Betónové ploty - ste spokojní?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Potrebujem poradiť... ako ste spokojný s betónovými plotmi? Odkiaľ ste kupovali a koľko vás vyšiel 1m/diel?
Odpovedať
Zdravim,po dlhom zvažovaní sme sa rozhodli pre plot od Lukabeton. Vďaka zrozumiteľnému návodu na inštaláciu a ochotnému odbornému poradenstvu sme plot postavili svojpomocne. Po dokončení sa dvaja z blízkych susedov rozhodli pre rovnaký plot a tiež sú nadmieru spokojní.👍👍👍
Odpovedať
@jullo mate v lukabetone uhorkovu sezonu? 8-)
Odpovedať
Hard shop piestany daval kamarad. Hotova katastrofa panel maximalne hnusny. Ja by ich rovno vyhodil. Zacali to montovat chlapci co to ani nevedeli robit... vsetko cele zle. Ani to nevyplatil cele. Snota ploty robili mne a spokojny som. Panel taky standart ziadny zazrak ale ani bordel. Chalani boli borci islo im to od ruky 140m spravili za par dni. Aj terminy vsetky dodrzali. Jedny s lepsich ludi co som mal na stavbe. Lukabeton s montazou od externistu co mi dohodili 100e bezny meter vysiel a to je extrem...
Odpovedať
@lukas2589 100€ to je extrém,mňa plot vyšiel cca 30€ s DPH /bm pri výške 180,spravili sme to svojpomocne /makačka ,panely aj stĺpy sú ťažké-asi tam je to čo má byť /ale celkovo som sa vošiel do 50€/bm.Pán externista má trocha divokù cenu práce 😀
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň, nemáte niekto plot od LUNA ploty? Ak áno, spokojnosť?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@tominohorvath ahoj prosim vedel by si mi poslať číslo na firmu kde si kupoval
Odpovedať
Ahojte prosim vedel by mi niekto poradiť vyber firmy na betonove oplotenie , bývam horna streda, začal som pozerať firmy a neviem komu veriť, je toho strašne veľa. Chcel by som komplet aj s montážnou. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@erik76 Ak sú to Luna ploty z Malženíc, tak my od nich máme a musím povedať, že sme absolútne spokojní. Ako s dodávkou, montážou, vzhľadom, tak aj s cenou a kvalitou.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Hm, ako je mozne, ze tieto ploty "skladacky"mozu byt vysoke az 250cm a pritom tak tenke (do 10cm?) -zaujimalo by a, monolit by bolo polovicu lancejsi, ale preco tu kazdy odradza a odkazuje na statika. Napr 20cm hruby monolit by vysiel tak 15e/m2 - tj do 40eur za 2.5metrove hovado... Ved tie stlpiky nemaju ani zaklad, len nejake vedierko betonuv zemi.. Ako to, ze na to statika netreba?
Odpovedať
@weggie to mas teda mylnu predstavu, mam180- 210cm vysoky lukabeton, diery na stlpy boli zhruba 70cm siroke a tak 80cm hlboke, vykopali si to bagrom, beton si doniesli chvilu predtym z najblizsej betonarky. o statiku sa teda nebojim.ale jasne vsetko je o cene, plot bol raz taky drahy nez tu citam o podobnych plotoch z vranova a podobne.
Odpovedať
@dent luka robi aj 240 cm tusim. A (aj) odporucaju zaklady. To je OK. ale povedz mi,ako to, ze tie (ine, iny vyrobca) shitne tenke ohnute ploty si trufaju az na 250cm? Tam je ten stlpik "v kybli" betonu.Zhodou okolnosti si vybral vyrobcu, ktory vrelo odporuca nepodcenit zaklad. Ale aj tak, ani luka nie je hmotny a hruby ako 20cm monolit... Preto ma zaujima ta logika v tom...
