SDK strop a stena so sadrovou omietkou

Ahojte, mozno to tu uz bolo rozoberane, ale zatial som to nenasiel. Preto by som sa chcel opytat co by ste poradili pouzit pre spojenie sadrokartonoveho stropu so stenou, na ktorej je sadrova omietka? Je to novostavba a znizoval som strop. Teraz ale neviem co by bolo najlepsie pouzit, aby mi to nezacalo praskat. Rozmyslal som, ze by som to presietkoval, kde by som z omietky zbrusil asi 2-3mm na 10 cm pozdlz stropu a armorovaciu sklavlaknitu mriezku sirky 20cm by som v strede prehol a prilepil o SDK a vybrusenu cast vhodnym lepidlom. Strop planujem tiez presietkovat. Na finalnu vrstvu by som chcel potom pouzit rimano 0-3. Poradte prosim ci je to dobra volba alebo existuju lepsi, jednoduchsi a hlavne taky sposob, po ktorom mi to po case v kutoch nepopraska. Dakujem vopred Pekny den Marek
Odpovedať
Profilova fotka
@marek44 mam presne tvoj pripad. v rohoch som pouzil taku rohovu pasku.pekne spoji roh stena/strop. je tenucka ale pevna. omietku som predtym nebrusil. je to pekne zatiahnute rimanom... mam to vyse roka a nezbadal som jedno prasknutie...presny typ pasky si nepamatam ale nie je to nejaka sklovlaknita... bola drahsia ale myslim ze to stoji za to...
Odpovedať
@marek44 Dobrý den. Pevné spojení obvodových stěn a SDK podhledů není to pravé ořechové, zejména u SDK konstrukcí zavěšených přímo na spodní pásnici příhradového nosníků. A taková konstrukce se používá u drtivé většiny nových bungalovů. Podle mě je lepší přiznat spáru. Realizace je triviální. Na stěnu se pod UD profil nalepí obyčejná malířská papírová páska. Mezera mezi stěnou a deskami se zatmelí ( Uniflot a pod. ) a po vytvrdnutí se přebrousí. Následně se páska zařeže a může se malovat. Takové řešení zabezpečí, že se nikdy nevytrhne ze stěny kousky omítky, když SDK bude dilatovat. A že dilatuje celkem hodně vlivem střídání vlhkosti je zcela jisté. Fajnšmekři si rovnou tu stykovou spáru překryjí nějakou profilovanou lištou z EPS ( před malováním ) a mají jistotu na celý život. Tohle doporučuji. ;-)
Odpovedať
@marek44 my budeme davat rohove listy z EPS, nieco taketo http://studiobyvania.sk/interierova-r... a vsade bude biela ... zrejme najjednoduchsie "bezprasklinovopuklinove" riesenie, uvidime casom
Odpovedať
@marek44 alebo je moznost nechat medzi stenou a stropom tienovu sparu, tam uz potom nebude mat co prasknut :)
Odpovedať
Ahojte, dakujem za prispevky, @richard71: nebola to nahodou paska od rigipsu ultraflex? Alebo som nasiel nieco ako straitflex http://www.straitflex.cz Aby som to upresnil, je to novostavba bytu, steny su tehla, ytong a zelezobeton. Konstrukcia SDK stropu bola pripevnena k zelezobetonu. Pekny den Marek
Odpovedať
Profilova fotka
@marek44 ano bolo to nieco take ako ultraflex..
Odpovedať
@marek44 Toto sme riesili vlani - sadrokartony a vsetko okolo toho a dnes lutujem, ze som do toho isla. Existuje lepsie, krajsie a jednoduchsie riesenie ako sadrokarton a osvetlenie s nim - natahovane stropy. Skus poguglit a uvidis. Ja davam teraz v dalsich izbach uz len natahovane stropy, skoda, ze som o nich nevedela pred rokom :-(
Odpovedať
Ahojte, dnes som bol v stavebnictve a odporucaju mi pouzit ten straitflex - tuff tape, ze to velmi teraz ide. Aky mate nato nazor? Dik Marek
Odpovedať
Profilova fotka
@marek44 každopádne by nemal byť SDK strop a stena pevne spojená. Pekná je tieňová škára ako vraví @gashtaan ktorá sa dá prípadne i osadiť LED pásom alebo riešenie ktoré navrhuje @praoteccech. Osobne by som sa vyhol polystyrénovým lištám ale to už je len estetická záležitosť, čiže ak sa to niekomu páči nech si ju tam nalepí.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@richard71 @marek44 Aké máte odstupom času skúsenosti s tou páskou? Popraskali rohy?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?