Znizenie stropu sadrokartonom - z 258 na na vysku min. 250cm

Viete niekto odporucit, akym postupom a aky material pouzit na znizenie stropu v panelaku? Moj majster mi povedal, ze to asi nepojde, lebo minimalne znizenie stropu je 10cm, co je celkova konstrukcia... Do nizsej svetlej vysky nez 250cm nechceme ist, ale predpokladam, ze vsetky panelaky su rovnake, takze prosim dajte vediet vase skusenosti.
Odpovedať
A preco chces znizovat strop? Ved uz aj tych 258cm je na moj vkus malo.
Odpovedať
Dá sa v pohode znížiť aj 50 mm ak strop nieje až prílíž krivý.Všetko závisí od toho aký je najnižší bod tj.najnižšia možná výška.Treba to dôkladne premerať nivelákom :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Dá sa znížiť o min. 8 cm ale treba nájsť najnižší bod a od neho 8 cm ako píše. Treba myslieť aj na bodovky ak budú. 5 cm určite nie...to je strop tak do pivnice
Odpovedať
Profilova fotka

Odpovedať
dá sa znížiť aj o cca 5 cm, nie vždy je potrebné robiť zdvojený záves, aj keď je pravda že lepšie zvláda prípadné dilatácie. BTW: čo je zlé na výške 258? ja by som chcel práve ešte vyšší strop.
Odpovedať
Profilova fotka
@slavoslav Tak teda idem robiť strop pre seba a urobím si ho tak aby horšie znášal prípadné dilatácie aby som ušetril 50,00 € :-) :-) :-) Nechápem ako môže takto niekto rozmýšľať
Odpovedať
Profilova fotka
Čo má spoločné dvojitá konštrukcia sdrokartonového stropu s dilatáciami?Na panelákoch bývajú stropy od 260cm.
Odpovedať
Profilova fotka
@antonmesaros No mi máme 253 a bez SDK!!!.
Odpovedať
Profilova fotka
Novší činžiak?
Odpovedať
Profilova fotka
@antonmesaros Dilatácie a škáry v konštrukciách najvýstižnejšie charakterizuje slovné spojenie „nutné zlo“. Navrhujú a realizujú sa preto, aby fyzikálne a mechanické danosti konkrétneho materiálu alebo konštrukcie s ohľadom na podmienky expozície a zaťaženia nespôsobili neželaný stav. Ich návrhu by sa mala venovať náležitá pozornosť, pretože zväčša predstavujú alebo vytvárajú slabé miesto konštrukcie.
Odpovedať
@marrtile a aké dilatácie bude mať panelový strop? to nie je o 50€ ale o 5-tich centimetroch. Ináč vôbec neviene pečo si tam nedá omietku, alebo stierku a nemusí nič znižovať.
Odpovedať
Profilova fotka
@antonmesaros starší, má okolo 30r.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Nech si každý robí čo chce a ako chce. Ja som tu neni na to aby som sa hádal ale jedno je isté že každý sadrokartonár si doma urobí zdvojenú / ako to volajú / konštrukciu a inému ponúka...chcete jednoduchú alebo zdvojenú !!! Mne keď povie zákazník že jemu povedali že stačí tá jednoduchá a on ju chce, balím vercajg a idem domov. HAUK Prajem príjemný víkend......ja idem pracovať - Kvetoslavov
Odpovedať
@slavoslav chceme znizit kvoli bodovkam a vyrovnaniu stropu.
Odpovedať
@marrtile na tej fotke to je ta zdvojena konstrukcia? Resp. co mas na mysli tou zdvojenou? Co je vlastne zdvojene?
Odpovedať
@leader1234 no s bodovkami moze byt problem - jednak same maju svoju vysku - tj potrebujes na ne priestor a jednak by tam mal byt aj priestor na chladenie. uz ich mas vybrate? pozri technicky list - napr. tieto podla vyrobcu by mali mat priestor nad nimi 150mm - http://www.kanlux.sk/img.asp?attid=59549
Odpovedať
ak chces bodovky potom potrebujes 100mm vratane sadrokartonu, ak chces len znizit min co sa technicky ta urobit je 4.5 cm od najnizsieho bodu. ano vyhodnejsia v urcitych pripadoch je zdvojena konstrukcia no niekedy proste nie je priestor na dvojtu ale da sa i jednoducha urobit aby si nemal neskor problemy je tam zopar trikov ako to eliminovat.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@ohmm ake "triky" si mal na mysli ?
Odpovedať
@leader1234 to nevieš ináč kvalitnejšie osvetliť miestnosť? ak to robím ako novostavbu tak by som to pochopil, ale prerábať to znížením stropu? radšej chod na dovolenku a osvetlenie oveľa jednoduchšie , nie sa škrabať pravou nohou za ľavým uchom
Odpovedať
@duzu uz asi 3 roky byvame....... dali sme sadrokarton, 8cm znizili, objednali bodove ledky z Aliexpresu a svietime jak krali... ;-) @tino2
Odpovedať
My sme znizovali v starom panelaku z 260 na 250. Problem sme mali pri montazi prestalo svietit svetlo v inej miestnosti, co mi neslo do hlavy. Potom mi otec hovoril, ze sa spajali nulaky z roznych miesnosti, aby ich nemuseli tahat zvlast. Tak pozor na to, my sme este sekali drazku na novy nulak. Inak osvetlenie mi vyhovuje.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
@leader1234 Zdravím robili ste nakoniec zdvojeny alebo jednoduchý rošt? Dávali ste LED bodové?
Odpovedať
@bigmanik uz nepamatam a rozbijat sa mi to nechce, aby som pozrel ;-) .... a davali sme ledky z aliexpressu. Vsetko je uplne super.
Odpovedať
Haha to určite nie. Ja som tiež nejaké bodové LED objednal na skúšku ktoré sú vhodné do nízkych konštrukcií ale ak môžeš pošli link prípadne či odchádzajú? Dik
Odpovedať
haved sa tesi
Odpovedať
@bigmanik objednavali sme rozne, nechce sa mi to moc hladat, ale idem rychlo to pozriet....a zatial odisla len 1 1W malicka, mame ich v kupelni.... ...v aliexpresse zadaj LED Panel Down Light, alebo LED ceiling light a take najdes... Napr... https://m.aliexpress.com/item/3294792... ...inac tie ceny isli paradne dole odvtedy, co sme to my kupovali..... :-)
Odpovedať
@bigmanik Ja to mám takto-znížený strop cca 14cm ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?