2mm
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
Treba si dať "pozinkovať" hotovú kompletnú vybrúsenú bránu do najlepšej zinkovne na Slovensku v Hronskom Beňadiku ZIN s.r,o. tak Vám to tam pokazia že sa nebudete stačiť diviť a pokial by ste chceli reklamovať nekvalitnú prácu ako aj poškodenie dodaného materiálu tak sa pripravte na to že v tejto firme neplatí že náš zákazník náš pán...Tu platí jedno : zákazník je hlupák ktorý ničomu nerozumie a keď mu aj dáme nekvalitu a navyše mu poškodíme to čo si pracne dal vyrobiť aj zaplatiť tak si môžete trhnúť nohou - ZIN s.r.o. nikdy viac
Odpovedať
Profilova fotka
@mimikl dobry vecer prepacte ze otravujem chcem sa spytat ako ste spokojna s branou od Alumix po rokoch uvazujem ze si od nich objednam branu dakujem
Odpovedať
@klimka17 Ahoj, nechodievam na MS už príliš často, preto odpovedám až teraz. S bránou sme veľmi spokojní, môžem odporučiť. Nie je s ňou žiaden problém.
Odpovedať
Profilova fotka
@mimikl dakujem,objednala som aj ja od nich
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?