Odpovedať
Aj ja mam z jednej strany betonovy plot a musim povedat, ze je to otras... ja ho volam mastalny plot 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chrobak7 Velmi stary prispevok, preto ta zacitujem 🙂 "Chodievam na služobky do Holandska a s kolegom sme boli prekvapení, že tam (aspoň v tých mestečkách, kde sme boli) nemali ploty. Dokonca ani len žalúzie. Keď sme išli večer po ulici, videli sme, čo robia domáci v obývačke, v kuchyni. Vôbec ich netrápilo, že ich niekto vidí z ulice. Holt, iná mentalita." Ono je to tak aj tu, mesto od dediny. V meste ked ides v zupane von, nikto si ta nevsimne, no na beznej dedine by si bol v rozhlase rozoberany. -+-+-+ono to nie je prispevok len pre teba konkretne, ale skor pre ludi, co byzakazali ploty vseobecne-+-+-+- V beznom mestenikoho netrapis, nikoho nepoznas (su vynimky ano),a voyeur sa nebude sustredovat len na jedneho, lebo ich tam ma kopec. Na dedine sasustredi na menej ludi, kedze ich tam je menej. Priklad - v meste kedy vidis, ze si niekto da dole nohavice a urobi potrebu? Videl som to max 1x rocne, no na dedine to vidim pred vlastnym domom, ticha ulica, asi raz tyzdenne - a to pozeram von len kedrobim nieco pri kuchynskom dreze. A nie je to zrovna mala potreba. Cize podla mna iny plot treba niekde, kde je mentalita taka, ze ti na pozemok nevojde niekto (okrem nudze) len tak. A ina tam, kde ani 2m plot nestaci na to, aby tam buduci zlodej alebo iny spekulant nevosiel. Ja napr, nechodim na cudzi pozemok len tak,ani ked tam plot nie je, nepustam tam psa, ked ho mam pri sebe a nepozeram sa zo zvedavosti do okien - no ale, kto nezazije, neuveri - ked som pri tom dreze, ludia si idu krk vykrutit, ako pozeraju do okien a ked ma uvidia, tak trhnu pohladom prec, ako keby nic. A to robia na kazdy dom, nie len na moj. A ja nie som nadseny, ked ma niekto sleduje, nemam ani facebook. A to nemusim nutne cistit krv po vrazde zo stien.. jednoducho ak je nieco sukromne a to by dom mal byt, clovek by mal moznost zaclonit neziaduci pohlad doň. A to sa da zaluziami, ale co si dam zaluziu aj na pozemok? Preto plot, aby som sa ,alebo deti, alebo zena,mohli opalovat v plavkach a nesiel okolo voyeur, ktory sa tam bude uspokojovat pohladom. ked sa bude chciet vystavovat, predam drahy pozemok a bude lezat na verejnej zeleni v meste.. To je moj pohlad na vec.
Odpovedať
@matosl tak niekto si zaplati za "industrailny" strop,kde vidis elektroinstlaciu, lesteny beton.. Vyzera to ako sklad, alebo pivnica, ale niekto moze povedat, ze bezne drevo na strope ala chata a biele steny vyzeraju chaoticky. Obcas tie domy a byty si kikiriki celkom dost.. A kto tam ten plot dal a preco? Mozes si na to nalepit drevo a mas dreveny plot 🙂
Odpovedať
@weggie ano samozrejme suhlasim, je to individualne a je to vec vkusu. Moj vkus to ale urcite nie je 🙂. Mozno to je preto, lebo tieto ploty vidim zvacsa pri JRD, alebo pri zeleznicnych tratiach. Ja ten moj plot budem urcite niecim zakryvat, pretoze podla mojho nazoru je to vrchol nevkusu a vizual je katastrofalny.
Odpovedať
@matosl no ja tiez suhlasim, ze beton je skaredy.. kiezby mi niekto poradil alternativu 🙂 potrebujem absolutne min 200cm, idealne ale 220cm.., absolutne nepriehladne a nieco, co utlmi rev susedov a ich psov. Viem, ze beton to neutlmi,ale mal by aspon teoreticky pomoct viac, ako pletivo. Mozno este sklo,ale 1m2 lepeneho skla bude cez 30eur za m2, A asi by to vyzeralo podobne, ako beton. Keby este rozoberatelnny beton, "pre istotu" do buducna.. Mozno tehla, ale aj tak by sa musela lepit, a efekt tiez "ako v base" Neviem ako tie WPC plastove ploty, co urobia s hlukom.. ci ho odrazia/pohltia..
