Strop na vaznikovy krov

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, mám vaznikovy krov na bungalove a hľadám riešenie ako spraviť strop. Premýšľal som nad variantov SDK, spraviť konštrukciu, spustiť ju 15cm pod vaznik, a nato dat sadrokartón, chcem dávať fukanu izoláciu. Moja otázka znie, môže to byť tak ako som napísal že sa spraví SDK strop a zvrchu sa dá fúkana izolácia 30cm alebo ešte musí ísť parozabrana? Pripadne kam dat tu parozabranu. Poraďte ako to urobiť ďakujem 🙂
Odpovedať
1
2
@igorkoo pekne spravené. Takto to budem robiť aj ja.. nad OSB máš aku izoláciu ? A pochodzny strop si robil ? Strešné laty si dával 50cm od seba ?
Odpovedať
@igorkoo ta pena na krizovych spojoch je aby nevrzgali? este som taku upravu nevidel 🙂
Odpovedať
@majko22 ano
Odpovedať
@igorkoo je to uchytenie OSB dosky pevne? nebojis sa ze by to drevo mohlo casom pracovat a uvolnilo sa to? (ja uz mam hotove, len spatne rozmyslam, ze by som to tiez riesil ako Ty keby som vedel, len ma toto trosku zaujima, ci je to dobre a bezpecne riesenie) kazdopadne vyzera to velmi dobre a naozaj lutujem, ze som to tak aj ja neurobil (robil som SDK priecky, tak ta OSB doska by bola idealna)
Odpovedať
Profilova fotka
@majko22 ďakujem, mám penu striekanú na vrch osb.Ano , mám predpripravené, keď bude čas niekedy cez zimu nabucham dosky (s medzerami 0.5 cm )ktoré som vyniesol pred osadením osb dosák. laty som dával na cca 40cm.
Odpovedať
Profilova fotka
@epto to som dal len do obývačky, kvôli možnej rezonancii pri dunivých basoch.planujem tam dať lepšiu hudbu. môžem potvrdiť,. že to funguje! žiadne rezonancie , keď som pobuchal .
Odpovedať
Profilova fotka
@igor256 hmm, či je to pevné? keď mi striekali penu,tak na tých osbčkach behali traja chlapi. a v pohode.nebojim sa ,dal som dostatok skrutiek.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@igorkoo Akymi skrutkami si prichytil JSB zavesy o vaznik a akymi skrutkami si prichycoval laty o tie JSB zavesy? Myslim rozmer, napr. 4,5x35 a pod.
Odpovedať
Profilova fotka
@jjaannoo o väzniky som skrutkoval skrutkami typu RS -4235 ø4,2 dĺžka 35mm. Dal som 3ks na jedno jsb, stačia aj 2ks , ale ja som dal viac. A laty som skrutkoval s typom FW -3535 ø3,5 dĺžka 35mm (samozrejme laty boli sušené) 2 ks z jednej a 2ks z druhej strany.Skrutky od top kraft.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@igorkoo akoze k tomuto nemam slov! Absolutny uzas. Presne momentalne riesim podobnu situaciu a bol by som rad kebyze viem najst firmu ktora vie presne toto zrealizovat. Ak mi viete dat kontakt budem nesmierne vdacny. Dakujem.
Odpovedať
@igorkoo fajn zlepsovak na laser😉 Aj ja to takto riesim.
Odpovedať
@igorkoo Zaujimalo by ma ako ste riesili prestupy rekuperacie?ci ste ich tahali cez veniec v chranickach alebo ste vyuzili vaznik v problematickych prestupoch alebo ste to mali tak vymyslene ze ste sa takymto miestam uplne vyhli? Dakujem za info.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@tomi55 ďakujem a už si píšeme cez ss, tak nebudem sem odpovedať. @profistavbari hej to som narýchlo zbúchal , keďže v tej laserovej sade nebol ani jeden taký držiak , ktorý by som vedel takto pripevniť.
Odpovedať
Profilova fotka
a ešte prikladám podlahu na pôjde. plocha 5x4m
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@igorkoo Zdravím chcem sa spýtať ohľadom väzníku máte ho položený aj na venci alebo ho máte odsadený aby bol celý väzník len na obvodových múroch? Mám aj veniec kvôli stuženiu stavby a mám väzník odsadený ale rozmýšľam že by som ho vypodložil. Ešte otázka tú parozábranu ste podlepili tou butylovou páskou hej?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Dobrý deň. Chcem sa zapojiť do diskusie. Momentálne riešim tento istý typ podbitia vazniku a chcem sa spýtať či by ste tý, čo už to majú takto spravené, niečo spravili inak s odstupom času. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jamri:

@igorkoo Zdravím chcem sa spýtať ohľadom väzníku…
@jamri "Väzníky majú určité vypočítané priehyby, ktoré musia byť v budúcnosti umožnené. Z toho dôvodu musia byť nenosné steny min. o 50mm nižšie ako je horná hrana ž.b. venca. Ak by priehyb väzníka nebol umožnený, časom by sa väzníky mohli „oprieť“ o nenosné priečky a tie by mohli praskať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@jamri "Väzníky majú určité vypočítané priehyby, …
@eagleowl záleží aký je rozpon vaznika. Ak je položený iba na bočných nosných stenách ktoré sú od seba napríklad 13m, tak by som vynechal väčšiu medzeru. Možno aj 15cm.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?