Po akej dobe montovať SDK dosky

22. sep 201950

Zdravím, konštrukciu mám hotovú, už druhý týždeň kurim, omietky a potery som robil v februari. Chcel by som začať nahadzovať parozábranu a potom SDK. Nestane sa s ním niečo? Kúpil som odvhlčovač ktorý bude odvlhčovať, podľa snímača mám tam priemerne 68% vlhkosti.
Ďakujem za rady

  • @007tomams  taku vlhkost tam budes mat i pocas byvania tak smelo do SDK 😉

  • @007tomams  treba aj vetrat.... ja som omietky robil v marci aj s potermi.... a SDK uz mam nahodený..... a nemal som odvlhcovace.... iba som kuril krbom a vetral pravidelne.... a vlhkost je v rozmedzi 50-60% ale dost mozne ze samotna omitka reguluje vlhkost lebo mam sadrove...

  • Ja mám strojové vapenno cementové. Pýtam sa preto lebo niektorý majstri mi hovorili že nemám dávať... Ale zas nerád by som čakal, lebo keď nedám SDK tak nemôžem zatepliť strop lebo idem dávať fúkanú vatu.

  • Sponzor fóra
  • Ja som vymuroval priečky, nahodil vatu, parozabranu a sadrokartón, potom som dával robiť strojové omietky , a na koniec som omietol aj sadrokartón (lepidlo + štuk). A krásna štruktúra aj na strope a hlavne žiadna prasklina nikde už pár mesiacov 🙂 a vlhkosť? to som si ani nevšimol že by to robilo niečo stým sadrokartónom...

  • po nejakej dobe, čo som sa bavil s majstrami, nemá čo zvlniť pokiaľ sú dodržané montážne postupy konštrukcie a aj montáž dosiek na profily a použité rozostupy skrutiek ako majú byť.

Pridaj príspevok

    Nenašli ste čo ste hľadali?

    hľadať len v názvoch tém