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Zdar a silu prajem ! čo sa týka dizajnu betonového plotu tak som mal so susedmi dohodu o tom že si dáme plot na preskačku ako že jeden diel hladký a jeden diel cihlový ten dekor. ale samozrejme deň pred tým ako to mali dôjsť robiť tak mi povedali že proste oni chcú ten krajší a ja budem mať ten škaredší. tak reku dobre a zvykol som si a aj sa mi to začína páčiť hlavne po finančnej stránke :-D :-D :-D A celkovo som to začal už tak brať že proste plot ako plot a keď tak tam dám nejakú čečinu nech to nestraší a to je celé. ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@sissi1976 dobry den,prosim nemate foto plotu z druhej strany?lukabeton vraj nerobi obojstranne tak by som chcela vidiet tu druhu stranu.dakujem
Odpovedať
Uvažujem že založím firmu, niečo na spôsob tých betónových plotov taky dekel betonovy na to zvrchu položiť, nechcel by niekto? Maximálne súkromie zarucene 🙂
Odpovedať
@jullo @radovanbb @lalala222 @petersm @evatothova Nemate prosim niekto foto plotu od lukabeton ale zo zadnej strany??vraj nerobia obojstranny a neviem nikde najst foto ako je to teda zo zadu..dakujem
Odpovedať
Mne robila plot firma Profil z Vranova n/T. Bol som spokojný, s cenou aj kvalitou. Prišiel chlapík od nich, zmeral, ukázal katalóg, ako sa dá, ako sa nedá a o mesiac plot stál. Odporúčam.
Odpovedať
Ma niekto betonovy plot spraveny tak ze sused ma pozemok o 60-70cm vyssie? Takze cast od suseda bude pod zemou. Nebude sa casom ten spodok rozpadat kedze z jeho strany to bude skor vlhke?
Odpovedať
Tak ja mam plot od TR BETON Surovce a vyzera to dobre. Je to taky " priemyselny dizajn " ale ja nie som velmi na tie kamienky co vsetci maju...Lukabeton je drahy a ked citam ich stranku.....dovoz problem- zozente si vysokozdvizny vozik, montaz nerobime..ale hlavne ze 42Eur /m ...TRBETON - lacnejsi, ale nie z kategorie 20 eur /m , dovoz - auto s rukou, montaz 30 eur /m . Velmi seriozna - viac menej Romska firma co sa tyka vyroby. Ale naozaj klobuk dolu, ze vedia takto makat a velmi seriozne a slusne jednanie.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@chalupka_jakub @mrtintrenersky @martin_bosela A to ste sa všetci registrovali len preto, aby ste zadali iba jediný príspevok ospevujúci tohto výrobcu plotov???? No nehovor! 🤔 A martin dokonca použil fotku z facebookovej stránky výrobcu. Aká náhoda, že výrobca použil práve tvoj plot... To si musíš robiť takto reklamu??? Nemáš klientov?
Odpovedať
@marlo bude sa rozpadat
Odpovedať
Dvojmetrove ploty po 20-30 eur za meter, nehnevajte sa,ale to aj tak vyzeraju.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Ahojte, potrebujem rady ohľadom betónového plota. Ako ste riešili spodnú časť plota? Dávali ste nejakú geotextíliu, alebo ako ste riešili to, aby plot "nenaťahoval" vodu a nevlhol? Uvažujeme nad stavbou betónového plota a uvažujeme, či máme čiastočne zapustiť spodnú dosku do zeme, aby slúžila ako podhrabová, len neviem, či potom plot príliš nevlhne. Ako ste to riešili? Viete mi poradiť, prípadne poslať aj nejaké foto? Ďakujem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?