Aké brány vedľa seba na autá?

Ahojte strecháči. Riešime parkovanie a brány pred domom. Chceme parkovať dve autá vedľa seba. Jedno auto bude parkovať hneď za bránou - rovno pred garážou. Druhé auto bude buď vedľa, čiže taktiež rovno za bránou, alebo pôjde ďalej pod prístrešok. Chceli by sme automatickú bránu, ale jedna taká dlhá na dve autá by sa nemala kam posunúť (jedine k susedom 🙂), takže zvažujeme dve brány. (Možno existuje skladacia ako leporelo - to netuším) Pred garážou môže byť len posuvná brána, lebo otváravá by sa po prechode auta nedala zatvoriť, ak by sa neotvárala do ulice. No a otázka znie teda ako ich otvárať. Je možnosť, že by sa otvárali "do seba" - nie ideálna varianta. A druhú bránu ako riešiť? Má niekto podobnú situáciu?
Odpovedať
@kvietokz Zalezi od rozpoctu, ale hladaj pod teleskopicka brana.
Odpovedať
Profilova fotka
V strede stĺpik s dvoma motormi a dve brány. Akurát keď vychádza jedno auto nemôže druhé
Odpovedať
@kosto13 Ďakujem pekne. Takto to zatiaľ plánuje realizovať manžel, akurát vraj jedna brána musí ísť z vonkajšej strany a jedna z vnútornej. A budú sa do seba otvárať. Neviem či by to vyzeralo dobre, najmä z vonkajšej strany, keď medzi tým by mali byť vyše metra ozdobné plotové tvárnice. Ešte nás napadá otvárať druhú bránu do ulice - sme na konci slepej ulice.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mám v strede oceľový stĺpik na ňom dva motory jeden hore druhý dole. Jedna brána je o cca 100 mm nižšia. Zaberá to minimum miesta. Na niečo vyše 9m širokom priestore sme už mali zaparkovaných 6 menších aut. Bežne parkujeme 3 väčšie autá a jeden dlhý príves. Tak isto máme vľavo dlhší priestor. Keď príde veľa návštev naše autá odparkujeme v záhrade a žiadnych susedov neobmedzujeme. Skúsim pre inšpiráciu nafotiť ale mám toho teraz troch viac tak to asi bude trvať.
Odpovedať
Profilova fotka
@kvietokz do ulice radsej nie, niekto s tym moze mat problem a zbytocne to budes musiet potom riesit, toto co pises, ze dve brany to ti nie je zly napad a ked sa budu otvarat tak do seba tak uplne v pohode, kolko mate priestor medzi vchodom do garaze a buducim plotom?
Odpovedať
@steffan33 je tam tuším 6 metrov.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?