Sadrokarton na strop, aka hrubka? aky sadrokarton?

Zobraz úvodný príspevok
Obyvacka bude spojena s kuchynou a cely strop bude robeny zo sadrokartonu. Rozmyslam aku hrubku tam dat, ci 12,5 alebo 15mm? A ci netreba do kuchyne specialny, zeleny alebo?
Odpovedať
1
2
Alebo pre budúcích sádrokartonýstov v stýle " sádrokarton zvládnem sám" odporúčam ešte konfigurátor. Tiež dosť pomôže: https://dek.sk/pobocka-kosice/konfigu... Leo
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ako by ste riesili tuto zalezitost? Mam spraveny dvojity krizovy rost a chcel by som spravit nad oknom kastlik. Zatial mam predstavu, ze z boku nosneho CD prisrobujem SDK a druhu dosku prisrobujem hore na drevenu znizenu konstrukciu na ktorej je prichytena parozabrana. Hociake napady budu vitane.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba Podľa mňa dobré riešenie. Ja to mám veľmi podobne.
Odpovedať
@rkorba nad krb budes davat aky sadrokarton?
Odpovedať
@originalx protipoziarny pre dobry pocit :-)
Odpovedať
@rkorba to nie koli poziaru, ale obycajny by sa mohol zvlnit a popraskat.
Odpovedať
@originalx mas to zle nastudovane vsetky sadrokartonove dosky maju teplotny rozsah pouzitia do 65C, akurat v pripade poziaru ma protipoziarna doska integrovanu tusim sklovlaknitu mriezku, aby sa rozpadla neskor 8-)
Odpovedať
@rkorba ja som daval na stropy protipoziarny Knauf, boli v nom zamiesane vlakna nie mriezka... kazdopadne, vlakna zvysuju pevnost materialov aj ked nehori.
Odpovedať
@rkorba nemam nastudovane, len jeden odbornik mi radil dat protipoziarny nad krb.
Odpovedať
staci 12,5 a nemusi byt specialny staci obycajny biely
Odpovedať
Davame keby nahodou horelo nie ked bude horiet ;-) Aby sme stihli utiect pre zahradnu hadicu :-) Ja do garaze davam najdrahsi protipoziarny impregnovany, ktory ma i najvyssiu objemovu hustotu od ktorej zavisi i nepriezvucnost.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Ahojte, chcem dat do sadrokartonoveho stropumedzi dosky profily pre led pas, bude mozne nadpojit dosky ked na doske zrezem pro hranu z 2 stran a tie strany nebudu pri stene ale vedla dalsej dosky s pro hranou?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Foto profilu..
Odpovedať
Ahojte, pri sadrokartonovom strope treba vynechavat medzeri pri obvodovej stene. Je potrebne nechat aj na priecnych alebo pozdlznych spojoch dosiel nechat medzeru alebo sa to moze dat na zraz?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Ako s odstupom času? Popraskal tensyrip na tých latach?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?