Je na strop lepší sadrokartón alebo polystyrén?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Potrebovala by som poradit ohladom stropov, mame podkrovny domcek a na prizemi rozmyslame o polystyrenovom strope, namiesto sadrokartonu, ale neviem, ci sa to bezne robi, nakolko vsetci nasi znami maju sadrokartonove stropy. Ma s tym niekto skusenosti a vie mi poradit? Dakujem
Odpovedať
Tu je celkom dôležité, že aj bodové tep. mosty v podobe sadrokartónových závesov niesú. Ako si isto postrehol, tak aj kotviaci vrut tvorí tep. most, avšak my sme ho ešte prekryli 8 cm.
Odpovedať
takže chcel by som oživiť téme a chcel by som sa opýtať že aký polystyrén na strop 70F alebo 100S? nikde nieje pisané že je vhodný 70F na strop. Aj prospek od polyformu ma písane 100S na strop. Neviete kvôli čomu?
Odpovedať
@mirooslav ako ste sa nakoniec rozhodli realizovat strop? uvazujem s izolaciou 35 cm (lambda= 0,032, 20 cm medzi tramy a 15 cm do rostu) pod to som chcel povodne SDK, ale uvazujem nad tym, ci by nebolo mozne pod parozabranu na dreveny rost naskrutkovat osb dosky, nato EPS v hrubke cca 5 cm a potom lepidlo + sietka a feinputz neviem ako to vyjde cenovo, takisto ci by rosny bod alebo nejaka ina ,, neziaduca" fyzikalna velicina nerobila sarapatu v mineralnej izolacii:-) cca 5 cm EPS by som zvysil tepelny odpor
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@antonmesaros prosím o radu,v kúpelni dávame na strop zelený sadrokarton,mm dával sklenú vatu ,foliu,chýba nám 1m2 ,môžme dať biely nejde o pár E,ale no proste je sobota, v zime sa tam kúri a je tam cca 1m2 okno ďakujem za radu.
Odpovedať
Profilova fotka
Biely ak navlhne tak sa prehne.Pri väčšom prevlhnutí môže chytať plieseň.Videl som už v kúpelniach aj biely a fungoval bez problémov ,ale osobne to neodporúčam skúšať. @marta2610
Odpovedať
@antonmesaros Ďakujem pekne.tak zelený.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
rozmyslam nad skladbou strechy na zahradnom domceku a nechcem to zbytocne prekombinovat. Zatial to vidim z vonku dnu na: trapezovy plech, zelezna nosna konstrukcia, paropriepustna folia, lepeny EPS 15cm vsetky spoje + ku stene kazetovy strop. Neviem ci mam davat parotesnu foliu medzi strop a EPS.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Zdravim, chcem sa opytat, rozhodol som sa zateplit strop v interieri 3-kou alebo 5-kou styrodurom, mam v dome dreveny strop cize drevene tramy(nepriznane) a odspodu plno podbite doskami, planujem ho lepit a kotvit taniermi o to drevene podbitie, nasledne zasietkovat a zastierkovat, co sa ale chcem opytat, aka pena na lepenie by bola vhodna a tiez aky druh styroduru nech ma aj dobre tepelne izolacne a zaroven protipoziarne vlastnosti. dakujem :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?