Postup omietky a sadrokartón

Profilova fotka
Sme v štadiu ked mame hlbkovo napenetrakovane, lepidlo + sietka natiahnute, teraz nam znamy povedal, aby sme si vsetko este raz natiahli lepidlom, dali sadrokarton, vybrusili, znova natreli obycajnym penetrakom a ze potom sa bude davat omietka zatierana mineralna zrno 1,2 biela, ktoru uz potom nejdeme malovat, je porovita aby sa do nej nedostal prach a potom sa pretrie uz len sadrokarton..... niektorí pisete, ze je to takto v pohode, ze troska tej vlhkosti sadrokartonu neblizi, spravil to tak niekto aj v reali?
Odpovedať
Profilova fotka
v pohode, len dobre vetrajte a kúrte
Odpovedať
Profilova fotka
@00duch76 Prv sme davali hlbkovy penetrak, ten musi ist......lepidlo tahame dva krat, aby cez omietku nahodou nepresvitala sietka, tak to mame nakazane od majstra :) a ked vybrusime sadrokarton, aby sme ten prach odstranili dame klasicky penetrak aby pekne chytila omietka....to s tym penetrakom nebolo financne az tak narocne, ked sa zohna lacnejsie :-)......a co sa tyka malovania tak toto este nemame jasne, bud ho natrieme pred omietkami alebo az po.....dakujem za kazdy nazor :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Este poznamka, ze sadrokarton ide len na stropy :-) sorry....asi dost dolezity detail k tomuto......
Odpovedať
Profilova fotka
@haslerka91 Ak pojde na konci len tenka vrstva omietky, asi by to nemal byt problem. Ta vlhkost bude minimalna. Skor by som sa bal praktickej stranky tej povrchovej omietky. Nepoznam dom, kde by sa po case nerisili opravy dier po obrazoch, tukance a pod. A to uz vobec neviem ako riesit posuvanie elektriky a ine sekanie. Ta stena vyzera pekne, ale po case to moze byt komplikacia. Rodicia to takto spravili v dome na schodisku, a teraz po 5tich rokoch to je problem poopravovat. Na par stien by som sa nebal, ale ako cely dom by som to zvazil. Ale to je len moj osobny nazor.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
zdravím prosím vás poradte mi ako mám postupovať steny som napenetrakoval a natiahol kleber + sietku idem davat na steny sadrovu stierku a na strop pojde znizenie sadrokartonom nakolko je moc kriví co mam ako dalsie spravit A) natiahnut sadrovu sierku na steny a potom montovat strop B) najprv strop a potom na steny sadrovu stierku dakujem
Odpovedať
Serus.Urcite sprav sadros a potom omietky.Mam overene ze sadros nebude nikdy praskat ak ho natiahnes lepidlom a sietkou a das na to omietku.Ja som daval casto mineralnu 1mm zrno.Super to vyzera
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@jahodka87 ahoj daj fotku
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
Prosím Vás , dáva sa na sadrokarton aj stierka na celé plochy, alebo stačí len pretrieť skrutky a napenetrovať a namalovať?
Odpovedať
Profilova fotka
zavisi od kvality povrchu ktoru pozadujes. V pripade Q2 ano, ak chces Q4 tak sa robi este celoplosne tmelenie a brusenie. https://www.rigips.sk/files/kniznica/...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?