Chcem postaviť plot, ale sused namieta. Ako to riešiť?

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den. Chcem postavit plot ale sused proti tomu namieta. Da sa to neako vyriesit?
Odpovedať
1
10
11
Profilova fotka
@grifon400 stavbu plotu som síce ešte nezačal.. ale tak aby som bol pripravený, keby začal sused od chrbta niečo vymýšľať, tak zajtra mi ohlášku druhý sused podpíše (už sme dohodnutí) a hneď to podávam na SÚ..
Odpovedať
@iamriso Vyjadrenie súhlasu môžeš dostať za mesiac, a potom ešte počkaj kým nadobudne právoplatnosť (bude to v poučení). Nezačni ani o deň skôr, aby si nemusel vybavovať nové povolenie. Suseda môže aj poraziť od zlosti, a nič ti nespraví. Teraz je zima, aj tak nebudeš stavať. Papiere sa vybavujú v zime. Suseda ti nemusí byť ľúto. Je to typ človeka, čo by si dovoľoval čím ďalej tým viac. Ak s ním zatočíš hneď na začiatku, bude aspoň predstierať že je slušný.
Odpovedať
Profilova fotka
@grifon400 pravdepodobne potrebujem súhlas aj na betónový základ a aj plot, že? lebo keďže to dopadlo tak ako to dopadlo, urobím si na svojom pozemku plot (čo som googlil, je tam vraj aj potreba súhlasu suseda - to bude ešte zaujímavé).. ale tohto suseda od chrbta už neriešim, viac krát som ho upozorňoval... inak on je veľmi ,,oblúbený" aj u ďalších susedov, nie len u mňa :D
Odpovedať
@iamriso Základ je súčasť plotu, ak si ho už robil, tak to na úrade nespomínaj. Len čím skôr daj ohlášku na stavbu plota s jeho popisom (napríklad betónový vysoký 2,0 m zo šalovačiek 20 cm so základom š 30 cm x h 70 cm) + písomný súhlas suseda. Spýtaj sa či ti dajú súhlas hneď, že chceš stavať keď sa trochu oteplí.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
dobry vecer chcem sa opytat . byvam v rodinnom dvojdome... spolocny dvor spolocny vchod do pivnice. pred nedavnom si suseda postavila mur 3m vysoky na hranici pozemku a vchode do pivnice aby rozdelila vchod.. nepotrebuje na to ziadny suhlas odomna . ?
Odpovedať
@angel1 Neprispôsobivé monštrá robí kapitalizmus z mladých ľudí. Sú ovplyvnení klamstvami a majú pomýlené hodnoty. Nepíš hovädiny.
Odpovedať
Profilova fotka
@apex ako tazko povedat, ak isla presne hranicou tak ano. ale co ak mate spolocne priestory, proste si nemoze len tak robit co chce. aj si sa jej na to skusal pytat
Odpovedať
1
10
11
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?