Je lepšia krídlová alebo posuvná automatická brána?

Profilova fotka
mile stavitelky, stavitelia, chcem sa informovat ohladom prednosti kridlovych vs. posuvnych automatickych bran. nam sa viac paci kridlova. chceme kovovy zaklad a na to drevo. mozte prosim prihodit foto vasich brana a pripadne zdovodnit, preco ste si vybrali ten ktory typ? mne sa na posuvnych nepaci ta kolajnico by presahovali do vka. vraj su aj samonosne, ale to u nas nejde, lebo vraj musia byt dlhsie kvoli rovnovake a to by presahovalo do vstupnej branicky.
Odpovedať
V prvom rade musí byť odborne navrhnutá a dobre konštrukčne spravená. Inak nebude fungovať. Musí byť pevná proti skrutu. Pod celou dlžkov treba minimálne 80 cm hlboký celistvý zaklad, hned nainštalovať stlpy a káble pre elektriku, zabezpečenie, zemnič. Nezabudnúť na kanal pre zražkovú vodu a podobne. A potom je jedno či je taká alebo onaká
Odpovedať
z mojej skusenosti odporúčam posuvnú (ak to ovšem umožnuje dispozičné riešenie). Denno denne použivam oba typy brán a na posuvnú nedám dopustit - žiadne problemy so snehom, žiadne zasekávanie, jednoduchý hrebeň, ktorý sa da kedykoľvek vymenit pri opotrebovaní.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
ahojte.chcem sa informovať...chceme auto.posuvnú bránu,zavolala som firmu na aut.bránu a dali nám cenovú ponuku na 1100€(posuvnú kovanu časť už máme)...je to reálna cena???mne to pripadá dosť vela...alebo maju takéto ceny??
Odpovedať
ešte som zabudla,že už tam máme zavedné všetky káble na elektriku a pod.a aj tie celistvý základ len hlboky asi 1m...
Odpovedať
@mamikat my mame takuto a uplna spokojnost
Odpovedať
@sz.zuzana my sme si dali urobit jednu cenovu ponuku firme, bola z madarska a to co vidis na fotkach nam nacenili na 100tis sk :-N tak sme si ju urobili sami a mame to za cenu materialu
Odpovedať
@sz.zuzana ahoj,...my máme krídlovú a ak budem mať bránu ešte raz, tak určite posuvnú. Keď boli veľké mrazy, tak sa mi brána niekedy nechcela otvoriť a musel som jej pomáhať alebo jej nechať otváranie viackrát zopakovať. Inak ak je tá cena čo uvádzaš za pohon, tak je premrštená a pozri sa na ponuky na druhom brehu rieky Moravy a zistíš, že sa naši obchodníci snažia zarobiť až 50% na cene oproti obchodníkom v ČR. Ja som si nechal vypracovať ponuku aj z Čiech a potom som ju ukázal nášmu renomovanému obchodníkovi a povedal som mu, že ak mi dá cenu obdobnú, tak to vezmem od neho a čuduj sa svet, odrazu bola cena rovnaká ako v Čechách. Takže daj si určite urobiť ponuky aj inde ako u nás a nechaj si to urobiť od odborníka (firmy) ako fušku cez víkend a aj cena za montáž bude odrazu o 50% nižšia ;-) A to je fakt moja vlastná skúsenosť v TN.
Odpovedať
@cellesta a možem sa spýtať že za kolko ste kupovali ten motorček?ďakujem
Odpovedať
@porthos ďakujem za radu ;-) citila som že je to vela :-(
Odpovedať
@sz.zuzana okolo 300eur, v nr sme kupovali. vidim, ze si od nz, takze tu u nas v suranoch je jeden panko, ktory nam to pozvaral a on vie este lacnejsie zohnat motor aj kolajcicky aj vsetko. takze mozem odp orucit
Odpovedať
@cellesta super,ďakujem.možem poprosiť kontakt?ďakujem
Odpovedať
@sz.zuzana pozri sa napríklad sem ...cca 500 euro za koplet :-) http://azpohony.cz/sl10-sada-pohonu-p...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sz.zuzana napisem ti vecer do ip, ok?
Odpovedať
@cellesta o.k.diky
Odpovedať
@sz.zuzana posielam ti do ip kontakt..
Odpovedať
cellesta prosím Ťa tiež o kontakt do IP díky
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@cellesta Mohla by si aj mne poslat kontakt na toho pana do IP?Dakujem
Odpovedať
@kika050 jasne poslem ale musim zavolat nasim, ja nemam kontakt :-) dnes v priebehu dna napisem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 rokoch
Obnovujem túto tému, lebo práve riešim plot a bránu. Firma, čo mi ide robiť plot ma presviedča na krídlovú bránu, brat mi zasa hovorí, že je lepšia posuvná. Môžete mi poradiť aké máte a či by ste v budúcnosti si dali zasa takú istú. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
My máme posuvnú a sme s ňou veľmi spokojní 👍
Odpovedať
@majar0505gmailcom To je úplne jedno, akú si dáš. Funkciu splní aj jedna aj druhá. Ide o to, čo sa ti páči, akú preferuješ, ako máš miesto za plotom, kam sa bude otvárať, z akého materiálu chceš mať bránu a akú výplň. Keď budeš napr. parkovať hneď za bránou, tak logicky krídlovú, ktorá sa otvára do dvora vylúčiš. Takisto vopred vylúčiš krídlovú, ktorá sa otvára do ulice. Ak nemáš miesto pri plote na posuvnú, tak musíš uvažovať nad krídlovou. Takže takto od stola napísať, že je lepšia tá alebo hentá sa nedá.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Obnovujem tuto diskusiu a chcem sa spytat, ci je tu niekto, kto si dal vyrobit a namontovat automaticku branu, ktoru firmu oslovil a ci moze dat pozitivnu referenciu. Dakujem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?