Jednovrstvová verzus dvojvsrtvová konštrukcia na sadrokartón

Profilova fotka
Ahojte, v blizkej buducnosti ma bude cakat montaz SDK stropu pod tramovou strechou. Cital som prirucky na rigips.sk aj knauf.sk o postupe montaze. V oboch sa uvadza jednoduchy rost ako aj dvojita konstrukcia (nosne CD a na nich montazne CD) .Od coho zavisi kedy sa aky ma pouzit? ja chcem robit rost zavesny - (droty zavesit na kliestiny) mozem na tieto zavesy osadit rovno montazny CD na ktory pojde priamo SDK doska ? alebo je nutne najprv osadit nosny profil a na ten krizovou spojkou montazny CD profil? alebo to zavisi len od poziadavky na nosnost konstrukcie? vie mi niekto poradit? dakujem :)
Odpovedať
1
2
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravim aj mna to zaujima ci je jednoduchy rost o tolko horsi ako krizovy.Mam vaznikovy krov podtym rost z fosni pre izolaciu nato pojde parozabrana priecne stresne laty koli poisteni izolacie a na stresne laty chem priame zavesy len teraz neviem ci bude postacovat jednoduchy rost alebo "musi" byt krizovy,spustene na priamom zavese bude 10cm. Dakujem za rady ;-)
Odpovedať
@vader100 v podstate nemusi, ale je to taka kvazi istota, alebo ako by som to nazval
Odpovedať
Profilova fotka
@vader100 nemusí, ale na krížový sa ľajie robí upevnennie dosiek.
Odpovedať
@jan45 ktory sa "lahsie robi , dava do roviny a tak dalej. Kolko zhruba vyjde drahsie dvojity rost ako jednoduchy? 1cc pri 100m2 radovo o 100,200,300 eur? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@vader100 pri 100m2 dvojita konstrukcia +100€ maximalne ta jednoducha konstrukcia sa uz ani nerobi
Odpovedať
@pepe16 dik to neni vela
Odpovedať
@richard71 Ahoj. Na jednoduchý rošt zavěšený na drátech asi vůbec nenašroubuješ SDK desky. I když se ti to třeba podaří srovnat, tak celá konstrukce nebude bočně stabilní. Vzniknou v podstatě samostatné pásy, které nebudou držet rozteč. Kdyby to bylo upevněno pomocí přímých závěsů, tak to je naprosto jiná situace. Čili, na drátech bych vždy volil dvojitý rošt. Ten se navíc velmi snadno výškově srovnává. Cena bude asi o 70 % vyšší, jak u jednoduchého roštu. ;-)
Odpovedať
@vader100 Ahoj. Jestli dvojitý, nebo jednoduchý závisí na upevnění. Pokud použiješ přímé závěsy ( a ty do 10 cm ) použít lze, tak stačí jednoduchý rošt. Že by se na dvojitý rošt lépe šroubovaly desky je blbost. Ono záleží pouze na tuhosti toho montážního roštu. Pokud to chceš vidět, tak zde jsou videa : https://www.youtube.com/watch?v=hu7yf... je jich tam spousta. ;-)
Odpovedať
@praoteccech dik za odpoved , ide mi rpave oto(cenovy rozdiel by som ozelel) ze ci by som sa mal obavat toho ze jednoduchy rost cez priame zavesy bude nachylnejsi na praskliny ako dvojity ak je tam pochybnost o kvalite medzi jednoduchym a dvojitym tak dam radsej dvojity teda aspon na velke izby a do chodbicky wc zadveria samzorejme ze by isiel jednoduchy.
Odpovedať
mozu byt montazne profily aj skladane 10m ? spojky na spajanie cd profilov od rigips su v pohode? ci mate nejake finty na spajanie cd?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ako daleko od steny ste davali nosne cd?Rigips manualhlasi do 1 Metra ale neverim ze davate tak daleko,30 cm by mohlo byt ok , aby tam vosla utahovacka a dalo sa prichytit srubami priamy zaves . kolko davate?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Dobry den.potrebujem sdk na strop 4,5x8,6m Plus 2 priecky.co najskor strop alebo priecky? Strop dvojity -krizovy?
Odpovedať
Ziadna rada?
Odpovedať
@fugas20 parozabranu mas?zateplenie mas? ja mam takto : priecky vytiahnute nad uroven buduceho stropu, nad tym natiahnuta parozabrana medzera medzi paro a rpieckou vyplnena vatou. sdk robene po izbach rost krizovy
Odpovedať
@vader100 pojde aj izolacia aj folia..ale foliu neriesim aj tak do nej pojdu skrutky
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Bungalov, vaznikova strecha.. Majster chce dávať len jednoduchý rošt že to stačí..?? Robí sak to tak ešte?? Z laickeho pohľadu mi to príde nestabilne.. Poradíte? Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Zdravim môže to byť takto? Rozostup CD 40cm a na priamych zavesoch.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@manko100 zdravím, ten cd profil, ktorý je vidno na fotke je prisrubovany priamym závesom o cd profil pod parozábranou?
Odpovedať
@jakub_lazur tak urcite nie, tak sa to nerobi. Predpokladam ze pod foliou bude krov.
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 kvôli čomu to tak nemôže byt? Lepšie použiť krízovu spojku ak chcem spojiť dva cd profily?
Odpovedať
@jakub_lazur ma sa to spájať pomocou nastavovacieho strmena v spojení s malým odrezkom doštičky RF (protipožiarna so sklenenými vláknami, lebo je pevnejšia). Pod dostickou je ešte na podlepená butylkaucukova páska, ktorá zaistí tesnosť spoja.
Odpovedať
@jakub_lazur nemal by si dostatocnu pevnost. Krizova spojka zaisti to co chces. Kazdopadne aj jednoduchy rost je riesenie.
Odpovedať
@manko100 preco si to robil takto? Vychadzaju ti spoje v jednej linii....
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 zatiaľ mám jednoduchý rošt ale teraz keď spravili omietky tak UDcka vyčnievajú strašne malo a sdk sa do nich nedá uchytiť.
Odpovedať
@manko100 cim si spojil spodnu liniu profilov s hornou?
Odpovedať
@cukrik25 toto je v pohode tiez mam tak spoje a nicomu to nevadi.
Odpovedať
@jakub_lazur do UD by sa SDK po spravnosti ani nemal uchytavat. Tie sluzia len pre montaz CD
Odpovedať
ja mam dvojitu konstrukciu...jedna izolacia je medzi hredami a druha izolacia je na prvej konstrukcii,potom je paronepriepustna folia a potom je druha konstrukcia v ktorej abo nad nou su tahane kable, hlavne na svetla a potom zo spodu je na nej propevneny sadrokarton,,,ud po obvode ja aj na jednej a na druhej konstrukcii
Odpovedať
@peci100 to máš dva krízové rošty pod sebou? Čiže dokopy 4 vrstvy profilov?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?