Ako vyplnit dieru pod plotom

ahojte, uz sme dali spravit kamenny plot, ale kvoli tomu ze sme chceli vyssie ten plot, aby susedia nevideli, tak nam ostala diera medzi zemou a spodkom plotu a plot uz stoji. aky by ste zvolili postup, na vyplnenie diery medzi zemou a plotom? Pripajam aj foto.... pojde tam aj zemina, ale chcel som mat nieco pevne na spodku pod tym plotom. Dakujem
Odpovedať
teraz uz len vyskladat a zakopat podhrabove dosky aby sa vam zemina nesypala k susedovi. Mali ste dat o jeden rad plotovych dielcov viac a ten spodny rad ciastocne zasypat.
Odpovedať
@zita19 aj sused bude davat zeminu, lebo ma nizko pozemok a tym padom by sa to vyrvnalo, len ja som chcel este nieco pevne pod tym plotom, tak asi tie podhrabove dosky, dakujem pekne.
Odpovedať
s nimi to budes mat najjednoduchsie riesenie a kedze vravis, ze pojde na vrch este zemina, tak to bude v pohoe stacit
Odpovedať
Keď ste chceli mať vyššie mali ste dať múrik, 2 rady tvárnic a zaliať betónom. Tak to robia naokolo. Najľahšie je tam dať zeminu.
Odpovedať
a ten kamenný plot je kde mimochodom? riešenie sú už spomínané podhrabové dosky. alebo pre expertov kľudne aj obrubníky. ale bude sa ti to parádne dávať medzi/na tie bet. pätky. ale keď niekto nevie rozmýšľať dopredu, tak musí riešiť veci až po, a oveľa komplikovanejšie.
Odpovedať
To mi pripomina suseda,dal si vyrobit novu zeleznu branu, zavesili mu ju na panty,a pod novou branou mal polmetra medzeru,tak ju zaviezol zeminou ,z oboch stran.Teraz tak cez tu branu nic normalne okrem tazkej techniky neprejde.
Odpovedať
@worker_falcon nevedel som to dopredu, lebo sme dost nizko mali pozemok, aj zasypovu hlinu sme museli navazat aby sa to ako tak zarovnalo, ale tak to ma aj sused za plotom, cize da hlinu pravdepodobne aj on, aby si zvysili pozemok a kedze sa to hlinou zakryje z oboch stran, tak potom to bude fajn, ja som odfotil len cast plotu, kde su najvacsie medzery, v inej casti je to mozno 5 centimetrov, tak by asi bolo nakladnejsie do roviny kopat zaklady na tvarnice....
Odpovedať
@jedine Však výšku terénu si plánuješ už pred samotnou stavbou, nie potom rozmýšľať, že pokiaľ pozemok zaveziem zeminou. Ja som mal tiež nižšie pozemok a vedel som, že naveziem (navýšim) terén z výkopov základov o 30 - 50 cm. Plot som osadil tak, že z 2,5 metrovej výšky je spodný panel (cca 50 cm) navezený v zemi. Z mojej strany je teda plot vysoký 2 metre a z druhej strany (tam je pole) má od terénu výšku 2,3 metra (tam je 20 cm v zemi). Tebe teraz zostáva len uložiť nejako tie podhrabové dosky pod plot. Tu sú fotky, ako sa to stavalo a potom navážalo: https://www.modrastrecha.sk/forum/poz... Ale kur.y krtkovia aj to dokážu podliezť... 😬
Odpovedať
@jedine A ak sused nedá hlinu, teda nenavýši pozemok, tak ti tá podhrabová doska prepadne na susedov pozemok....
Odpovedať
@jedine podľa toho, čo píšeš, si dávno vedel, aký je stav, že ste nízko, museli ste navážať atď. takže ste mohli dať nižšie celý plot. alebo o jeden dielec navyše. dodatočne je to vždy komplikovanejšie a drahšie.
Odpovedať
@worker_falcon sused da hlinu, lebo je na tom ako ja...domy sa postavili vyssie a nedoslo mi to ohladom plotu, ze to bude takto, navozit hlinu z kazdej strany je/bude najlacnejsie riesene, s tym ze plot musel byt vyssie kvoli tomu ze aj terasy na domoch su vyssie a bolo by cez plot vidiet potom
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?