Zatekajuce steny pri dazdi

Ahojte, nestretli ste sa niekto s tym ze vam steny zatekaju pri dazdi? Ako ste to riesili? Je to pod parapetou ale voda nesteka priamo pri spoji ale podnou asi 2 cm. Kupili sme si byt v novembri a stalo sa nam to teraz po 1x. Byvame na 9 poschodi v zateplenej bytovke. Pisali sme spravcovi bytovky tak dufam ze sa posle podnet na bytove druzstvo. Ak nie napiseme ho sami. Dakujem za kazdu radu.
Odpovedať
Fu tak ja mam skusenost, ze to kedysi robilo ked som bola dieta u nasich v bytovke. Bol to teda panelovy dom, postaveny na rychlo ako asi kazdy druhy. Neboli dobre spravene spoje medzi panelmi a vzdy ked prsalo tak sa dnu dostala vodu a normalne nam tiekla po stenach. Vtedy sa tie diery museli niecim na novo vyplnat a prakticky sa to robi dodnes pretoze stale bytovku nezateplili. Neviem ale ako je to mozne ked vy mate uz zateplene. Ako to pod tym oknom vyzera zvonku? Da sa tam nejako dostat pozriet to?
Odpovedať
Profilova fotka
Zle.osadene okno malo zapenene alebo diera po kline.
Odpovedať
@wolodymyr Môže robiť aj menšia parapeta zvonka?? Podľa mňa by mala mať presah napíšem asi blbosť 2-3cm do bočneho panelu??
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 voda je svina cesticku si vie najst. V panelaku davaju parapety ako panel.dovoli nikto to nebude viacej zasekavat. Bud to tecie z boku ako predpokladas alebo styk okno parapet. Nafot detaily pozreme to.
Odpovedať
@sasquatch693 daj fotku parapetu z vonku, zrejme nieje zasekany do ostenia.
Odpovedať
Ahojte, dakujem za pomoc. Prikladam fotky - kedze sme na 9 poschodi tak tie vzdialenejsie fotky som fotila susedovi z prveho aspon pre obraz ze ako tie parapety vyzeraju - zda sa mi ze su na rovnakom principe. Zvysne su nase.
Odpovedať
fotky
Odpovedať
@wolodymyr Ok. Chalani dnes sa na to hodím kým nebude pršať...Ináč díkes.. ;-)
Odpovedať
@technik007 nepises blbost, mala by byt potiahnuta pod omietku ostenia
Odpovedať
@sasquatch693 ak dobre vidím, jednoznačne potrebuješ presilikónovať všetky spoje parapety so stenou. Je dosť možné že ti zateká poza parapet- detail v rohu okno-stena-parapet je veľmi odfláknutý.
Odpovedať
@sousedekovci89 radsej PU tmel..
Odpovedať
@technik007 @zita19 Tak to vyzerá u mňa a už viem koho za to "pochválim" lebo je to na dve veci... ]-( ]-( :-) Zistil som že aj parapet po zime je "super" uchytený keby tam nebol asi by to bolo to isté ako keď tam je.. ;-( Ten spodný záber má byť otočený o 90stupňov-čiže medzera je tam cca 3cm..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sasquatch693 Vyzerá že je to rovnaká závada u mňa ako aj u Teba-krátke parapety!!!! ]-(
Odpovedať
podla spodnych obrazkov-to robili riadni debili a stavebný dozor čo na to?
Odpovedať
@vrajmantak Ja som bol v zahraničí a robili jedna partia čo zmerali okná a druhá partia iná prišla vymeniť okná, mne tvrdili tí čo menili okná že špatne vymerali okná a parapety nebudú sedieť tak ako mali ]-( .. Ja som som dnes s nimi hovoril a povedali mi že mi to prídu vymeniť ale parapety si mám zohnať sám, čo nie je problém, aj si to zasekám do bokov a potom ako bude lepší čas tak prídu to vymeniť-osadiť..Len nech je už lepšie počasie... ]-(
Odpovedať
@technik007 no potespambu, za tak robotu nakopat. Nam nastastie dobre osadili parapety ked sme menili okna, a ked sa robila fasada, u nas sa len sparovali panely, davala len omietka, tak este tie spalety posunuli nad tie listy. A este sme mali dobreho "dozora" uz ked sme zadavali farebne prevedenie. Vsetky spalety su biele, takze ak aj niekto bude menit okno, tak sa urcite trafi do odtiena.
Odpovedať
@technik007 u nás takto
Odpovedať
@technik007 no uz to tak vyzera, cloveka to "potesi" a hlavne pri takomto pocasi co teraz je ... Dakujem vam za pomoc, tie parapety su fakt odflaknute. Pockam ako sa vyjadri spravca bytovky a budem na to tlačiť lebo neverím ze so zatekanim je problem len u nás. Zatial to poriesime ako ste radili a presilikonujeme/zatmelime to. Ked sa nebudu cinit dam si tu namahu a obeham kazdeho suseda a zistim kto ma este tento problem a pojdem rovno na bytove.
Odpovedať
@zita19 ďakujem za foto, ukážem im ako to má vyzerať.. :-D
Odpovedať
@technik007 ta plastova lista je riadne k*k*tsky vymyslena, vsak vidis cp je v nej za bordel, ale aspon je funkcna :-) Ked sa spravi falc z parapety a ten sa supne pod omietku, tak sa to moze zacat lupat, vsak plech teplom pracuje, takto sa to hybe v tom plaste a nepraska
Odpovedať
@zita19 Dík za info, je to tak ako píšeš. ;-( Ver mi že by mi to nebolo ani napadlo, lenže prišli dažde a zrazu fľaky..No a keď som pozrel z okna na parapetu už som tušil že nie je niečo v poriadku.. :-) Nech príde dobré počasie ja si to urobím aj sám a poriadne, pretože už budem mať aj ja na to čas, alebo prídu tí čo to "urobili" na opravu..Však mali to zaplatené.. Ja im to pripravím a budem pri tom ;-( Kuva kuva :-D :-D
Odpovedať
ide o to .že zle vykonali pracu ako spolok tak nech opravia na vlasný naklad a nech sa radi ze anonymne pises tu ja som mojim oknarom hned povedal ,že technicky vidim a urobili tak ako som chcel ziadne hadam
Odpovedať
ak zle parapetne dosky tak mali ihned riesit pruser a nie cakat
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?