Malovanie sadrokartonoveho podhladu.

Ahojte. Mam taký problém že nedokážem pekne premalovať plafon zo SDK. Stále mi vidno ako keby čmuhy po valci. Vidno akým smerom ťaham valec. Skúšam premalovať druhú vrstvu do križa a znovu čmuhy ale opačným smerom.Už som s toho zúfaly. Maloval som nie jeden krát, mam vela toho odmalovaného ale s týmto som sa stretol prvý krát. viete poradiť čo s tým ? Sadrokarton bol napenetrakovany farba sa pekne roztierala nechapem 😞
Odpovedať
Profilova fotka
zdravíčko prvé čo ma napadlo tak nemáte valček ktorý ma dlhé štetiny. Lebo na sadrokartón by sa mal používať taký valček s krátkym vlasom. Alebo môže byť potom problém s riedením farby ale zas to by nemal byť problém keď už máte veľa namaľované ta to už poznáte techniku.
Odpovedať
valec ma vlas 12mm. mohol by mat isto aj menej ale myslim si ze to tym nieje. roztieram to pekne do stratena. ono to nieje ako keby bola zle rozotreta farba ale proste vydno drahu valca. ako keby niekde uschla skorej farba alebo neviem si to vysvetlit. rozmyslal som este ci by nepomohlo to skusit prestriekat. ocividne su to stopy po valci. reku ci by sa to tym striekanim nestratilo.
Odpovedať
@majokx ja som malovala sadrokarton sama, zatial 3 izby. pouzila som takyto valec, vid foto. neviem, ci je to valcom alebo farbou (primalex plus), ale nie je vidiet ziadne prechody, len krasne rovnomerny strop 🙂 btw, malovala som ho na 3x, t.j. tri vrstvy, narozdiel od omietky, tam sli len 2 vrstvy.
Odpovedať
@squishy Mám tak isto vymaľované 4 stropy v izbách a tam to nieje vidieť . Tento “problémový “ strop mám v obývačke a tam sú veľké okna a dokonale to presvieti miestnosť a tam to bohužiaľ vidno 😞
Odpovedať
Airless technikou ziadne cmuhy su neni, obcas malujeme uz raz vymalovany dom, ktory sa majitelia rozhodli malovat no vacsinou po prvej vrstve to vzdaju, takze ak prestriekate strop tak cmuhy zmiznu, ak nezmiznu moze byt zle vytmeleny sadrokarton..
Odpovedať
@hdanielh vytmelene a vybrúsené to je na 100% 😉 to nieje o tom že by presvitalo niečo spopod farby. Ako som písal hore vyššie . To sú stopy od valca lebo keď to vymaľujem do kríza zase ich vydno len v opačnom smere . Tiež si myslím že posledná záchrana je už len to skúsiť prestriekat ten strop.
Odpovedať
nemas velmi riedku farbu? a akou farbou to malujes - znacka,typ a odtien? mozno mas zly valcek
Odpovedať
To bude valcom. Nemalovali ste s nim predtym? Treba skusit kupit novy a farba aby nebola moc riedka. Aj tym to moze byt.
Odpovedať
Vystriedal som tam už 3 druhý valcov. Bohužiaľ bez zmeny. A farba je primalex polar. Farbu som nemal moc riedku 🙂 výrobca doporučuje 0 až 5% vody na 1kg farby.
Odpovedať
valec 11 mm, jemny je naj, ja som maloval na 3 krat, ale vysledok bol top. Ked dosli elektrikari cumely na to, a to som maloval sadrokarton prvy krat. Treba prekryvat vrstvy, od okna a po okne, aby sa zakryvaly tahy valcom, rozdelit miestnost ak sa da na co najvecsie plochy. Kontrolovane tahy a stale farba na valci, stale amusj to byt ok
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahojte, prosila by som o radu. Je nutne sadrokartonovy strop pred malovanim aj penetrovat? Na nete citam, ze ano, no majstri nam vravia, ze netreba. Dakujem.
Odpovedať
@ajinka007 netreba, poznám X SDK stropov a stien ktoré sú omaľované bez penetrovania a všetko v pohode 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?