200m dlhy plot a betónové striesky

Ahojte. Máme 200m dlhý plot z DT, chceme teraz riešiť betónové čiapky...v našom prípade sa jedná o 400ks. Chceme nejaké antracitove aby nám ladili. Len to vychádza po všetkých zlavach 1315€... neviete niekto dať tip na niečo ešte možno lacnejšie, trvacne ? Videl som niekde už aj že použili skridlu, plech...len to sa mi nepozdáva,hlavne tá skridla...este som uvazoval aj nad normalnym vysalovanim,a zabetonovanim...len to asi isto nespravim take pekné ani pevné myslím...a hlavne v tom antracitovom prevedení...
Odpovedať
1
2
@palino82 sused dal na betonovy z tvarnic pekne poohybany plech a vyzera to celkom fajn. Chcel dat striesky a bolo to o dost drahsie.
Odpovedať
Profilova fotka
Dal som sive striesky a natrel PU farbou na beton uz to ma prvu zimu za sebou bez uhony.. pravda je ze zatial len 10m caka ma este 25 ale kam sa na teba hrabem
Odpovedať
@originalx a ako ho uchytil?asi len na daky silikon lepil?
Odpovedať
@wolodymyr presne to som sa dnes pytal v.tej firme co vyrabaju tieto striesky. Ze ano, da sa kupit aj sede a natriet si ich farbou na beton. Ale ze to tak raz za 3-4roky treba premalovat. Tak neviem... To ano, som si zavaril s tymi plotmi 😂
Odpovedať
@palino82 on ma kazde cca 3m stlpiky z dt a tie su o nieco vyssie ako plot medzi nimi a neviem ci to nema uchytene o tie stlpiky. Mozem to zajtra pozriet.
Odpovedať
@originalx oukej kukni to ak budes mat cas 😉 dik
Odpovedať
pri tolkych metroch nebude nic lacne. dal by som farebne betonove striesky, ktore sa vam pacia. o rok uz nebudete vediet kolko to stalo, ale pozerat sa na plot bude este dlho. farebny plech tiez nie je najlacnejsi, neviem si predstavit rozumnu montaz a urcite nevydrzi tolko co betonove striesky. pripadne sa da pouzit aj betonova dlazba vhodnych rozmerov. budete vsak musiet spravit odkvapovu hranu.
Odpovedať
@igor20030 asi mas pravdu...nic nebude lacne pri tolkych metroch...a najviac sa nam veru pacia rovne antracitove striesky, tak dame tie a bude pokoj...a ako vravis, o rok ani nebudem vediet co to stalo prachov 😉 A uz ked mi tam daju tu 35%zlavu, nebudem špekulovať...sede by vysli o 270€ lacnejsie, no to uz pri tom vsetkom zhorí :-) zajtra ich pojdem zajednat 🤘
Odpovedať
Ja som spravil veniec s odskokom celkom lacne riesenie toto bola skuska. Neskor to napenetrujem a natiem farbou.
Odpovedať
@lucy1311 ak tam nemas odkvapovu hranu, dostane sa ti pod to voda a po dvoch zimach to cele odlepi od dt...
Odpovedať
@topfield ok a ked niekto spravy obycajny veniec ten sa tiez odlepi? Alebo pod obycajny nezateka?
Odpovedať
Zvláštne zmýšľanie. Nemusel si kupovat taky velky pozemok. Nemusel si okolo celeho robit murik. Keď si chcel a urobil, tak plať. S cenou si snad pocital od zaciatku. Alebo po striesky ste sa v rozpocte nedostali? 1350€ na celom tom 200m muriku nie je taka strasna položka, ci?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@topfield ok a ked niekto spravy obycajny veniec ten sa tiez odlepi? Alebo pod obycajny nezateka?
Odpovedať
aká je šírka tých tvárnic?
Odpovedať
@worker_falcon už sú objednané :-)
Odpovedať
@lucy1311 toto spravil brat a uz by to vraj nerobil...ale jemu to tusim vtedy primrzlo v noci a sa mu to zacalo drolit...
Odpovedať
Risknem to uvidime kolko to vydrzi.
Odpovedať
@lucy1311 Fajn riesenie, ako si to tak pekne zasaloval a cim?
Odpovedať
@topfield mame to tak ak sa dobre pamatam stvrty rok a nic sa neodlepilo.. do betonu primiesali daco aby bol odolnejsi vode, nemame ani odskoky @lucy1311 mal si tam dat dilatacie kazdu druhu DT, takto ti to popraska, ako mne.. ale drzi to, len su tam praskliny - prirodzene dilatacie :)
Odpovedať
@tomino9 klacicky doskami spravil odskok zajtra spravim foto
Odpovedať
@cache dal som plastyfikator a vyatuzne vlakna tak uvidime :-) posli foto co to spravilo
Odpovedať
@lucy1311 pekne si to spravil veru
Odpovedať
Takto
Odpovedať
@lucy1311 zabudol som to odfotit.. snad dnes vecer ci zajtra rano.. :)
Odpovedať
@lucy1311 Nech sa paci..
Odpovedať
@cache ahoj.a to sa ti páči? Mne by sa to tak veru nepáčilo isto 😕
Odpovedať
@palino82 preto som @lucy1311 pisal, ze tam treba dilatacie, inak ze sa vytvoria same
Odpovedať
@cache aha, jasné... chápem 👍
Odpovedať
@cache Myslis ze to puklo koli DT a nei pri tvrdnuti? ja som teraz zalieval veniec a mam tam vlasocnicove trhlinky asi koli tepli
Odpovedať
@lucy1311 Nepisal som ze koli DT, len ze si sprav dilatacie kazdu druhu DT, skratka ako keby si tam mal striesky.. Prasklo by to podla mna tak ci tak, nieje to teplom, je to proste tenke a je to cisty beton. Ono sa tie praskliny casom este trocha rozsiria, rohy sa trocha oddrolia, ako vidis na mojich fotkach, ale funkcii to nebrani. A mne osobne to esteticky nevadi, nieje to nejaky prezentacny plot, ale plot od susedov..
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?