Zatemnovacie rolety, pomoc

Zdravim, Viete mi poradit nejake zatemnovacie rolety na nase okno do spalne? Momentalne tam mame zaluzie a zatemnovacie zaclony (ikea) ale nie je to ono. Chceli by sme tmu a nie pritmie. Kludne to moze byt aj z online shopu alebo z predajne (Bratislava) Dakujem
Odpovedať
tie zatemnovacie zaclony za vela nestoja. nasi si ich kupovali uz davnejsie v Isotre, ze ked otec spava po nocnych, nech ma v spalni proste tak temnejsie, lebo jeho hned vsetko zobudi. ale potom miesto toho kupovali zatemnovacie rolety, co sa priamo na okna montuju. vyzeraju ako klasicke, len ta latka je taka, ze cez nu prosto to svetlo tak neprejde ako cez taku obycajnu.
Odpovedať
Jysk, plnotieniace strieborné rolety, používam už roky. Materiál tieni výborne,problém sú fugy po obvode rolety. Chcelo by to nejaké vodiace lišty na utesnenie.
Odpovedať
@slavka7_7 co tam kupovali? tie zaclony ci rolety? lebo je to trochu nejasne podla toho, co si pisala.
Odpovedať
@melanie9 joj vidis to, som sa zle vyjadrila, som si po sebe neprecitala, co som napisala a potom to vyznie kadejako. najskor mali tie zaclony ci zavesy ci co to. to kupovali neviem kde, to za moc nestalo. a potom tie rolety kupovali v tej Isotre, co som pisala. ospravedlnujem sa, hadam som to teraz dobre uz napisala.
Odpovedať
@slavka7_7 ano ano, teraz je to uz lepsie vysvetlene 🙂 a podla coho kupovali? ako vedeli, ze toto im bude pasovat, tak ako chcu? nemyslim rozmerovo, lebo vsak to sa da prisposobit, ako treba, ale tak, ze to bude tienit tak, ako potrebuju. im predajca v tom radil, ci to mali nejak zistene dopredu?
Odpovedať
@hrehusa Keď chceš úplne zatemniť miestnosť, tak najúčinnejšie sú exteriérové rolety, nie žalúzie. Cez žalúzie stále bude presvitať svetlo. Rolety zatemnia okno od jedného ostenia po druhé a tiež priestor medzi jednotlivými lamelami je úplne zatemnený.
Odpovedať
@chrobak7 my sme si davali exterierove zaluzie a myslim, ze zatemnia dobre, ono tiez je ich vela druhov, co som pozerala, ked sme si vyberali a rozlisuju sa aj v tom, ze ako ktore tienia. ale nejdem sa hadat, ze je to lepsie ako rolety, realne to porovnat nemam ako.
Odpovedať
@slavka7_7 "Zatemnia dobre" je relatívny pojem. Niekomu stačí, že je vnútri prítmie. Niekomu vadí aj tých pár svetelných bodiek, čo cez žalúzie presvitá. Porovnávali sme zatemňovacie schopnosti žalúzií aj roliet a garantovane môžem povedať, že rolety dokážu miestnosť úplne zatemniť, že neprenikne žiadne svetlo dnu, čo žalúzie nedokážu. Na druhej strane zase rolety majú tú nevýhodu oproti žalúziám, že sa nedá nataviť priepustnosť. Ak sú úplne spustené, tak je úplná tma. Dajú sa lamely trochu nadvihnúť, že je medzi nimi pár mm medzera, ale to je málo na to, aby to presvetlilo miestnosť. Žalúzie sa dajú pekne nastavovať náklonom lamiel, koľko svetla majú prepustiť do miestnosti. Ak chce majiteľ pustiť viac svetla pri roletách, tak ich musí povytiahnuť do určítej výšky. Žalúzie môžu zostať zatiahnuté a tienenie sa nastavuje len náklonom lamiel. Preto sme nakoniec aj my dali žalúzie.
Odpovedať
@chrobak7 tak to uz je asi na kazdom, ze ako potrebuje zatienit. vsak vyberat je z coho, tak si kazdy najde co mu bude pasovat. ved prave preto, ze tie zaluzie su take variabilnejsie v tom nastaveni, na klanani. aj ste mali este nieco zvnutra na oknach, ci cisto len to vonkajsie tienenie?
Odpovedať
@hrehusa Vnútri máme ešte buď rolety deň-noc, alebo klasické interiérové žalúzie. A na HS portáli záves.
Odpovedať
@slavka7_7 v pohode, uz som sa v tom zorientovala, len fakt som nevedela najskor, ze ako to myslis. tam aj rolety aj zaluzie a aj rozne ine tienenie maju, ak sa nemylim. my sme davali vonkajsie, takze o tych ostatnych moc nemam prehlad.
Odpovedať
@hrehusa my sme si dali vonkajšie tienenie a teraz v lete sme dokupovali akurát sieťky na okná. Ale dovnútra sa mi nejak nežiada niečo dať. Máme závesy na veľkých oknách a na menších oknách sú väčšinou kvety na parapetách. Takže to máme takto aspoň sčasti prekryté aj tak to okno, že to nie je také holé.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@patuscha tak to uz by bolo asi moc, keby ste dali este aj zvnutra na okna nejake tienenie. zase netreba to prehanat. ono dobre ti zatieni aj samotne to vonkajsie, ked ho mate a tie ostatne zalezitosti si skor potom uz take dekorativne by som povedala a teda hej, aby ti nebolo tak dnuka vidno.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?