Sadrokartonovy strop drevodomu- podlepovať UD profily?

Pozdravujem, chystam sa inštalovať konštrukciu pre SDK strop a viem ze pri murovanych domoch sa kvoli prenosom zvuku podlepuje obvodovy UD profil tesniacou paskoul. Je potrebne toto podlepenie robiť aj pri drevodome (zlozenie steny KVH, min. vlna, SDK 12,5) ? Ak áno akú pásku odporúčate, hľadám samozrejme efektívne a lacné riešenie. :-) dakujem za radu
Odpovedať
@janol ten UD profil bude pripevnený na stenovom sadrokartóne, či na drevenej konštrukcii steny?
Odpovedať
@jakino na SDK
Odpovedať
@janol tak pod UD netreba pásku, ale medzi nosný rošt steny a stenový sadrokartón by som dal pásku, alebo prúžky tej peny, čo sa dáva pod plávačku. Odporúčam, aby si si prečítal tento môj článok: http://www.modrastrecha.sk/blog/jakin...
Odpovedať
@jakino obvodový sdk už mám nahodeny a nedával som penu ani prúžky,budem to musieť zvládnuť bez nich :-)
Odpovedať
@janol prežiješ aj bez nich, len sa ti bude viac šíriť hluk po dome...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Oživim tému, podlepovali ste UD profily penovou páskou? Pýtal som sa po okolí tak nikto to nerobil. Pozrel som príručku rigips a tam to je uvedené aj plno montážnyxh návodou po nete. Spraví to rozdiel?
Odpovedať
Profilova fotka
@ricir ked si hluchy tak nemusis davat....
Odpovedať
@ricir to kolko € polozku riesis? 20€?
Odpovedať
@ricir ano podlepovanie je potrebne.
Odpovedať
@tom329 uz nic, vcera som chcel zacat robit sdk a nemal som to kupene, a nebyvam 5 min od stavebnin. ale hej stalo to 17e lebo som sa siel previezt to kupit.. o tych 20 €mi neslo
Odpovedať
@profistavbari jo dik, zbehol som to kupit. na okoli o tom nikto nepocul ani, preto som sa pytal
Odpovedať
keď som pred rokom a pol robil SDK v dome, v najbližších savebninách od domu stál veľký kotúč tej pásky na UD nejakých 8 €. Bezvýznamná položka na riešenie, do domu som spotreboval asi 3 kotúče. @ricir no na mňa tiež v jedných stavebninách pozerali ako na teľa že čo to vlastne chcem, či to vôbec niečo také existuje 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sousedekovci89 T Ja som sa to pýtal preto lebo bola sobota a najbližšie otvorené stavebniny poobede je Hornbach 35 km odomna. Ale išiel som to kúpiť do toho Hornbachu. A na okolí kto staval svojpomocne, tak čo som sa pýtal tak nikto to nepoznal. Preto som s tým prišiel tu. Ale bolo to zbytočne, viď vyššie
Odpovedať
@ricir jasné chápem, mňa skôr udivuje že to ľudia nepoznajú, robil som na viacerých realizáciách SDK stropov, ale nestretol som sa ani raz s tým, že by sa tá páska nepoužila, tak pre mňa to je už samozrejmosť. preto keď som robil SDK sebe, čudoval som sa, že to v stavebninách nepoznajú 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Po dvoch rokoch byvania (a s 2 detmi) mozem povedať, že paska v drevodome je dolezita asi tak ako pre mrtveho zimny kabat. Akustika v drevodome je proste vyborna aj bez tejto veci, ale ano, je to zalezitost par €, tak si to radsej dajte (ved aj vyrobca pasky musi z niecoho zit) 🙂)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?